NB I: Tovább szárnyal a Vasas, kikapott az Újpest és a DVTK

Hengerelt a Vidi, a Mezőkövesd lenyomta a Honvédot.
admin 2016. szeptember 10., szombat 18:00
Szerző: admin 2016. szeptember 10., szombat 18:00

TABELLA: Az NB I állása itt - kattints!

A Loki bátrabban kezdett, és ez meg is hozta az eredményt a 11. percben: Holman jobbról befelé vezette a labdát, és szép egyéni alakítás végén ballal lőtt a kapu jobb oldalába. A debreceniek láthatóan sokat gyakorolták a lapos, sokpasszos játékot a 3 hetes szünet alatt, gyakran igen tetszetősen járatták a labdát. Az újpestiek csupán a félidő végén voltak aktívabbak, de láthatólag nem találták a fogást a szervezett hazaiakon.

A második félidőben nagyon nyomott az Újpest, és a fölény a 79. percben érett góllá: Windecker lőtte közelről a kapuba a labdát Diarra bal oldali beadását követően. 5 perccel később ismét egyéni villanás: Tőzsér passza után a csereként beszálló Horváth Zsolt cselezte tisztára magát, majd gurított okosan a hosszúba. Ezután hiába tett meg mindent az Újpest az egyenlítésért, a Debrecen kihúzta.

DVSC - Újpest: 2-1 (Holman 11., Horváth Zs. 84., ill. Windecker 79.)

A Vasas kezdte jobban a találkozót, az első félidőben fölényben játszott a hazai csapat. A Paks kontrákra épített, Bertus egyszer kapura is törhetett, de Nagy védett, ez volt a vendégek legnagyobb helyzete. A Vasas több kisebb lehetőséget is kialakított, Saglik lövéséig viszont nagyobb veszélyt nem tudtak kialakítani. Aztán egy szabadrúgás után az új igazolás, Kulcsár Tamás megszerezte a vezetést a Vasasnak a 34. percben. Később még Berecznek volt egy helyzete, majd a félidő legvégén a meccs helyzetét hagyta ki Bertus.

A második játékrészben is a Vasas uralta a játékot, de kevesebbet birtokolta a labdát az angyalföldi csapat. Kevesebb izgalom történt ebben a félidőben, Vida lövései jelentettek csak veszélyt, három jó próbálkozása is volt, de Kemenes a helyén volt. Megérdemelten nyert a Vasas.

Vasas - Paks 1-0 (Kulcsár 34.)

A Honvéd kezdett aktívabban, a kezdéstől irányítottak a vendégek. A 11. percben Lanzafame lágy beívelése után Hidi kapásból helyezett a hálóba (0-1)! Nem sokkal később az olasz támadó kis híján kihasznált egy védelmi hibát, de Dombó mentett.

Félóra kellett az első hazai helyzethez, amikor is Vági szépen tört be a jobb oldalról, Strestik elé passzolt, aki 13 méterről lőtt is, a kispesti kapus vetődve mentett.

Nem sokkal utána kimaradt egy veszélyes vendégkontra, ez sokba került: az ellentámadásnál Vági ismét becsapta emberét, majd Strestikhez passzolt, ő pedig Bacelic-Grgic elé, aki 8 méterről nem hibázott, a kapufáról bepattant a labda (1-1) - ennyi maradt a félidő.

Fordulás után aztán gyorsan vezetést szerzett Pintér Attila csapata: Kink kapott jó labdát a bal oldalon, középre tett labdája üresen találta Strestiket, aki 7 méterről nem hibázott (2-1). Ment előre a Honvéd, Zsótér egyenlíthetett volna, de hatalmas helyzetben fölé helyezett. Hiába támadott a Kispest, jól védekeztek a hazaiak. Negyedórával a vége előtt aztán Hidit kiállították, ezt követően egyre veszélyesebben kontrázott a hazai csapat. Amely növelte is előnyét a lefújás előtt: Egerszegi értékesített egy kipattanót éles szögből (3-1). Hiába támadott többet a Honvéd, a Mezőkövesd sokkal határozottabb volt a kapu előtt, így megérdemelten nyert.

Mezőkövesd - Honvéd 3-1 (Bacelic-Grgic 29., Strestik 52., Egerszegi 88., ill. Hidi 11.)

Aktívabb volt az első játékrészben a Videoton, a fehérváriak egyértelműen domináltak a mezőnyben. Az első lehetőség ennek ellenére a Haladás előtt adódott, de Sjoerd lövésénél Kovácsik nagyot védett. Ezt követően Lazovics, Oliveira és Pátkai is próbálkozott, de Király minden esetben a helyén volt.

A fordulást követően viszont vezetést szerzett a Vidi: az 51. percben egy szöglet után kifejelt labdát Nego lőtt kapura a tizenhatosról, amely egy védőn megpattanva a kapuba tartott, de Stopira biztosra ment, és belekotort még (1-0).

A folytatásban is a fehérváriak domináltak - habár Polgár könnyen kiegyelíthetett volna -, és a 72. percben meg is duplázta az előnyét a Vidi: Juhász iramodott meg, majd Oliveira elé tálalt, akinek a beadása a hosszún Feczesint találta meg, ő pedig 3 méterről a hálóba fejelt (2-0). Király a gólnál megsérült, így Rózsa folytatta a helyén a Haladás kapujában. A 90. percben aztán feltette az i-re a pontot "hazai" csapat: Géresi egy szép csellel csapta be a védőjét, majd a jobb alsóba lőtt, beállítva ezzel a 3-0-s végeredményt.

Videoton - Haladás 3-0 (Stopira 51., Feczesin 72., Géresi 90.)

Nem törték össze magukat a csapatok az első félidőben, amely kevés lehetőséget hozott. Néhány távoli kísérlettől eltekintve a mezőnyben zajlott a játék, egészen a szünet előtti percekig, amikor is Sebőknek két bravúrt is be kellett mutatnia, előbb Makrai, majd Dausvili lövésénél.

A fordulás után feljavult a DVTK, de a miskolciak komoly ziccereket nem tudtak kialakítani. A 74. percben aztán kisebb meglepetésre vezetést szerzett a Gyirmót: Csiki bal oldali beadása Sallóit találta meg, aki egy átvétel után a kapu bal felső sarkába lőtt (1-0). A DVTK a hajrában már nem tudott felpörögni, így az újonc gyűjtötte be a három pontot.

Gyirmót - DVTK 1-0 (Sallói 74.)