NB I: Torghelle okozta a Fradi vesztét az örökrangadón

Gera Dániel góljára Seungwoo válaszolt, a legvégén viszont Torghelle büntetője eldöntötte a három pont sorsát.
admin 2016. szeptember 10., szombat 20:20
Szerző: admin 2016. szeptember 10., szombat 20:20

TABELLA: Az NB I állása itt - kattints!

Már a találkozó elejétől kezdve a Ferencváros dominált a 210. örökrangadón, ennek ellenére az első lehetőség az MTK előtt adódott: Torghelle kapott remek labdát Kantától, de 9 méterről fölé bombázott. A 35. percben ráadásul megszerezték a vezetést a kék-fehérek: Gera Dániel kapott jó labdát a jobb oldalon Torghellétől, majd betört a tizenhatoson belülre, végül pedig éles szögből Dibusz mellett elpörgette a játékszert a hosszúba (1-0).

Thomas Doll a szünetben Vargát és Seungwoo-t is pályára küldte, méghozzá Trinks és Lovrencsics helyére. A dél-koreai rögtön egy kapufával nyitott, majd Böde is próbára tette Petkovicsot. Az MTK gyakorlatilag csak a védekezéssel törődött, a 70. percben viszont megroppant a hátsó alakzat: Djuricin lőtt középre egy labdát a jobb oldalról, ahol Seungwoo érkezett, és 9 méterről egy életerős, lapos lövést eresztett el. Petkovics még beleért, de védeni már nem tudott (1-1).

A Fradi ezt követően sem vett vissza, ráadásul Vukmir kiállítása miatt megfogyatkozott az MTK. A 92. percben aztán jött a slusszpoén: Djuricin kézzel ért bele Gera Dániel szabadrúgásába a tizenhatoson belül, amelyért büntető következett, Torghelle pedig nem hibázott, így az MTK 2-1-re győzött a 210. örökrangadón.

MTK - Ferencváros 2-1 (Gera D., 35., Torghelle 93. - 11-esből, ill. Seungwoo 70.)