NB I: Szárnyal a Honvéd, újabb pofont kapott a DVTK

Simán nyert az Újpest és a Vidi, nem bírt egymással a Loki és az MTK.
admin 2016. augusztus 13., szombat 18:00
Szerző: admin 2016. augusztus 13., szombat 18:00

Jobban kezdett a Paks, az első negyedóra végén egy szöglet után Hahn szerzett vezetést. A folytatásban kiegyenlített játék zajlott az első játékrészben, a Honvédnak nem volt sok sansza az egyenlítésre.

A második félidőben ritmust váltott a hazai csapat, de nagyobb helyzetük egészen a 67. percig nem volt, ekkor Eppel értékesített egy büntetőt. Tíz perccel később újabb tizenegyest váltott gólra Eppel, ekkor ráadásul Kulcsár kiállítása után emberelőnybe is került a Honvéd. Ezt azonnal ki is használták a vörös-feketék, Vasziljevics fejelt a kapuba, ezzel eldőlt a mérkőzés. Az utolsó bő 15 percben már kevés izgalom történt, a Honvéd hátrányból fordítva, ismét két Eppel-büntetőnek köszönhetően nyert.

Honvéd - Paks 3-1 (Eppel 67., 77. - mindkettőt büntetőből, Vasziljevics 78. ill. Hahn 16.)

Hazai szempontból nem is indulhatott volna rosszabbul a mérkőzés, Máté már a harmadik percben betalált. A folytatásban fokozatosan vette át az irányítást az Újpest, de a félidő első felében még a Gyirmót is veszélyeztetett.

A második félidőben jóval aktívabban kezdett a lila-fehér csapat, sorra alakítottak ki helyzeteket a lilák, majd beindult a gólgyártás. Hét perc alatt háromszor talált be az Újpest, a 66. percben Bardhi, a 69. minutumban Balázs, majd a 73. percben ismét Bardhi szerzett gólt. Az első gól egy kiugratás után, a második egy beadást követően, míg a harmadik egy kapus hiba után esett. Az utolsó negyedórában a Gyirmót ugyan próbált támadni, de az Újpest uralta a játékot, és a második félidei teljesítményének köszönhetően megnyerte a találkozót.

Újpest - Gyirmót 3-1 (Bardhi 66., 73., Balázs 69. ill. Máté 3.)

A Videoton már a találkozó elején ráerőltette az akaratát a Mezőkövesdre, a 10. percben pedig a vezetést is megszerezte: Bódi szögletét követően a hosszún Pátkai elé került a labda, aki néhány méterről bepofozta a hálóba a játékszert (1-0).

Percekkel később már kettővel vezettek a fehérváriak: a 13. percben Lazovics játszott össze Negóval, amelynek végén a csatár 6 méterről bombázott a hálóba (2-0).

A Vidi ezt követően kézben tartotta a meccset, a második félidőben Pintér Attila csapata az ellenfél kapujáig is nehezen jutott el, így megérdemelten szerezte meg a három pontot.

Videoton - Mezőkövesd 2-0 (Pátkai 10., Lazovics 13.)

Már rögtön a találkozó 4. percében vezetést szerzett a Haladás: egy jobb oldali beadást követően sarokkal próbálkozott egy hazai játékos, amelybe Williamsnek sikerült közelről belepiszkálnia, a labda pedig a hálóban kötött ki (1-0).

A szombathelyiek ezt követően is domináltak, és a 20. percben megduplázták az előnyüket: egy gyors hazai támadás ment végig a bal oldalon, a labdával a jobbon érkező Németh Máriót találták meg, aki az eldőlő Antal és egy menteni igyekvő védő fölött a kapu jobb oldalába emelt.

Mészöly Géza együttese pedig még a szünet előtt gyakorlatilag eldöntötte a három pont sorsát: a 42. percben egy DVTK-szögletet követően végigvittek egy kontrát a szombathelyiek, amelyet Rácz Barnabás fejezett be (3-0).

A fordulást követően is a Haladás volt az aktívabb, míg a diósgyőriek részéről csak Bognár István veszélyeztetett. A hajrában azért összejött a szépítés, Bognár szögletét Lipták fejelte a kapuba (3-1), de ez már csak szépségtapasz volt.

Haladás - DVTK 3-1 (Williams 4., Németh M. 20., Rácz 42., ill. Lipták 74.)

Mindkét csapat számára hatványozottan fontos volt a találkozó, a hazaiaknál ezen a mérkőzésen mutatkozott be a kispadon Leonel Pontes, míg a vendégek első győzelmükért hajtottak.

Debreceni labdabirtoklással, igazán nagy helyzetek nélkül zajlott a mérkőzés, az MTK átadta a területet, és kontrákkal próbálkozott. A vendégek ráadásul nagyon hamar cserélni kényszerültek, Okuka nem tudta folytatni sérülés miatt. Ennek ellenére a kék-fehérek szereztek vezetést, ráadásul éppen a csereként beállt 18 éves Vogyicska talált be fejjel.
A mérkőzés képe a gól után sem változott, a Loki birtokolta a labdát, de komoly veszélyt nem tudtak kialakítani, az MTK pedig a vezetés tudatában egyre nyugodtabban, magabiztosabban futballozott.

A második játékrészben is maradt a forgatókönyv, meddő debreceni fölény, veszélyes MTK-kontrák. Szakály és Castilion beállásával varázsütésre megváltozott a hazaiak játéka, jóval veszélyesebbek lettek a kapura, sőt, egy szerencsés találattal az egyenlítés is összejött. Szakály ívelése Hegedüs lábáról Castilionra, róla pedig a kapuba pattant, a két cserejátékos kaparta tehát ki a gesztenyét a Lokinak. Az utolsó percekben mindkét csapat előtt adódtak kisebb lehetőségek, de újabb gól már nem esett, így az MTK továbbra is nyeretlen, Pontes pedig nem tudott győzelemmel debütálni.

Debrecen-MTK 1-1 (Castilion 76., illetve Vogyicska 36.)

Debreceni VSC
Srdjan Blagojevic
Kazahsztánban arról írtak, hogy Alexander Sednev rövidesen távozik az Ordabasy csapatának éléről, utódja pedig a Debrecent irányító szerb szakember, Srdjan Blagojevic is lehet. (Серый CARDINAL)
Edzőkérdés
Kuznyecov menesztése után többen is felmerültek jelöltként az ETO kispadjára.
ETO FC Győr
Kuznyecov távozik
A klub azonnali hatállyal szerződést bontott vezetőedzőjével, akivel nyolc bajnokiból négyet megnyert, négyet elveszített a csapat.