NB I: Saját nevelései verték a Honvédot, öngól okozta a Puskás vesztét - eredmények

Vernes és Prosser góljaival a második félidőben fordítani tudott a DVTK, Szombathelyről ezúttal a Mezőkövesd vitte el a három pontot. Kisvárdán nem esett gól, míg az Újpest Bokros öngóljának köszönhetően nyert.
Nyikes Zoltán 2019. február 16., szombat 19:00
Szerző: Nyikes Zoltán 2019. február 16., szombat 19:00

Szombathelyi Haladás – Mezőkövesd Zsóry 1-2 (Rui Pedro 24., ill. Drazsics 32., 38.)

Szerény létszámban látogattak ki a szurkolók a sereghajtó Haladás Mezőkövesd elleni bajnoki mérkőzésére az NB I-ben szombat délután. A kilátogatók jelentős része sem a futballal foglalkozott: mintegy negyedóra után, 0-0-s állásnál harsantak fel az első, csapatot becsmérlő rigmusok.
A pályán közben mezőnyjáték zajlott, inkább a Haladás kezdeményezett, aminek meg is lett az eredménye: a 24. percben bal oldali hazai támadás végén Rabusic adott középre, az üresen érkező Rui Pedro pedig a hálóba lőtt (1-0). A helyett azonban, hogy megnyugtatta volna a gól a szombathelyieket, a szünetre már hátránnyal vonulhattak.
A 32. minutumban Király rúgta volna előre a labdát, de Holdampfot találta el, majd Drazichoz került a játékszer, aki ziccerben nem hibázott (1-1), három perccel később pedig Molnár Gábor hibázott ajtó-ablak helyzetet vendégrészről.
A 38. percben aztán Silye adott be a bal oldalról, Drazic védője szorításában még beleért a labdába, amely Király Gábor kezei mellett jutott a bal alsóba (1-2), a félidőig pedig már nem változott az eredmény.

Fordulás után Funsho egyenlíthetett volna, de a bal oldalról, éles szögből leadott lövését Szappanos ütötte szögletre. Cserék és sárga lapok következtek mindkét oldalon, a kövesdiek időnként a másodpercekkel is próbáltak játszani, a hazaiakban pedig nem volt elég átütőerő.
A 86. percben óriási esély kínálkozott a szombathelyiek előtt az egyenlítésre, de Németh Márió hiába lőhetett ziccerben, a bal oldali kapufát találta el, ahonnan kifelé pattant a labda.
Gól a négyperces ráadásban sem esett, így a sereghajtó Haladás ismét kikapott, a Mezőkövesd pedig három ponttal gazdagodott.

Puskás Akadémia Újpest 0-1 (Bokros - öngól, 51.)

Az Újpest már az első percekben megpróbált támadólag fellépni, ám a vendégek intenzív játékát gyorsan elfojtotta a Puskás Akadémia türelmes labdajáratása. A kezdeményezéssel együtt a játék is áttevődött a hazai térfélre, a felcsútiak komoly helyzetek híján inkább a biztonsági játékot választották: több esetben durva szabálytalanság árán tudták csak megakadályozni az ellenfél térnyerését. A klasszikus középcsatár nélkül rohamozó Újpest ellenben gyors támadásokkal operált, habár nagy lehetőségek nekik sem jutottak.
A második játékrész az elsőhöz hasonlóan indult, ám az 51. percben egy látszólag veszélytelen szituációban a kirohanó Hegedűs Lajos felett a saját kapujába fejelt a hazaadással próbálkozó Bokros Szilárd. (0-1)

A kapott gól után próbált magasabb fokozatra kapcsolni a Puskás, előrevágott labdáikat azonban a Litauszki-Ristevski rendre eltakarította a tizenhatos előteréből. A 71. percben egy ilyen labdából alakult ki testi épségre veszélyes helyzet: a kapu előterében Nagy Zsolt rúgta fejbe Litauszkit. Az eset után mindkét játékos ápolásra szorult, előbbit le is kellett cserélni. Az utolsó percekre végképp ötlettelenné vált a Puskás játéka, így az egyenlítést nem sikerült elérnie a kiesőzónától 1 pontra kerülő felcsútiaknak.

Diósgyőri VTK – Budapest Honvéd 2-1 (Vernes 61., Prosser 75., ill. Danilo 15.)

Aktívabban kezdte a mérkőzést a Honvéd, amely már az első percben szögletet végezhetett el, de a veszély ekkor még elmaradt. A hazaiak először Mihajlovic révén próbálkoztak, a támadó a 4. percben Vernes visszagurítása után lőtt fölé. A 15. percben megszerezte a vezetést a fővárosi gárda: Gazdag maradt szabadon a bal oldalon, középre tett labdája Danilót találta meg, a brazil játékos pedig három méterről nem hibázott, 0-1. Négy perccel később Danilo majdnem duplázott, ám fejese kevéssel szállt a jobb kapufa mellé. A folytatásban a hazaiak kevésbé tudtak veszélyt kialakítani Gróf kapuja előtt, a Honvéd védelme stabilan állta a sarat. A DVTK első kaput eltaláló lövése a 44. percben érkezett meg Hasani révén, ám ez sem okozott gondot Grófnak.

A fordulás után aktívabban kezdett a DVTK, az 50. percben Mihajlovic cselezte be magát a bal oldalról három védő között középre, a lövésre azonban már kevés ereje maradt, középre tartó kísérletét Gróf ölelte magához. Négy perccel később a DVTK-nál pályára lépett a Honvéd kölcsönjátékosa, Prosser Bálint, aki lendületet hozott a támadójátékba. A 61. percben összejött a hazaiak egyenlítése: Vernes a leshatárról lépett ki egy jó indítással, majd 7 méterről átemelte Grófot, 1-1. Tizennégy perccel később a debütáló Prosser góljával a meccset is megfordította a borsodi csapat, Vernes bal oldali beadására az új igazolás érkezett és 4 méterről a hálóba lőtt, 2-1. A vendég részről már nem érkezett válasz, sőt Prosser majdnem duplázni is tudott, de végül maradt a 2-1.

Kisvárda Paks 0-0

A tavaszi szezonban egyedüliként százszázalékos Kisvárda előtt adódott a meccs első lehetősége a 6. percben, amikor is Grozav szabadrúgását próbálta meg estében kapura csúsztatni Horváth, de nem talált célt. Ezt követően többnyire a mezőnyben zajlott a játék és a küzdelem dominált, kevés helyzetet tudott kialakítani a két csapat. Mind a két gárdának a jobb oldala volt aktívabb, a hazaiaknál Hugo Seco, míg a vendégeknél Hahn és Kulcsár volt többet játékban. A 22. percben Lukjancsuk 16 méterről, éles szögből próbálkozott, Nagy szépen védett, míg a túloldalon Kecskés életerős lövésénél izgulhatott Felipe, a paksi játékos kísérlete azonban mellé ment. A félidő előtt még Horváth lesgyanús helyzetben fordulhatott rá 12 méterről a kapura, ám éppen középre ment a lövése, így Nagy hárított.

A szünet után Felipének akadt rögtön dolga, miután Kulcsár alapvonali beadását kellett kiöklöznie, majd ezután is még percekig a hazai térfélen zajlott a játék. Az 58. percben az addigi legnagyobb lehetőség a paksiak előtt adódott: a Felipén átpattanó labda a kapufán csattant, szerencséje volt a várdaiaknak. A 69. percben már gólt is láthattak a hazai nézők: egy szöglet után kavarodásban Kravcsenko lőtt gólt, de a játékvezető Cukalasz leshelyzete miatt érvényteleníti a találatot. Nyolc perccel ezután Bartha ívelt középre egy szabadrúgást, a jól fejelő Gévay fejese ezúttal azonban mellé szállt. A 84. percben gólt kiáltottak a hazai szurkolók, de tévesen, Vári bombája a balról ugyanis csak az oldalhálóban kötött ki. A hajrában egyik oldalon sem alakult ki gólszerzései lehetőség, így 0-0-val zárult az összecsapás.