NB I: Rebrov a magyar válogatottnak üzent, az Újpest mindenben rossz volt - így látták az edzők

Így látták az edzők az OTP Bank Liga 6. fordulójának vasárnapi mérkőzéseit. Értékelések.
Dudás Gábor 2020. október 4., vasárnap 23:20
Szerző: Dudás Gábor 2020. október 4., vasárnap 23:20

OTP Bank Liga, 6. forduló:

ZTE – Budapest Honvéd 2-4 (Dragóner 72., Koszta 94., ill., Tamás K. 7., Szendrei 29., Balogh N. 49., Traoré 86.)

A meccs krónikája percről percre itt! | Beszámoló és videó itt!

Boér Gábor (ZTE): - Rögzített szituációkból kaptuk a gólokat és ellenfelünk nagyon visszahúzódott, ez megnehezítette a játékunkat. Sajnos nem mertük felvállalni az eddig ránk jellemző játékot, majd a második félidőben direktebb focira álltunk át. Sikerült is szépítenünk, majd vétettünk egy nagy hibát, elöl pedig kimaradtak a helyzeteink. Nem sikerült megnyernünk a párharcokat és hiányzik még valami, ami átlendít minket akkor, amikor nem igazán megy a csapatnak, de ezen dolgozunk, hogy ezt kiküszöböljük. Sajnos ez egy ilyen nap volt. A játékosok tették becsülettel a dolgukat és küzdöttek a 95. percig.

Bódog Tamás (Bp. Honvéd): - Értékes három pontot gyűjtöttünk be a mai napon. A játékosok hozzáállása példás volt, amit előre elterveztünk, azt sikerült is megvalósítanunk. Már az első félidőben sikerülhetett volna eldönteni a mérkőzést, de nem voltunk elég pontosak. A középpályás labdaszerzések és abból a megfelelő sebességgel való indulások megvoltak, de egy pici pontosság még kellett volna. Nagyot küzdött a ZTE, így nem volt egyszerű a mérkőzés, de megérdemeltük a győzelmet.

Ferencváros – Puskás Akadémia 2-1 (Isael 43., 50., ill. Nunes 4.)

A meccs minden fontos mozzanata percről percre itt!  | Beszámoló és videó itt!

Szergej Rebrov (FTC): - Mindig nehéz nemzetközi mérkőzés után pályára lépni, ám nagyon örülök a csapat ma mutatott játékának. Két gól után is intenzíven akartunk játszani, remélem, ezzel mindenkinek örömet okozunk. Noha a hajrában több ziccert is kihagytunk, örülök, hogy ma nagyon erőteljes játékot tudtunk játszani, talán ez volt a győzelem kulcsa. Ismerjük a Puskást, tudjuk, hogy jó minőséget képvisel, ám ma nem hagytuk őket kibontakozni. Vasárnap jó eredményt értünk el, azt a csapatot győztük le, amely a forduló előtt az élen állt a bajnokságban. (...) Róbert Mak február óta nem volt intenzíven játékban, ezért lemaradással küzdött, ám vasárnap megérdemelten lépett pályára. Tudom jól, hogy milyen nehéz az utolsó 20 percben beállni. Keményen dolgozik azért, hogy a legjobb formába kerüljön. (...)

Nem lehet mit tenni a válogatott szünetekkel, ehhez alkalmazkodnunk kell, viszont sok sikert kívánok a magyar válogatottnak.

Jövő szombaton edzőmeccsünk lesz, a felkészülésünk a válogatott játékosok távollétében is a szokásos rendszerben zajlik majd. A futballistáknak biztosan jó lesz majd ez a kis pihenő, ám utána egy nagyon kemény időszak következik, heti két meccs vár majd ránk, erre megfelelően fel kell készülnünk taktikailag és fizikailag is. (fradi.hu)

Hornyák Zsolt (Puskás Akadémia): - Gratulálok a hazai csapatnak. Nagyon passzív volt a csapatom, a megszerzett gól hátrányba hozott minket. A középpályán nem tudunk összeállni fizikálisan. Nagyon sok labdát vesztettünk el, nagyon mélyen húzódtunk vissza, ez nagyon meglepett. Ez a játékstílus nem vezethetett eredményre, ezért változtattunk a szünetbe. Nem volt gusztusom szerinti a játékunk, megérdemelt a Fradi győzelme. Nem tudatosan álltunk vissza, a középpályáról visszatámadás, ami általában erősségünk, ma nem volt meg. Már az első félidőben a változtatáson törtem a fejem, a legtöbb gond a labdakihozatal és a párharcok terén volt. Ezért néhány még nem 100%-os játékost hoztunk be, az az érzésem, hogy ennyi vesztett labdával nem lehet pontot szerezni. Máskor nem vesztünk ennyit (ulloi129.hu)

MOL Fehérvár – Újpest 5-1 (Stopira 59., Funsho 62., Zivzivadze 66., Nikolov 68., Ristevski 88. – öngól, ill. Beridze 92.)

Márton Gábor (MOL Fehérvár): - Rendkívül jól játszott a csapat az egész mérkőzésen, gyakorlatilag odaszegeztük őket a kapuhoz, bár nyilván nem lehet tökéletesen elérni azt, hogy egyszer se jöjjenek el a kapunkig. De túl sok veszélyt nem tudtak okozni, stabilak maradtunk. Könyebb lett volna, ha az első félidőben berúgjuk a helyzeteinket, de ahogy a második félidőre kijött a csapat, ahogyan elkezdett játszani, az nagyon szép volt. Nehéz volt a kiesés után, a fáradtság és az utazás, de fantasztikusak voltak a srácok. Végre kiszakadt a gólzsák is, jó lesz így elmenni a pihenőre. Nego egy kiváló játékos, aki minden poszton helyt tud állni, így volt ez ma is. Hogy miért volt a kapuscsere a 87. percben? Rosszul védett Kovácsik...a kapusposzt olyan, hogy egy-egy hiba után nem lehet dobálózni, az nem egy jó dolog. Ádám válogatott kapus, Rockov is az, remekül dolgozik, most volt rá lehetőségem, hogy őt is becseréljem. Így volt ez rendben szerintem.

Predrag Rogan (Újpest): - Őszinte leszek: az első félidőben sem játszottunk már jól.

Nem volt bennünk szenvedély, győzelmi vágy, enerváltak voltunk. Lassan futballoztunk, a Fehérvár minden játékosa lefutott minket, minden párharcot elveszítettünk, a Vidi sokkal jobb volt. Ez egy szomorú este az Újpest számára.

De előfordul az ilyesmi a fociban, fe kell állnunk a padlóról, keményen kell dolgozni, és megmutatni, hogy ez csak egy rossz este volt. (M4 Sport)