NB I: Oenning nem tud mit mondani egy ilyen meccs után, Rebrov az 1-0-val is elégedett lett volna - így látták az edzők

Így látták a szakvezetők az OTP Bank Liga 19. fordulójának szerdai mérkőzéseit.
Csakfoci Admin 2021. február 3., szerda 22:59
Szerző: Csakfoci Admin 2021. február 3., szerda 22:59

Újpest-Ferencváros 0-4

Michael Oenning (Újpest): - Nem sokat mondhat az edző egy ilyen mérkőzés után. Sok energiát fektettünk bele, főleg az első félidőben jól is játszottunk, agresszívek voltunk, mentük előre, de az eredményen ez nem látszik, ha nem szerzel gólt. (M4 Sport)

Szergej Rebrov (Ferencváros): - Már egy 1-0-s győzelemmel is elégedett lettem volna. Változtattunk a struktúrán, 1-0 után megnyílt az ellenfél, több területünk volt. Ettől függetlenül nehéz meccs volt.  Az Újpest elképzelhető, hogy hitét vesztette az öngólt követően. Négy gólt szereztünk, talán lőhettünk volna többet is, de szerintem fontos, hogy kapott gól nélkül fejeztük be a mérkőzést. Fontos az eredmény, remélem a szurkolónak is nagy örömet szereztünk, hiszen egy derbi győzelem mindig értékesebb a számukra.  Ez a derbi-statisztika szerintem a szurkolóknak jelenti a legtöbbet. Minden meccsre ugyanúgy készülök, próbálok a lehető legprofibban felkészülni, nem is számolom, hogy hány derbi-győzelmen vagyunk túl. Az én filozófiám az, hogy sosem a bajnokság végével foglalkozunk, hanem mindig a következő mérkőzéssel. Eddig az Újpestre koncentráltunk, utána a Fehérvár elleni mérkőzésre fogunk, ezt a filozófiát próbálom átadni a fiúknak is, hogy sosem a bajnokság végére, hanem mindig a következő feladatra kell összpontosítani. (M4 Sport/fradi.hu)

Derbi: Soha nem volt még ilyen brutális különbség a két csapat között a 12 fős NB I-ben
Az esti derbi előtt a Fradi toronymagasan vezeti az NB I-et, míg az Újpestet két pont választja el a kiesést jelentő 11. helytől. 18 fordulót követően 24 pont a különbség a két nagy rivális között. A bajnokság ezen szakaszában nem volt még ilyenre példa a derbi előtt, amióta 12 csapatos az NB I.

Budafok-ZTE FC 3-1

Csizmadia Csaba (Budafok): - Teljesen megérdemelt a győzelmünk. A Zalaegerszegnek az elején volt két átlövése, aztán a második félidőben többnyire hosszú labdákkal próbálkoztak, ekkor már a kezünkben volt a mérkőzés. Mentálisan nagyon erős a csapat. A mérkőzés előtt elmondtam a játékosoknak, hogy amit eddig letettek az asztalra nagyon szép dolog, még egy kicsit erőszakolják meg magukat, mert akkor jönni fog a siker. Nagyon sokat dolgoztak azért, hogy eljöjjön ez a siker. Tíz meccs, az nagyon hosszú sorozat. Ahogy koncentráltak a mai mérkőzésen, le a kalappal előttük. Nem vagyok abban a helyzetben, hogy a kapott gól miatt szomorkodjak. A győzelem nagyon jó tett a csapatnak, remélem, tovább tudjuk ezt vinni. A Ferencváros ellen is nagyon jól játszott a csapat, de akkor nem jött a győzelem. A mérkőzés előtt mondtam, hogy icike-picike góllal nyerjünk, de ebből három lett. Nagyon hosszú még a bajnokság. Amikor az elején a 3-4. helyen voltunk tudtuk, nem reális a helyezésünk, és azt is tudtuk, hogy végig küzdenünk kell. Nagyon jó, hogy feljöttünk a 10 helyre, lelkileg mindenképp, de nem foglalkozunk a tabellával, mert még nagyon messze a vége. (M4 Sport)

Boér Gábor (ZTE FC): - Nagyon sok vitatott szituáció volt, megint kaptunk egy lesgólt, de nem akarok ezzel foglalkozni. Van más bajunk is. Szégyellem magam a csapat nevében, és a teljesítményünkért, legfőképpen az első 55 percért. Ilyen felelőtlenül, dekoncentráltan nem lehet játszani. Egy-egy rögzített helyzetnél megint adtunk gólt az ellenfélnek. Nem lehet ennyi gólt kapni, ez megmagyarázhatatlan. (M4 Sport)

Budapest Honvéd-Paksi FC 1-1

Pisont István (Honvéd): - Úgy készültünk, hogy nagyon meg karjuk nyerni ezt a mérkőzést. Az elején adódott két nagy helyzetünk, erre a Paksnak is volt válasza. Másképp alakult volna a játék képe, ha mi szerzünk vezetést, de nem így alakult, mentünk az eredmény után. Frissítettünk a széleken, hogy jöjjenek a beadások, az egyikből gólt is szerzetünk. Többet volt nálunk a labda, de helyzetet nem tudtunk kidolgozni, emiatt van bennem hiányérzet. (honvedfc.hu)

Bognár megint kifakadt a bírókra: "Hagyni kellene minket békén, nem kell a negyedik bíró, aki provokál, idegesít" - a paksi edző szerint ennyi van a játékvezetőkben
Bognár György, a Paksi FC vezetőedzője rendkívül elégedetlen volt a Honvéd elleni mérkőzés játékvezetőivel. Szerinte nincs szükség negyedik bíróra, aki provokálja az edzőket a kispadnál.

Puskás Akadémia-DVTK 2-0

Hornyák Zsolt (Puskás Akadémia): - Köszönöm a csapatomnak ezt a hozzáállást! A vesztes széria során ezt kritizáltam, és mostanra pozitívan változott meg, jó munkát végeztek, megérdemelten győztek. Hét friss játékossal álltunk fel az előző mérkőzéshez képest, így képzelem el a csapatot, a cseréket. Az elejétől kezdve ráerőltettük az ellenfélre a tempónkat, egyedül 2-0-nál hiányoltam, hogy kicsit passzívak voltunk, de a végén megint nekünk voltak helyzeteink. Azt is köszönöm a csapatnak, hogy ismét kapott gól nélkül hozták le a mérkőzést. (dvtk.eu)

Zoran Zekic (DVTK): - Mindenekelőtt gratulálok a Puskás Akadémia csapatának, mert megérdemelten nyerték meg a mérkőzést! Az első húsz percben jól játszottunk, azonban saját hibánkból kapott gólt követően nem volt meccsben a csapat, gyakorlatilag kapura lövésünk sem volt. A PAFC a játék minden elemében fölénk nőtt, több helyzetet alakítottak ki, és megmutatták, milyen a modern futball, hogyan kell egy-két érintővel játszani. (dvtk.eu)