Budapest, 2019. március 16. A ferencvárosi Frenando Gorriaran (elöl) és Tamás László, a szombathelyi csapat játékosa a labdarúgó OTP Bank Liga 25. fordulójában játszott Ferencváros - Szombathelyi Haladás mérkõzésen a budapesti Groupama Arénában 2019. március 16-án. MTI/Czagány Balázs

NB I: Király büntetőt védett, majd kiállították a Fradi-pályán, nyert a Vidi és az Újpest is - eredmények

Az NB I mind az öt egyidőben zajló mérkőzésén a hazai csapat diadalmaskodott, így nem hibázott a tabella első két helyezettje sem.
Csakfoci Admin 2019. március 16., szombat 18:58
Szerző: Csakfoci Admin 2019. március 16., szombat 18:58

Ferencváros – Haladás 2-0 (Lovrencsics 70., Sigér 78.)

Eltiltás miatt Ivan Petrjakra, míg sérülés miatt Lasha Dvalira nem számíthatott Szerhij Rebrov a hétközi kupameccsen pályára lépő tizenegyből, így Botka és Isael is bekerült a kezdőbe a Haladás ellen. A némiképp felforgatott kezdő, és a Haladás fegyelmezett védekezése az első játékrészben igencsak megnehezítette a Fradi dolgát: néhány kisebb lehetőség után csupán a 17. percben adódott nagy helyzet a hazaiak előtt, Gorriarán távoli lövését viszont bravúrral hárította Király Gábor. Hat perccel később kis híján a vezetést is megszerezte a Hali, ugyanis Botka utolsó emberként Bamgboyéhoz passzolt, aki Dibusz mellett is elvitte a labdát, majd a menteni igyekvő Blazicsba lőtt.

A 26. percben büntetőhöz jutott a Fradi: Tamás rúgott oda szabálytalanul Gorriaránnak. A tizenegyest Varga Roland lőtte, de Király ezúttal is védeni tudott. A játékrész végén újabb érdekes jelenetnek lehettünk szemtanúi: Haratin beívelése után Lanzafame talált félollóból a kapuba, ám a játékvezető les miatt érvénytelenítette a találatot, mint utóbb kiderült, tévesen.

A második félidő peches eseményekkel kezdődött: Marcell Heister és Saláta Kornél is sérülés miatt kért cserét. Percekkel a cserék, és néhány újabb Gorriarán-lehetőség után megszerezte a vezetést a Fradi: Lovrencsics Gergő vágott a kapuba egy szöglet után a védőkről kipattanó labdát (1-0).

Az addig parádésan védő Király Gábort a találat után a játékvezető sárga lappal büntette reklamálásért, aki ezt vélhetően trágár szavak kíséretében vette tudomásul, mire megkapta második sárga lapját is, és el kellett hagynia a játékteret. A 10 emberre fogyatkozott vendégcsapat újabb gólt kapott a 78. percben: Haratin tűpontos felívelését lőtte kapásból a hálóba a védők közül kibújó Sigér (2-0). A Haladás innen már nem tudott felállni, ismét vereséget szenvedett a szombathelyi csapat.

Újpest – Kisvárda 1-0 (Traoré 23.)

A kezdettől fogva mezőnyfölényben játszó Újpest előtt adódott az első lehetőség a 18. percben: Rácz lekészítése után Sankovic lőtt kapásból 21 méterről, de Felipe védte a jobb alsó felé tartó labdát.

Öt perccel később pedig már vezettek a hazaiak: Kravcsenko buktatta a róla leforduló Lacina Traorét, a játékvezető büntetőt ítélt, amit a sértett magabiztosan lőtt a bal alsó sarokba, megszerezve első gólját újpesti színekben (1-0).

Rögtön egyenlíthetett volna a Kisvárda: egy beadás után előbb Horváth Zoltán, majd Vári Barnabás fejelt a felső lécre. A félidő hátralevő részében nem alakultak ki helyzetek, így 1-0-s újpesti vezetéssel mehettek pihenőre a csapatok.

Fordulás után sem változott sokat a játék képe: az Újpest mezőnyfölényben játszott, de kevésszer jutott el a vendégek kapuja elé, a Kisvárda pedig nem tudott helyzeteket kialakítani.

Az 50. percben egy védőről lepattanó lövés után Rácz elé került a labda, közeli lövését azonban Felipe kiütötte, a 70. minutumban pedig Obinna lépett ki nagy helyzetben, elpöckölte a labdát Felipe mellett, Vári azonban az utolsó pillanatban kivágta a játékszert. Ezen kívül az utolsó percekben Zsótér előtt adódott még lehetőség, de a kapusba lőtt. Mivel a Kisvárda az egész mérkőzésen nem találta el a kaput, az Újpest győzelme megérdemelt.

Mol Vidi FC – Mezőkövesd 1-0 (Futács 36.)

Jó iramban kezdődött az összecsapás, a hatodik percben máris óriási helyzet adódott a Vidi előtt: Futács remek indítása után Scsepovics és Milanov vitte a labdát egy kövesdi védőre, ám a szerb támadó pontatlanul passzolt társának, így nem lett belőle kapura lövés. Egy perc sem telt és a másik oldalon is helyzetet láthatott a közönség, miután Nego eladott labdájával megiramodott Koszta, a bal oldalról középre passzolt Molnárhoz, aki hét méterről kicsivel fölé lőtt. Szintén Molnár volt aktív a 26. percben, amikor Drazsics készítette le számára a labdát lövésre a tizenhatos előterében, de a kövesdi szélső futtából mellé lőtt egy méterrel.

Tíz perccel később megszületett a meccs első gólja, Milanov a tizenhatos bal sarkáról középre ívelt, középen Futács mellel levette a labdát és a bal alsóba helyezett, 1-0. A szünet előtt majdnem egyenlített a Mezőkövesd Bertus révén, aki veszélyes helyről, a tizenhatos jobb sarkától végezhetett el egy szabadrúgást, de kísérlete nem sokkal a jobb felső sarok mellé ment.

A fordulás után öt perc telt el, amikor Vinícius veszélyeztetett fejjel egy szöglet után, kevéssel ment a bal kapufa mellé a próbálkozása. Kövesdi helyzetre sem kellett sokat várni, nyolc perccel később Drazsicsot ugratták ki, ám a tizenhatos előterében szerelték őt a védők, ám a labda így lett jó Molnárnak, aki nagy helyzetben nem tudta ellőni a játékszert a jól kimozduló Kovácsik mellett. Mozgalmas volt a második félidő eleje, a 62. percben Futács könnyedén duplázhatott volna, a Vidi támadója Kovácstól kapott remek labdát, de 15 méterről a kapu mellé bombázott.

Az utolsó negyedórához érkezve Kovács lövése után majdnem gólt ünnepelhetett a fehérvári publikum, a próbálkozás azonban a kapufán csattant. A hajrában a Vidi rendre veszélyt okozott szögletek és szabadrúgások után a Mezőkövesd kapuja előtt, ekkor közelebb álltak a hazaiak a második gólhoz, mint a vendégek az egyenlítéshez, ám újabb találatra már nem került sor, Futács döntötte el a három pont sorsát.

Budapest Honvéd – Paksi FC 3-0 (Holender 27., 37., N’Gog 55.)

Az előző hétvégén a Vidi ellen bravúrpontot szerző Paks a forduló előtt az ötödik helyen álló Budapest Honvédhoz látogatott. Az első játékrész első felében a kapusoknak nem sok tennivalójuk akadt, mindkét csapat védelme stabilan állt a lábán, főképp a mezőnyben zajlott nagy küzdelem. A 27. percben aztán a remek formában lévő Holender Filip törte meg a gólcsendet, a Honvéd támadója Ben-Hatira indításával indult meg, majd Gévay szorításában gurított a tizenhatoson belülről a jobb alsóba, 1-0.

Ezt követően aktívabban játszott a Paks, Könyves öt perc alatt kétszer is fejjel kísérletezett, de nem talált kaput. A 37. megduplázta előnyét a Honvéd, Holender pedig a góljainak a számát: N'Gog egy cselt követően az alapvonalról középre ívelt, a 24 éves játékos pedig a bal sarokba fejelt, 2-0.

A második félidő első lehetőségét a Honvéd dolgozta ki, az 50. percben egy szöglet után Nagy készítette le a labdát Hefflernek, aki tizenhét méterről nagy erővel a jobb kapufa mellé lőtt. Öt perccel ezután Ben-Hatira ugratta ki Mezghranit a jobb oldalon, a szélső visszapasszolt az érkező N'Gognak, a támadó pedig nem hibázott, a jobb alsó sarokba helyezett, 3-0.

Az 58. minutumban óriási tűzijáték volt a Honvéd kapuja előtt: egy szöglet után előbb Fejeshez került a labda, akinek a kísérletét N'Gog blokkolta, majd Papp lőhetett, ezt pedig Gróf védte. Pörögtek az események, szinte az ellentámadásból Nagy Gergely mutatott be bravúrt Holender ziccerénél. Derekasan ment előre a Paks a szépítő gólért, a 77. percben Simon András fejelte vissza az alapvonalról középre a labdát, Kecskés alig lőtt a bal kapufa mellé.

A hosszabbításban is a Paks veszélyeztetett, ismét Simon próbálkozott, ám Gróf bravúrral szögletre ütötte a lövését, így maradt a 3-0.

Puskás Akadémia – MTK Budapest 3-2 (Varga 4., Nagy Zs. 48., Tamás N. 92. ill. Szelin 28., Torghelle 35.)

Az első percekben a semmiből született gól a Pancho Arénában: Kicsak ökle Katona fejét találta el véletlenül, utóbbi a földön maradt, a játékvezető nem fújt, Varga pedig a kapuba gurított (1-0). A 21. percben szép támadást vezetett az MTK: Bognár kiugratása után Lencse gurított középre, az érkező Gera lövését azonban Hegedüs védeni tudta.

Nem sokkal később viszont már betaláltak a vendégek: Bognár szögleténél Szelin ugrott a legmagasabbra és bólintott a hálóba (1-1). A 35. minutumban átvette a vezetést az MTK: Bognár jobb oldali lövését még védte Hegedüs, Torghelle azonban a hálóba fejelte a kipattanót (2-1).

A fordulás után ismét „érdekes” szituáció után talált be a Puskás Akadémia: Sós Bence szöglete után Nagy Zsolt kezéről került a kapuba a labda, a játékvezető azonban nem vette észre ezt, és megadta a gólt (2-2). A második vitatott körülmények között született gól némiképp megfogta a vendégeket, Radó veszélyeztetett, de Kicsak ura volt a helyzetnek. Az MTK helyzetét egy sajnálatos sérülés is nehezítette: a 74. percben Jevgen Szelin hagyta el sántikálva a pályát.

A hajrában úgy tűnt, marad a 2-2-es végeredmény, ám a 92. percben egy Kicsak által kapufára tolt lövés után került helyzetbe a csereként beálló 18 éves Tamás Nándor, aki eldöntötte a mérkőzést (3-2).