Fotó: paksifc.hu

NB I: Hiába a villámgyors gól, Waltnerék elrontották Kuttor mezőkövesdi visszatérését - tabella

Varga Barnabás már a hatodik gólját szerezte a szezonban, a mezőny legaktívabbja, Szabó Bálint gólpasszig jutott a Mezőkövesd-Paks bajnokin.
Budai László 2022. szeptember 30., péntek 21:51
Szerző: Budai László 2022. szeptember 30., péntek 21:51

Már a 35. másodpercben meglett az új Kuttor-éra első találata: az ellenfél kapuja előtt álló Molnárhoz került a labda, és mivel a paksi Balogh hátrapöckölése után történt mindez, így nem volt les, a kövesdi játékos önzetlenül Drazichoz passzolt, akinek csak néhány méterről az üres kapuba kellett továbbítania (1-0).

A paksiak sem tétlenkedtek: Szabó B. előbb 16-ról tüzelt, Piscitelli vetődve védett, majd pár percre rá ismét a Paks fiatalja próbálkozott, ezúttal kissé kiszorított szögből, jobbról a rövid alsót célozta meg, a hazaiak kapusa lábbal hárított nagyot. Varga Barnabás pedig a 17. percben fejelt kevéssel mellé egy szögletet követően.

A félidő második felében is inkább a hazai térfélen folyt a játék, a vendégek elsősorban átlövéssel próbálkoztak, de nem jártak közel a gólhoz. Kuttor Attila csapata egy-egy kontrával lépett meg, főként Besirovic volt aktív a jobb oldalon, de nem forgott veszélyben Nagy Gergely kapuja.

Ezúttal is a Mezőkövesdé volt a játékrész első nagy helyzete, Cseri remek labdájával Drazic törhetett a kapura, és 15 méterről lőtt is, de a nagyot sprintelő Szabó B. kissé blokkolni tudta a lövést, így Nagy Gergely le tudta húzni a felperdülő labdát.

Az 56. percben azonban egyenlített a Paks: a csapat legaktívabbja, Szabó Bálint ment el a bal oldalon, csinált egy visszacselt, majd középre adott, Varga B. pedig hét méterről a bal alsóba fejelt (1-1).

Sőt, nem sokkal később már a fordítás is összejött. Az NB I-ben most debütáló és csereként beálló, 20 éves Debreceni adott be jól balról, Balogh megcsúsztatta a labdát, amelyet a hosszún Bőle vágott kapásból a léc alá (1-2).

A 70. percben kis híján a harmadik paksi találat is megszületett, Szabó Bálint 17 méteres tekerését azonban vetődve védte Piscitelli, míg a másik oldalon Bobál Gergely csak egy lesgólig jutott.

Hiába tehát a villámgyors mezőkövesdi találat, Waltner Róberték elrontották Kuttor Attila mezőkövesdi visszatérését.

NB I, 9. forduló

Mezőkövesd-Paksi FC 1-2 (Drazic 1., ill. Varga B. 56., Bőle 64.)

Mezőkövesd: Piscitelli - Pillár, Lukic, Bobál D. (Kállai K., 90.), Vajda - Qaka (Babunski, 72.), Karnitski - Molnár G., Cseri (Bobál G., 72.), Besirovic - Drazic. (cserék: Ryabenko,Tordai, Nagy G., Babunski, Bobál G., Lakvekheliani, Rabatin, Brtan, Schmiedl, Kállai K., Kállai Z., Selmani)

Paksi FC: Nagy G. - Kinyik (Debreceni, 55.), Lenzsér (Szélpál, 77.), Kádár, Osváth - Windecker, Balogh - Hann, Bőle, Szabó B. - Varga B. (csere: Rácz, Gévay, Tamás, Haraszti, Papp, Volter, Szabó J., Szekszárdi, Szélpál, Debreceni)

Fotó: eredmenyek.com
Interjú a holland topcsapat magyar kapusedzőjével: “Itt soha nem hallottam, hogy minden korosztályban bajnoknak kell lenni”
Szénási Béla bemutatja, hogyan működik a toptehetségeket ontó holland futball utánpótlás-rendszere, elmondja, miért nincs eredményfókusz az U18-as korosztályig, és arról is beszél, miért szeretik nagyon a magyar válogatottban most debütáló Kerkez Milost az AZ-nél.