NB I: Hazai vereséggel indította az idényt a Vidi, szinte reménytelen helyzetben a Haladás - eredmények

A címvédő Vidi hazai pályán szenvedett háromgólos vereséget a Radoki János által irányított Puskás Akadémia ellen, míg a sereghajtó Haladás odahaza kapott ki az újonc Kisvárdától az NB I 19. fordulójában.
Csakfoci Admin 2019. február 2., szombat 19:03
Szerző: Csakfoci Admin 2019. február 2., szombat 19:03

DVSC - Újpest 0-0

Komolyabb gólhelyzet nélkül telt a mérkőzés első 10 perce. A 19. percben az újpesti Nagy Dániel járt közel a gólszerzéshez, azonban a fejesét magabiztosan védte Kosicky. Három perccel később Bódi szöglete után Banai védte Takács közeli csúsztatását, majd Tőzsér erőtlen lövését Litauszki blokkolta az ötös előtt. A 35. percben Beridze tüzelt kapura 20 méterről, de a lövése a kapu fölé szállt. A 39. percben a Debrecen megszerezhette volna a vezetést: Tőzsér lőtt 22 méterről, azonban a Loki középpályása a felső kapufát találta el - a kipattanó labda pedig Damásdi elé került, akinek a fejesét Banai ütötte ki bravúrral, így 0-0-val mentek pihenni a felek.

A fordulás után Bódi nyitotta a helyzetek sorát, hiszen 49. percben a Debrecen középpályása 25 méterről lőtt kapura, azonban a lövése a keresztlécen csattant. Tíz perccel később Tőzsér tüzelt középről, de a lövése pár méterrel a kapu mellé szállt. A 64. percben Ferenczi lőhetett tisztán a tizenhatos vonaláról, azonban ő sem találta el a kaput. A hátralévő szűk fél órában a Debrecen mindent megtett a vezetés megszerzéséért, ahogy az Újpest is: előbb Takács visszagurítása után Haris 30 méterről bombázott fölé, valamint Ferencziről került a labda Novothnyhoz, azonban az újpesti támadó három méterről az oldalhálót találta el. A 80. percben emberhátrányba kerültek a hazaiak, miután Kinyik megkapta a második sárgáját, és a vele járó pirosat. Az emberelőnyt az Újpest nem tudta kihasználni, így maradt a gól nélküli döntetlen.

Vidi - Puskás Akadémia 0-3 (Urblik 7., Radó 72., Arabuli 87.)

Korán hátrányba került a Vidi, hiszen már a 7. percben megszerezte a vezetést a Puskás Akadémia: a felvidéki Urblík József 25 méterről elemi erővel lőtte ki a bal felső sarkot (0-1). A kapott gól után a fehérváriak próbálkoztak az egyenlítéssel. Előbb Milanov jobb oldali beadása után Scsepovics hét méterről a jobb sarok mellé fejelt, majd Scsepovics beadása után a középen érkező Nego elhibázta a kínálkozó lehetőséget. A 38. percben Radó adott középre, azonban Szolnoki hét méterről a felső sarok fölé fejelt, így a félidőben maradt az 1-0-ás Puskás Akadémia vezetés.

A második félidőben a Vidi magasabb fokozatra kapcsolt, ami helyzetekben is megmutatkozott. Előbb a 60. percben Huszti szöglete után Pátkai középre fejelte a labdát, majd Hodzic az ötösről a jobb alsóba ollózott volna, de Hegedűs bravúrral tudott védeni. Öt perccel később Milanov gurított vissza remekül Husztinak, de a középpályás a kapu fölé lőtt. A 66. percben Hodzic egyenlíthetett volna, de a fejese a léc fölé szállt. A 71. percben kétgólosra növelte az előnyét a Puskás Akadémia: egy előreívelés után Kiss indította Radót, aki nyolc méterről laposan a hosszú sarokba helyezte a labdát (0-2). A hátralévő időben a fehérváriak próbálkoztak a szépítéssel, azonban Nego jobb oldali beadását Futács az ötös sarkáról a kapus ölébe a fejelte a labdát, majd a 87. percben a harmadik gólját is megszerezte a Puskás Akadémia: Latifi remek centerezése után Arabuli volt eredményes közelről, és ezzel a felcsútiak 3-0-s győzelmet arattak a Vidi ellen az NB I 19. fordulójában.

Portré a 3-0-s sikerrel debütáló Radoki Jánosról:

"Még nem járt a magyar közegben, naponta 15-16 órát dolgozott" – interjú az NB I nagy visszatérő edzőjéről
A magyar futball szereplői közül talán Megyeri Balázs tudhatja azt, milyen edző is Radoki, hiszen egy német klubnál együtt dolgozhattak, sőt a magyar kapus csapatkapitány is lett nála. Megyeri vállalkozott arra, hogy a csakfoci.hu-nak kellő részletességgel bemutassa azt, hogyan dolgozik Radoki János. Interjú.

DVTK - Mezőkövesd 1-1 (Vernes 94. ill. Molnár 52.)

Kuttor Attila változtatott a kezdetben működő, majd az ősz végére kevésbé hatékonnyá vált 4-3-3-as taktikán, és 3-5-2-es hadrendben küldte ki övéit, csakúgy, mint az alakzatot már korábban is alkalmazó Fernando Fernández. Az első percek jó tempóban, kevés helyzettel teltek el, mígnem a Mezőkövesd elkezdett egyre komolyabb nyomást gyakorolni a hazai kapura: Pekár beívelésénél Shestakovnak, Cseri szólójánál pedig Márkvártnak kellett nagyot mentenie, míg Drazic a ziccerét Bukránba lőtte. Az új igazolás többször is helyzetbe került az első játékrészben, ám a legtöbb esetben rossz döntést hozott, így a 31. percben is, amikor műesésért kapott sárgát. Az első diósgyőri lövésre a 38. percig kellett várni: Márkvárt 20 méterről lőtt ballal a kapu mellé.

Fordulás után gyorsan vezetést szerzett a Mezőkövesd: Molnár kapott labdát Vadnaitól, pontos lövését már nem tudta védeni a DVTK kapusa (0-1). A folytatásban próbálkozott, ment előre a Diósgyőr, aminek a hosszabbítás negyedik percében lett meg az eredménye: Sesztakov beadása után Vernes bólintott a kapuba a hosszabbítás végén (1-1).

Haladás - Kisvárda 0-1 (Horváth Z. 52.)

Kevés helyzetet láthatott a kilátogató 2512 szurkoló a Haladás-Kisvárda kiesési rangadón. Az első említésre méltó lehetőség a 25. percben a vendégek előtt adódott: Jobb oldalról végezhetett el szögletet a Kisvárda, a berobbanó Horváth Zoltán fejesét pedig Király Gábor védte bravúrral. Mezőnyjáték következett, majd a játékrész végéhez közeledve a hazaiaknak voltak helyzetei: Rabusic a jobb oldalról lőtt, Felipe védett, majd egy perccel később Gaál 16 méteres tekerését ütötte ki a brazil kapus.

Az 52. percben megszerezte a vezetést a szabolcsi csapat: Bal oldali vendégtámadás végén Grozav adott középre, Horváth Zoltán pedig jól érkezett és a kapuba lőtte a labdát (0-1). Próbált nagyobb erőket mozgósítani a Haladás, és három minutummal később jöhetett volna az egyenlítés: Bamgboye lépett ki védője mellett, már csak Felipével állt szemben, azonban nem tudott túljárni a brazil kapus eszén. Erőlködtek a vasiak, de sok hiba csúszott a játékukba, ráadásul a kisvárdai hálóőr, Felipe remek napot fogott ki, és minden lövést hárított. A Kisvárda nyert, és bennmaradó helyre került, a Haladás helyzete pedig egyre kilátástalanabbnak látszik.