NB I: Hármas holtverseny a tabella élén - eredmények

Botlott és ezzel leszorult az élről a Vasas, dobogón telelhet a Honvéd.
admin 2016. december 10., szombat 16:30
Szerző: admin 2016. december 10., szombat 16:30

A listavezető a kezdéstől aktívabb volt egy fokkal, de inkább a mezőnyben csatázott egymással a két csapat, kevés volt az igazán nagy helyzet. A legnagyobb Pavlov előtt adódott az első félórát követően, ám a kapusba lőtt 11 méterről. Úgy tűnt, gól nélkül ér véget az első játékrész, ám a Paks megszerezte a vezetést, a fiatal Hahn harcossága ért gólt.

Fordulás után Pavlov egyenlíthetett volna, ám helyzetben Molnárba lőtt, a túloldalon egy szabadrúgásnál csak centik hiányoztak. Közeledve a hajrá felé egyre inkább állandósult a Vasas fölénye, ám sorra kimaradtak a vendégek lehetőségei: Remili szabadrúgása nem sokkal ment mellé, míg Korcsmár lefejelt labdájáról Pavlov centikkel maradt le. Burmeister is egyenlíthetett volna egy kavarodás után, ám Molnár nagyot mentett.

Nyomott a Vasas, ám a Paks jól kontrázott: a túloldalon előbb Vernes került ziccerbe, majd Gévay, ám Nagy mindkétszer védett, így újabb gól már nem esett. A Paks nagy csatában fontos három pontot szerzett - ez a szezon meglepetéscsapatának első helyébe került.

Paks - Vasas 1-0 (Hahn 44.)

Jól kezdődött a meccs, előbb a Debrecen, majd az Újpest veszélyeztetett. Az első 10-15 perc után leült a mérkőzés, az utolsó percekig kevés helyzet akadt, akkor az Újpest volt veszélyesebb. Mindkét csapat pontrúgásokból alakított ki veszélyt, egyedül egy debreceni kontra volt a kivétel, akkor Holman lőtt mellé. Az Újpest részéről Andric volt a legaktívabb.

A második félidőt remekül kezdte az Újpest, Andric kotort közelről a kapuba, így vezetést szereztek a lilák. Ezután próbált támadni a Debrecen, de inkább az Újpest volt veszélyes. Egy remek támadás után Bardhi megduplázta az újpesti előnyt a 78. percben, ezzel eldőlt a meccs. A hajrában is az Újpest birtokolta többet a labdát, a Debrecennek csak pontrúgásokból volt helyzete, így a hazai győzelem megérdemeltnek mondható.

Újpest – Debrecen 2-0 (Andric 48., Bardhi 78.)

A Videoton Scepovic találatával hamar vezetést szerzett a Haladás elleni bajnokin. A fehérváriaknak azért is volt fontos a siker, hogy legyen esélyük az őszi elsőségre. Hiába került előnybe a Vidi, nem volt nagy fölényben Henning Berg együttese. A Hali egyenlíthetett is volna Halmosi révén, de Kovácsik nagy bravúrral védte a szombathelyi játékos lövését.

Látszott, hogy a szombathelyiek nem törődtek bele a vereségbe, és a második játékrészben sikerült is az egyenlítés: Gaál 17 méteres szabadrúgását az első félidőben jól védő Kovácsik ezúttal elnézte. Így hiába ment a labda a kapus oldalára, nem sikerült hárítani (1-1).

Mindkét csapat megnyerhette volna a hátralévő időben a meccset, de ez végül egyiküknek sem sikerült. A Vasas botlásával a Vidi nagy esélyt szalasztott el, igaz, jobb gólkülönbségének köszönhetően így is a fehérváriak lettek az őszi bajnokok.

Haladás-Videoton 1-1 (Scepovic 16., ill. Gaál 57.)

A két csapat jelenlegi helyzetén nézve klasszikus kiesési rangadót játszott egymással a Diósgyőr és a Gyirmót. Bár a DVTK korábban azt kérte Horváth Ferenc vezetőedzőtől, hogy tartsa be az MLSZ hazai játékosokra vonatkozó ajánlását, azaz legfeljebb három nem hazai labdarúgót szerepeltessen, a Diósgyőr négy külföldivel állt fel. Ezzel a klub több millió forintos plusz pénztől esik el.

Igaz, a húzás bevált, hiszen Vela találatával szerezte meg a vezetést a Diósgyőr. A miskolci játékos távoli lövését elnézte Sebők, így a labda hiába ment középre, végül a kapuban kötött ki.  A mérkőzés végig igen feszült volt, a játékosokat több alkalommal is szét kellett választani egymástól egy-egy kakaskodás során.

A két csapat között játékban nem volt sok különbség. Mindkét oldalon voltak helyzetek a második félidőben is, de a hajrában már inkább csak a vendégek próbálkoztak. Csiki többször is próbálkozott, de Rados mindig védett valahogy, amikor pedig már ő is tehetetlen volt, akkor a kapufa segítette ki – Sallói fejese után volt erre példa.,

A Diósgyőr végül kihúzta az egygólos előnnyel, ezzel pedig fontos három pontot szerzett, és elmozdult a kiesőhelyekről. Igaz, az oda lecsúszó MTK csak 18.00-tól játszik a Fradi ellen.

DVTK-Gyirmót 1-0 (Vela 16.)

Mindkét csapat óvatosan kezdte a találkozót, nyílt sisakos küzdelem helyett inkább a biztonságot tartották szem előtt. Az első félidő legnagyobb lehetősége a Honvéd előtt adódott: Lanzafame vette mellre a labdát a tizenhatos előterében, majd egyből lőtt is, Tujvel ujjheggyel a felső lécre tolta a bombát.

Az olasz csatár kapufáján kívül igazán nagy helyzet egyik oldalon sem alakul ki, a kapusoknak nem igazán volt dolguk az első félidőben, mezőnyben gyűrték egymást a csapatok.

Fordulás után gyorsan gólt szerzett a Mezőkövesd, de Molnár kézzel juttatta a hálóba a labdát, és ezt a játékvezető is észrevette, ezért sárga lappal bűnhődött a vendégek támadója. Fokozatosan átvette az irányítást a Honvéd, de előbb Koszta távoli lövését, majd Lanzafame szabadrúgását is fogta Tujvel. A helyzetek után azonban a gól is összejött a Honvédnak: Botka beadására érkezett jó ütemben Eppel, és a kapuba fejelt. (1-0)

A hajrában kitámadott a hátrányban játszó Mezőkövesd, ám az egyenlítés nem sikerült a vendégeknek, így a Honvéd fontos 3 pontot gyűjtött be Pintér Attila csapata ellen, és a dobogón telelhet.

Honvéd - Mezőkövesd 1-0 (Eppel 70.)