NB I: Böde mentette meg Rebrov debütálását, ötgólos bajnokit nyert a Paks - eredmények

A hosszabbításban nyerte meg új vezetőedzője első bajnokiját a Ferencváros, a Paks győzött, a Kisvárda megszerezte második pontját.
Csakfoci Admin 2018. augusztus 25., szombat 21:24
Szerző: Csakfoci Admin 2018. augusztus 25., szombat 21:24

Mezőkövesd - Ferencváros 0-1

Gól: Böde 91.

Kiállítva: Szalai (Mezőkövesd, 93-)

Helyzetek és izgalmak nélkül, mezőnyjátékkal zajlott a Ferencváros új vezetőedzőjének, Szerhij Rebrovnak első mérkőzése a zöld-fehérek kispadján. Az esélyes vendégek nem tudtak fölényt kialakítani Mezőkövesden, sőt Tóth Bence szöglete után Meskhi pörgetése jelentette az első félidő egyetlen komolyabb lehetőségét. A túloldalon Lanzafame cselei után Gorriarán lőtt mellé.

Fordulás után már nagyobb iramban futballoztak a csapatok, a helyzetek pedig továbbra is elmaradtak. A Fradi aktívabb volt, mint az első félidőben, de igazi helyzetig sokáig nem jutottak, Lovrencsics kapufája is lesről született. A zöld-fehérek szurkolói is hangot adtak elégedetlenségüknek, a hosszabbításban viszont mégis összejött a Fradi-gól: Lanzafame ugratta ki Petrjakot, aki balról középre adott, Böde pedig közelről a hálóba lőtt, megnyerve a meccset a Fradinak. Szalai még megkapta a végén a második sárga lapját, így a Kövesd 10 emberrel fejezte be a bajnokit.

Paks - Puskás Akadémia 3-2

Gól: Hahn 14., 93., Hegedűs-öngól 51. ill. Arabuli 76., Latifi 81.

Kiállítva: Lenzsér (Paks, 81.)

Különösebb gólhelyzet egészen a 14. percig nem alakult ki, amikor a hazaiak megszerezték a vezetést: Bertus bal oldali beadása után Hahn érkezett, és a jobb alsóba bólintotta a labdát (1-0). A folytatásban a felcsútiak próbálkoztak távoli lövésekkel, de rendre célt tévesztettek, valamint szabálytalanságokkal tudták csak megállítani a paksi rohamokat. A 40. percben a hazaiak hátvédje, Kulcsár rogyott össze, combját fájlalva, majd helyette Vági állt be. Az első félidő hosszabbításában Bartha ívelése után lövéssel fejeződött be az akció, de Trajkovski a gólvonalról menteni tudott.

A második félidő eleje a paksiakról szólt, ami gólban is megmutatkozott: Bertus centerezett középre az alapvonalról, majd Hegedűs lábáról a bal alsó sarokba csorgott a labda (2-0). Az öngól a felcsútiakat megfogta, a paksiaknál a 69. percben Fejes ugratta ki Hahnt, de 13 méterről a kapu mellé lőtt. A 76. percben szépítettek a vendégek: Vlasko indítása után Arabuli tíz méterről a kapuba továbbította a labdát (2-1). A gól után a vendégek vérszemet kaptak - a 81. percben Lenzsér rántotta le Lafitit, majd a második sárgája után a pirosat is megkapta -,  Vlasko baloldali szabadrúgása után Lafiti a léc alá fejelte a labdát (2-2), majd a 93. percben Hahn kapott egy kiváló indítást, majd Danilovicot átemelve a kapuba továbbította a labdát, kialakítva a 3-2-es végeredményt.

FRISS TABELLA: ÍGY ÁLL AZ NB I - KATTINTS!

Kisvárda - Diósgyőr 1-1

Gól: Vári 51. ill. Mihaljovic 50.

Helyzetekben a Kisvárda jeleskedett az első félidőben, hiszen előbb Misic veszélyeztetett szabadrúgásból, majd Karan mentett ugyancsak Misic elől a tizenhatos előterében. A 24. percben kis híján megszerezte a vezetést a Kisvárda egy jobb oldali beadás után, de Horváth mellé fejelt. A 37. percben ismét veszélyeztettek a kisvárdaiak, de Misic éppen a bal felső sarok mellé lőtt. A kezdeti hazai rohamok alább hagytak, majd szinte a semmiből megszerezte a vezetést a Diósgyőr: Egy szögletet követően középen kialakult kavarodás után Mihajlovic kotorta be a labdát a kapuba, így 1-0-s diósgyőri vezetéssel mentek pihenni a felek.

A fordulás után kettős cserével indítottak a felek. Az 50. percben Karan szabálytalankodott Horváthtal szemben, amiért büntetőt ítélt a játékvezető. A labda mögé Vári Barnabás állt, aki higgadtan a bal alsóba lőtt (1-1). A 66. percben Melnik lőtt 23 méterről, de Antal bravúrosan hárított. A hátralévő szűk félórában a diósgyőri védelem nyomás alatt volt, többször veszélyeztettek a kisvárdaiak - többek között Ilic lövését Antal hárította, s mivel több helyzet nem volt, így maradt az 1-1-es döntetlen.