NB I: Az utolsó percben mentették meg Horváth Ferenc állását - eredmények

Bombameglepetés a Vidi meccsén, a ráadásban mentett pontot a DVSC.
admin 2016. november 19., szombat 16:54
Szerző: admin 2016. november 19., szombat 16:54

Szikrázó összecsapást játszott a két csapat, a nagy tét érezhető volt az első perctől kezdve. Az első negyedóra végén hátrányba került a győzelmi kényszerben játszó DVTK: Gaál egy kipattanót értékesített (0-1). Azonnal jöhetett volna a hazai egyenlítés, ám Bacsa labdájáról Vela lemaradt, majd Novothny lövését fogta Rózsa.

A túloldalon Iszlai lőtt jobbról 16 méterről a hosszú alsó sarok felé, Rados kapufára tolta a labdát. Nem sokkal később Gaál 20 méteres szabadrúgását a levegőben úszva ütötte ki Rados bravúrral, így 0-1-el zárult a félidő.

Fordulás után aktívabb lett a "hazai" csapat, amely próbálta bedarálni a Haladást. Az 56. percben Vela jó cselek után középre emelt, Novothny ollózva próbálta az üres kapura húzni a labdát, de nem sikerült neki. Tíz perccel később viszont jött az egyenlítés: egy szöglet után ide-oda pattogott a labda, majd Lipták 7 méterről kíméletlenül bevarrta a labdát a jobb alsóba (1-1)!

A hajrában csereként beállt Bognár dönthette volna el a meccset, ám 18 méteres lövése után a kapufáról kifelé pattant a labda. Úgy tűnt, döntetlen marad a vége, ám a végén a szintén csereként beküldött Ugrai megnyerte a meccset a DVTK-nak: egy jó csel után a rövidbe lőtt, így a miskolciak megszerezték a három pontot - a második félidőben sokat tettek ezért. Ezzel egyben Horváth Ferenc állását is megmentették, hiszen amennyiben nem nyert volna a Diósgyőr, minden bizonnyal menesztik a szakembert.

Diósgyőr - Haladás 2-1 (Lipták 67., Ugrai 90., ill. Gaál 13.)

Fehérvári rohamokkal, de hazai góllal indult a Mezőkövesd-Videoton mérkőzés. Molnár beívelése után Kink fejelt Nego mellett a jobb sarokba, így meglepetésre Pintér Attila csapata került előnybe. A Vidi azonban nem esett kétségbe, és folytatta aktív támadójátékát, igaz, a villámgyors kövesdi kontrákban is bőven benne volt a gól. A rohanóvá váló mérkőzésből ezúttal már a vendégek jöttek ki jobban: Szeles elcsúszott, így Lazovic labdájával Scepovic könnyedén kilépett, és magabiztosan értékesítette nagy helyzetét (1-1).

A második félidőre is aktív maradt a találkozó, és sokáig a hazaiaknak kedvezett. A Mezőkövesd előbb Diallo, majd Kink révén is gólt lőhettek volna, de vagy Kovácsik védett, vagy nem pontatlan volt a célzás.

A hajrában mindkét csapat támadott a győzelemért, és a Mezőkövesd a 86. percben eredményes is volt: Pauljevic gyorsan elvégzett szabadrúgása után Strestík lőtt a kapuba (2-1).
Ez is maradt a vége, a Mezőkövesd nagy meglepetésre legyőzte Henning Berg együttesét.

Mezőkövesd-Videoton 2-1 (Kink 11, Strestík 86., ill. Scepovc 29.)

Hamar vezetést szerzett a Paks, Bertus szabadrúgását még kifejelték a védők, ám a visszatett labda után Papp csúsztatta Szabó elé a labdát, aki közelről nem hibázott. A hidegzuhany után nem is találta a játékát a Honvéd, a hazaiak pedig nyugodtan játszhattak. Mezőnyben gyűrték egymást a csapatok, igazán nagy ziccer nem alakult ki. Kemenesnek többnyire csak beíveléseket kellett hatástalanítania, Hahn távoli bombája pedig kapu fölé szállt a túloldalon.

A félidő végén a semmiből egyenlítettek a vendégek, Hidi szabadrúgása a paksi vezető gólt szerző Szabón irányt változtatva szállt át a hosszúra, a berobbanó Lanzafame mozgása megzavarta Kemenest, aki így későn reagált, és a labda a hosszú sarokban kötött ki.

Fordulás után sem élénkült meg a játék, de mindkét csapat előtt adódott egy komoly lehetőség. Előbb Koltai perdített a rövid sarok mellé 8 méterről, majd Hidi távoli bombáját a levegőben úszva védte Kemenes. A paksi kapusnak még egyszer kellett bizonyítania éberségét, a tizenhatoson kívülre kimozdulva fejjel mentett. Nem bírtak egymással a csapatok, így maradt az igazságos döntetlen a küzdelmes találkozón.

Paks - Honvéd 1-1 (Szabó J. 8., ill. Szabó J. 44. - öngól)

Kiegyenlített játék zajlott az első félidőben, melynek nagy részében a küzdelem dominált. Az Újpest legnagyobb lehetősége Bardhi kapufája volt, a másik oldalon Simon hagyott ki egy hatalmas helyzetet. Az Újpest több lövéssel próbálkozott, míg a Gyirmót inkább ívelésekkel, de a két gólhelyzeten kívül nem igazán forogtak veszélyben a kapuk.

A második játékrészt jobban kezdte az Újpest, sorra alakítottak ki helyzeteket, Bardhi ismét eltalálta a kapufát. nagyjából 10-15 perc után aztán rendezte sorait a Gyirmót, ismét mezőnyjáték zajlott, némi vendég fölényben.

A hajrát megnyomta mindkét csapat, egy szöglet utáni variációból a Gyirmót szerzett vezetést, de alig pár perccel később Lázok megpattanó lövésével egyenlített az Újpest. Az utolsó percekben mindkét csapat támadott, végül a 93. percben egy szöglet után megszerezte a győztes gólt az Újpest, hosszú átkot megtörve ezzel, a végeredmény 1-2.

Gyirmót – Újpest 1-2 (Bojovics 78. ill. Lázok 84., Windecker 93.)

Mindkét csapat sok hibával játszott, igazán nagy helyzetbe nehezen tudtak kerülni. Katona beadását Danilovic piszkálta ki Nikac elől az első negyedóra védén, a túloldalon Bobko lőhetett volna gólt, perdítése azonban nem volt pontos. Mindkét csapat becsülettel próbálkozott, az átütő erő azonban hiányzott a játékból.

Félidőben kettőt cserélt az MTK, beállt Vogyicska is, aki remek cserének bizonyult: szép szólója után Danilovicot is kicselezte, a kapus elhúzta a labdát, így 11-eshez jutottak a kék-fehérek. Kanta nem is hibázta el az esélyt. A gól után is lendületben maradt az MTK, Kanta 20 méteres lövését fogta Danilovic, majd Borbély veszélyeztetett fejjel.

A hajrában fokozatosan átvette az irányítást a Loki, előbb még Petkovic védte Vittek ziccerét, a hosszabbítás utolsó pillanataiban azonban góllá érett a nyomás. Holman tekert középre szabadrúgásból élesen, Ramos fejéről pedig a saját kapujába vágódott a labda.

MTK - Debrecen 1-1 (Kanta 58. - büntetőből ill. Ramos 96. - öngól)