NB I: Az MTK "visszavágott" a kupaelődöntőért a Honvédnak

A legutóbbi MK-elődöntőben egymás ellen meccselő MTK és Honvéd csapott össze az OTP Bank Liga 2. fordulójában: négy gól született a fővárosi rangadón, amelyet a kék-fehérek nyertek meg 3-1-re.
Mokány Lajos 2020. augusztus 21., péntek 20:52
Szerző: Mokány Lajos 2020. augusztus 21., péntek 20:52

Nagy iramban kezdtek a csapatok, mindkét együttes próbálta nyomás alatt tartani a másikat, de az első bő 10 perc nem hozott nagyobb helyzetet.

Az első nagyobb lehetőség a 13. percben jött: Csekét hozták játékba egy szabadrúgás után, ő azonban 13 méterről, jó helyzetből ballal fölé lőtt. Nem sokkal utána Gera 17 méteres, ballábas löketét fogta biztosan Tujvel.

Az első negyedóra végén aztán vezetést szerzett az MTK, nem érdemtelenül: Herrera baloldali beadására Gera érkezett, és Baráthot megelőzve a hálóba lőtt 6 méterről (1-0).

Bő tíz percen át vezetett a hazai csapat - közben Myke-t gyanúsan akasztották a 16-oson belül -, amikoris egyenlített a Honvéd: egy gyorsan elvégzett szabadrúgás után Gazdag lépett ki egyedül, és 15 méterről higgadtan a jobb alsóba helyezett (1-1).

Nem sokkal utána Cseke lőtt 17 méterről ballal, Tujvel a léc alól mentett nagyot. A túloldalon Tóth-Gábor lőtt el egy labdát a kapu előtt egy visszagurítás után.

A félidő hajrájában Mezei szöglete után Myke üresen fejelhetett, de fölé ment a labda, így 1-1-el fordultak a csapatok.

A második félidőben a hazaiak előtt adódott az első helyzet: Schön lőtt 15 méterről, jobbal, a lövése után alig kerülte el a bal alsó sarkot a labda.

Néhány perccel később a Honvéd előtt adódott lehetőség volt: Ugrai lépett ki és lőhetett viszonylag tisztán, ám 13 méterről a jobb alsó sarok mellé helyezett.

A 64. percben egy labda Gazdag elé került, aki szép csellel túljutott a kapuson, kissé kisodródott, ám Zsótér elrúgta előle a labdát - a kapu mellé. Ezek a kispestiek percei voltak, ám nem éltek az eséllyel.

Az MTK viszont újítani tudott, és vezetést szerzett: Mezei szögletét Herrera kapura továbbította, a labda először kipattant, majd az ismétlést is a balhátvéd lőhette kapura, ez már túljutott a kapuson (2-1).

A 74. percben Bíró 16 méteres lövését fogta Tujvel, majd a túloldalon Gale lőtt, a megpattant labdát Mijatovic a léc alól szedte ki. Nem sokkal később úgy tűnt, minden eldől: Mezei szögletére Katona érkezett, és ballal, 13 méterről szépen helyezett a hosszú sarokba (3-1) - beállítva ezzel a végeredményt.

NB I, 2. forduló

MTK Budapest–Bp. Honvéd 3-1 (Gera 16., Herrera 66., Katona 77., ill. Gazdag 36.)
Új Hidegkuti Nándor Stadion, 3199 néző

MTK: Mijatovic - Balázs, Nagy, Baki, Herrera - Mezei, Cseke, Katona - Gera (Palincsár, 82.), Myke (Lencse, 86.), Schön (Bíró, 67.)

Honvéd: Tujvel - Mezghrani, Batik, Baráth, Tamás - Hidi, Gazdag, Kesztyűs (Gale, 71) - Ugrai (Cipf, 90.), Tóth-Gábor (Traoré, 54.), Zsótér

Távozik az EL-győztes játékos
A spanyol Jairo Sampeiro azt sem zárja ki, hogy Magyarországon folytatja pályafutását.