NB I: A Vidinél is kikapott a nehéz helyzetben lévő Loki, Diósgyőrben ugrott dobogóra a Felcsút - videók

Élvezetes találkozón szerezte meg a három pontot Diósgyőrben a Puskás Akadémia, amely a hajrára emberhátrányba került. A Vidi egy hajrágóllal verte meg a kiesőhelyen lévő DVSC-t.
Nyikes Zoltán 2020. június 17., szerda 20:53
Szerző: Nyikes Zoltán 2020. június 17., szerda 20:53

Diósgyőri VTK–Puskás Akadémia 1-2

A DVTK a Kaposvár elleni idegenbeli blama után a közvetlen riválisát, a szintén az Európa Liga-selejtezőt érő harmadik pozícióért harcoló Puskás Akadémiát fogadta.

A mérkőzés remek iramban kezdődött a hazaiaknak köszönhetően, akik már a 3. percben vezetéshez jutottak: Iszlai remekül ugratta ki a bal oldalon Kiss Tamást, aki pontosan centerezett Ivanovskinak, a támadó pedig 6 méterről könnyedén helyezett az üres kapuba, 1-0.

Ezután is lendületben maradt a Diósgyőr, két perccel később Márkvárt szöglete után Brkovic csúsztatott a hosszúra, ahol érkezett Iszlai, de nem érte el rendesen a labdát, így közvetlen közelről csak a kapufát találta el, ahonnan kifelé pattant a játékszer.

A 15. perchez érkezve a Puskás Akadémia is veszélyeztetett, Knezevic a 16-oson belül keresztbe vezette a labdát, a DVTK-játékosok nem merték bántani, majd a bal oldalon álló Gyurcsóhoz passzolt, aki 13 méterről a bal alsót vette célba, de az oldalhálóba lőtt. Ettől megjött a kedve a vendégeknek, a 20. minutumban Urblík 20 méterről vállalkozott lövésre, a jobb sarokba tartó labdát Danilovic nagy bravúrral védte, egy perccel később azonban már a DVTK kapusa sem tudott segíteni. Ekkor Danilovic középre öklözött egy szögletet, Deutsch pedig két pattanás után 22 méterről kilőtte a bal alsót, 1-1.

A 31. percben kis híján fordítani tudott a felcsúti együttes: egy ellentámadás során Gyurcsó robogott el a bal oldalon, majd középre adott laposan, ahol érkezett Knezevic és 12 méterről célba vette a bal alsót, de Danilovic megint óriásit védett. Az első játékrész hátralévő része már többnyire a sárga lapokról szólt, újabb helyzetet nem láthattak a nézők.

A szünet után is remek iramban folytatódott a találkozó, és ezúttal sem kellett három percet sem várni a gólra: a 48. minutumban Knezevic remekül szöktette Gyurcsót, aki elrobogott a bal szélen, majd tökéletesen centerezett Vaneceknek, aki a kapu torkából,nagy ziccerben nem hibázott - szinte ugyanolyan gól volt, mint a Diósgyőré, 1-2.

A DVTK is azonnal válaszolni akart, pár perccel később Hasani remek lövése kerülte el kevéssel a jobb felső sarkot, majd Kiss hozta helyzetbe magát a 16-oson belül, de a lövését blokkolni tudták. A Puskás Akadémia ellentámadásai szinte rendre veszélyesek voltak, az 55. percben Knezevic ziccerét védte Danilovic, majd szintén a diósgyőri kapusnak kellett nagyot nyújtóznia Gyurcsó lövésénél.

Ezt követően a DVTK támadójátéka visszaesett, ugyan sokat birtokolták a labdát, de nagy helyzetet nem tudtak kialakítani. Az utolsó percekre Szolnoki kiállítása miatt emberelőnybe is kerültek a hazaiak, becsülettel mentek is előre az egyenlítésért, de nem sikerült gólhelyzetet kialakítaniuk.

A Puskás Akadémia megszerezte a három pontot, így a harmadik helyre ugrott - lehet, hogy csak ideiglenesen, hiszen a Mezőkövesd csak ezt követően lép pályára Újpesten.

NB I., 30. forduló

Diósgyőri VTK–Puskás Akadémia 1-2 (Ivanovski 3., ill. Deutsch 21., Vanecek 48.)
Kiállítva: Szolnoki 88.

DVTK: Danilovic - Orosz D., Polgár, Brkovic, Vági - Iszlai, Márkvárt (Egerszegi, 84.) - Kiss T. (Makrai, 77.), Molnár G. (Rui Pedro, 72.), Hasani - Ivanovski (Tabakovic, 72.).

Puskás: Tóth B. - Szolnoki, Hadzsiev, Meissner, Deutsch - Urblík, Van Nieff - Gyurcsó (Nagy Zs., 84.), Knezevic (Spandler, 90.), Slagveer (Sós, 67.) - Vanecek (Plsek, 84.).

MOL Fehérvár FC–Debreceni VSC 1-0

Az első félidő nem sikerült túl izgalmasra a Fehérvár és a Debrecen mérkőzésén. Az első helyzetre a 29. percig kellett várni, amikor Hangya beadása után Hodzic fejelt mellé. Közvetlenül a szünet előtt Stopira is fejjel próbálkozott, de ő sem talált kaput.

A második félidő elején mindkét csapat vezetést szerezhetett volna: előbb Juhász fejese csattant a felső lécen, majd Adeniji fejesét ütötte bravúrral szögletre Kovácsik. A 61. percben Petrjak szögletét követően Stopira közeli bólintását hatástalanította Kosicky. Nem sokkal később Nikolov 20 méteres bombája zúgott el a kapu mellett.

A 83. percben góllá érett a Vidi fölénye: Houri szélről elvégzett szabadrúgását követően Futács robbant be középen és öt méterről a kapuba lőtt.

A végén Adeniji egyenlíthetett volna, de 17 méteres lökete fölé szállt.

MOL Fehérvár FC–Debreceni VSC 1-0 (Futács 83.)

Fehérvár: Kovácsik - Fiola (Funsho, 61.), Juhász, Stopira, Hangya (Vinícius, 46.) - Pátkai (Nikolov, 61.), Houri - Nego, Hodzic (Futács, 61.), Petrjak (Kovács I., 86.) - Nikolics

DVSC: Kosicky - Bényei, Szatmári, Pávkovics, Barna - Kusnyír (Bódi, 46.), Csősz (Belényesi, 89.)- Varga K., Trujic (Adeniji, 46.), Kundrák (Baráth, 87.) - Milunovic (Szécsi, 74.).

Riccardo Piscitelli
Megvan a MOL-éra első igazolása: Riccardo Piscitelli a Mezőkövesdtől érkezik az újpestiekhez a következő idényben.
Fradi
Pászka Lóránd
Bár Pászkára nemigen számít Dejan Stankovic, ő megküzdene a helyéért. Ezzel együtt egy kölcsönadásra is lehet esély nyáron. A Sepsi már többször érdeklődött iránta.