NB I: A Vasas nyerte a forduló rangadóját, győzött az FTC és az Újpest is - eredmények

A Diósgyőr most nem az elején, hanem a végén kapta a gólokat. Ez történt a 6. fordulóban.
Mokány Lajos 2016. augusztus 17., szerda 18:59
Szerző: Mokány Lajos 2016. augusztus 17., szerda 18:59

ÍGY ÁLL A TABELLA - KATTINTS!

A forduló rangadójának első félórájában nem igazán forogtak veszélyben a kapuk. A 30. percben egy szép támadás végén a Vasas megszerezte a vezetést: Hangya ment el a baloldalon, visszatette a labdát Berecznek, aki mintegy 26 méterről óriási gólt lőtt a léc alá. Közvetlenül a szünet előtt Berecz adott kitűnő labdát Vidának, aki 15-ről alig tekert mellé.
A második félidő elején emberhátrányba került a Honvéd, miután Bobál Dávid megkapta a második sárgáját és ezzel kiállt. A 72. percben pedig eldőlt a mérkőzés, miután Remili szélről elvégzett szabadrúgása Horváth lábai között kötött ki a kapuban.
A Vasas továbbra is folytatja remek szereplését és vezeti a tabellát.
Élő közvetítés itt.

Vasas - Honvéd 2-0 (Berecz 30., Remili 72.)

Ferencvárosi fölénnyel indult a mérkőzés, de ez egy ideig helyzetekben nem mutatkozott meg. Az első 20 perc végére aztán megszületett az FTC vezető találata: egy nagy védelmi hiba után Böde talált be közelről (0-1).
A félidő közepén érett a második gól, ám Sebők többször is nagyot mentett: Sesták fejese, Gera remek lövése, majd pedig Varga lökete után is a helyén volt a rutinos kapus, míg Trinks a kapu mellé lőtt. A túloldalon Dibusz is bemutatott egy látványos védést, Kiss távoli próbálkozását fogta, így 0-1-el ért véget a félidő.

Fordulás után kicsit feljött a Gyirmót, de ez nagy helyzetekben nem mutatkozott meg, sőt, a Fradié volt a félidő lehetősége, ám Böde veszélyes fejesénél ismét nagyot mentett Sebők. Az eredmény nem változott a gyenge színvonalú második 45 percben, a Ferencváros egy góllal nyert.

Gyirmót - Ferencváros 0-1 (Böde 19.)

Kisebb lehetőségek alakultak ki felváltva a kapuk előtt az első negyedórában, majd a 16. percben jött az első igazi helyzet, Windecker tekerését ütötte ki szépen Tujvel. A kiegyenlített találkozó aztán a 30. percben fordulatot vett, vezetést szerzett ugyanis az Újpest, Bardhi lefejelt labdáját követően Andric talált a kapuba (0-1). A gól feldobta a lilákat, Bardhi beadásánál, majd Diarra szép szólójánál sem jártak messze a góltól, hogy aztán a 45. percben megduolázzák előnyüket a vendégek. Mohl szabadrúgása a felső lécen csattant, a kipattanót azonban Diarra a kapuba vágta (0-2).
A második félidőben is a vendégek játszották a tudatosabb játékot, a Mezőkövesd elsősorban a szélről belőtt labdákkal operált, de kevés sikerrel. Strestík és Pauljevic próbálkozott leginkább Pintér Attila csapatában, a másik oldalon pedig Diarra mellett Balázs Benjámin is aktív volt, majd a csereként beállt Cseke is jól szállt be a meccsbe, komoly helyzete is volt.
Végül maradt a 0-2, folytatódott az Újpest – immáron négymeccses – győzelmi sorozata, a kövesdiek viszont sodródnak a kiesőzóna felé.

Mezőkövesd - Újpest 0-2 (Andric 30., Diarra 45.)

Paksi fölénnyel telt el az első félidő, a hazaiak több ízben is vezetést szerezhettek volna, de vagy pontatlanul céloztak, vagy a kapuba visszatérő Rados bravúrjai állták az útjukat. Báló a 10. percben ziccert rontott, a horvát kapus pedig Bartha két remek lövésénél is nagyot védett. A másik oldalon egyedül Griffiths tudott – óriási – helyzetbe kerülni, de Kemenes is a helyén volt a 42. percben.
A szünetben (újabb) fejmosást kaphattak a vendégjátékosok, mert sokkal aktívabban próbálkoztak, ennek ellenére szinte a semmiből szereztek vezetést a 64. percben, Nikházi remek egyéni megmozdulása és 16 méteres lövése eredményeként (0-1). Sőt, nem sokkal később a középpályás Griffiths lekészített labdájából majdnem duplázott, de Kemenes védeni tudott.
Végül azonban nem jött össze a hetek óta várt három pont a DVTK-nak, köszönhetően a csereként beállt Bertusnak is, aki a 81. percben lőtt, Rados pedig hiába védett nagyot, Bartha a kipattanót a hálóba vágta (1-1). Sőt, a 91. percben, több nagy rados-védést követően a győzelem is összejött a hazaiaknak, Bertus 25 méterről kilőtte a jobb alsót, kialakítva a 2-1-s végeredményt. A gól után Horváth Ferencet elküldte Iványi játékvezető a kispadtól.

Paks - Diósgyőr 2-1 (Bartha 81., Bertus 91., ill. Nikházi 64.)