NB I: A hatpontos meccs hadvezére Fradi- és Diósgyőr-játékosokat is irányít a forduló válogatottjában - itt a csapat

Az élvonal 22. fordulóját követően ismét összeszedtük, mely játékosok teljesítettek a legjobban honlapunk megítélése szerint.
Nyikes Zoltán 2021. február 22., hétfő 20:39
Szerző: Nyikes Zoltán 2021. február 22., hétfő 20:39

NB I, a 22. forduló válogatottja

Dibusz (FTC) - Szolnoki (Puskás Akadémia), Batik (Honvéd), Katanec (Mezőkövesd) - Grgic (DVTK), Papp (Paks) , Bognár (Paks), Baluta (Puskás Akadémia), Szánthó (ZTE) - Uzuni (FTC), Grozav (DVTK)

Dibusz Dénes (Ferencváros)

A Fradi sokan köszönhet neki, a második félidőben négy nagy védést is bemutatott Gale, valamint Gazdag 2-2 lövésénél. A legnagyobb bravúrt a negyedik próbálkozásnál mutatta be, amikor Gazdag egyedül vihette rá a labdát, de kiütötte a 16 méteres lövést.

Szolnoki Roland (Puskás Akadémia)

Ahogy a csapata, úgy ő is hetek óta jó formában van. Sokat dolgozott, jól zárta le a szélt és a támadásokat is hatékonyan segítette.

Batik Bence (Honvéd)

Nem sok hiányzott, hogy a kispestiek hőse legyen a Fradi ellen. Jól fogta össze a védelmet, többször mentet az utolsó pillanatban, de bátran felment a támadásokhoz is. A 93. percben a fejese a felső lécen csattant.

Matija Katanec (Mezőkövesd)

Végig kemény és határozott volt. A szünet előtt majdnem gólt szerzett, de remek fejesét bravúrral védte Mijatovic.

Alen Grgic (Diósgyőr)

Szélsőként azt tette, ami a feladata, sokat futott és általában pontosan adott középre. A második félidőben egy perc alatt két beadása is gólpasszt ért.

Papp Kristóf (Paks)

Remekül szűrt a középpályán, sok labdát szerzett. A harmadik gól előtt tanári módon szerelt a saját térfelén, majd gyorsan megjátszotta a labdát, a támadás végén pedig kialakult a 3-0-s végeredmény.

Szánthó Regő (ZTE)

Nagy kedvvel és kapura veszélyesen futballozott. A második gól előtt szép mozdulattal emelte át a labdát a kapuson.

Bognár István (Paks)

A meccs embere volt a Kisvárda ellen. Az első félidő végén gyönyörűen tekert egy szabadrúgást a bal felsőbe, a végén pedig kiosztott egy gólpasszt Nagy Richárdnak.

Alexandru Baluta (Puskás Akadémia)

Már a harmadik percben gólt szerzett egy remek tekerést követően, . A folytatásban is remekül játszott, pontosan passzolt, a második gól előkészítésében is komoly szerepet vállalt, a felcsútiak egyik legjobbja volt Budafokon.

Myrto Uzuni (Ferencváros)

Okos góllal nyerte meg a Fradinak a Honvéd elleni mérkőzést. A bajnoki szezonban már 8 találatnál jár, amivel holtversenyben második a góllövőlistán.

Gheorghe Grozav (Diósgyőr)

A második félidőben állt be, de egyértelműen helye van a kezdőcsapatunkban. Egy perc alatt fejelt két gólt, a hajrában pedig egy higgadt mozdulat után kialakította a 3-1-es végeredményt a Fehérvár ellen.

A forduló cseréje: Nagy Richárd (Paks)

A második félidő közepén állt be, majd a végén egy okos gurítással lezárta a meccset.

A forduló edzője: Boér Gábor (ZTE)

A javuló formát mutató, zsinórban három tétmeccsen diadalmaskodó Újpestet magabiztosan győzték le a zalaiak, már az első perctől kezdve domináltak, nagyon hatékonyan használták ki az ellenfél hibáit. Boér idén először jelölte a kezdőbe Koszta Márkot, ami jó húzásnak bizonyult, hiszen a támadó a gólja mellett végig aktívan játszott. Az elmúlt hetekben a rendkívül balszerencsés meccseket játszó és az utolsó pillanatokban pontokat vesztő ZTE nem adta fel az attraktív támadójátékot azon a meccsen sem, ami igazi 6 pontos találkozó volt.