NB I: A Fradi nyolcgólos meccsen vágott hatot a DVTK-nak

Gólzáporos meccsen nyert fölényesen Thomas Doll csapata.
admin 2016. július 30., szombat 20:29
Szerző: admin 2016. július 30., szombat 20:29

A meccs minden fontos mozzanata itt - kattints!

A Fradi már a találkozó elejétől kezdve magához vette a kezdeményezést, de a DVTK védelme az első fél órában jól zárt. A 33. percben azonban megtört a jég, és a zöld-fehérek megszerezték a vezetést: Djuricin lekészített egy labdát a tizenhatos előterébe érkező Trinksnek, aki egy átvétel után 17 méterről a kapu bal oldalába helyezett (1-0).

A fordulást követően nem kellett sokat várni a hazaiak újabb találatára: az 52. percben Leandro 20 méterről a kapu bal oldalába tekert egy szabadrúgást (2-0). A Ferencváros nem állt le, és a 63. percben végleg eldöntötte a három pont sorsát: egy jobb oldali beadást Lipták pont Djuricin elé csúsztatott, aki ezt kihasználva a rövidbe bombázott (3-0).

Itt azonban még nem volt vége, a 67. percben Dilaver egy kifejelt labdát 24 méterről óriási erővel bombázott a bal kapufa mellé (4-0). A DVTK ezután szépített: a 78. percben Diego 22 méterről, kissé jobb oldalról kilőtte a bal felső sarkot (4-1).

A Fradi viszont a hajrában még két gólt berámolt a diósgyőriek kapujába. Előbb Gera 17 méteres lövése Bacsán változtatott irányt, amely így védhetetlenül pattant a hálóba (5-1), majd Djuricin egy jobb oldali beadást követően 5 méterről, lesről fejelt Antal kapujába (6-1).

A legvégén Tamás Márk egy szabadrúgást követően még újra szépített, a vége így 6-2 lett a Ferencváros javára.

Ferencváros - DVTK 6-2 (1-0)

Gólszerzők: Trinks (33.), Leandro (52.), Djuricin (63., 86.), Dilaver (67.), Gera (84.), ill. Diego (78.), Tamás M. (91.)