NB I: Feszült kispesti meccsen rendezett gólzáport a Videoton - videó

A Videoton gólzáport rendezett, és esélyt sem adott a címvédőnek az NB I 21. fordulójának pótolt mérkőzésén.
Csakfoci Admin 2018. április 11., szerda 19:53
Szerző: Csakfoci Admin 2018. április 11., szerda 19:53

Feszült hangulatú mérkőzést játszott egymással a Honvéd és a Videoton. A kezdeményezést a Videoton ragadta magához, amely kisebb-nagyobb helyzetekben is megmutatkozott. A 14. percben egy remek kiugratás után Stefan Scepovic lőtt a jobb kapufa mellé. Percekkel később a kispestiek is próbálkoztak becsülettel, de a fehérvári védők állták a sarat. A 31. percben kis híján a Honvéd megszerezte a vezetést, Kovácsik kezdett el cselezgetni a tizenhatoson kívül Lanzafame ellen, azonban az olasz csatár elvette tőle a labdát, míg a kapus szabálytalankodott vele szemben. A 35. percben fordult a kocka, Huszti előreívelt szabadrúgása után Juhász fejelte le a labdát, majd Nikolov a hálóba emelt Gróf felett. (0-1). Az első félidő hajrájában kicsit elszabadultak az indulatok, Ikenne-King és Huszti akaszkodott össze, mindkét játékos sárga lapot kapott ezért Bognár Tamás játékvezetőtől.

A második játékrészben nagyobb fokozatra kapcsolt a Videoton, ennek eredményeképpen megszerezték a második góljukat. Loic Nego pazar beadása után Danko Lazovics fejelt tisztán a Honvéd kapujába (0-2). Nem sokáig örülhettek a fehérváriak, hiszen az 57. percben Kamber lefejelt labdájára Lanzafame eszmélt a leggyorsabban, és négy méterről a kapuba továbbította a labdát (1-2). Nyolc perccel később újabb gólt kaptak a hazaiak, Huszti szöglete után Vinícius volt eredményes, majd Lazovics duplázni tudott a 81. percben, amivel kialakult a 4-1-es vendég siker.

Honvéd - Videoton 1-4 (Lanzafame 57., ill. Nikolov 35., Lazovics 54. és 81., Vinícius 65.)

Honvéd: Gróf - Heffler, Kamber, Kosút, King - Gazdag, Nagy G., Holender, Banó-Szabó - Lanzafame, Eppel

Videoton: Kovácsik - Nego, Vinicius, Juhász, Stopira - Hadzic, Nikolov, Pátkai, Huszti - Scepovic, Lazovic