Remek MTK-rajt az ifi BL-ben: a Spartát verték biztosan

Az MTK Budapest U19-es csapata hazai pályán 3-1-es sikert aratott a cseh Sparta Praha felett az Ifjúsági Bajnokok Ligája 1. fordulójának odavágóján.
Csakfoci Admin 2021. szeptember 29., szerda 17:58
Szerző: Csakfoci Admin 2021. szeptember 29., szerda 17:58

A fővárosi kék-fehérek a hiányzói ellenére már az 5. percben megszerezték a vezetést: egy remek kontratámadás végén Vancsa tálalt Vasvári elé, aki 20 méterről nagy gólt lőtt, miután a kapus felett bombázott a hálóba. A kapott gól megfogta a cseheket, két perccel később Vasári ismételhetett volna, de fölé lőtt.

A 20. percben egyenlítettek a vendégek, Silhart tizenhatos sarkáról elvégzett szabadrúgása a hosszú sarokban kötött ki. A kapott gól után nem törtek össze a hazaiak, újra megszerezték a vezetést: Kovács tette középre a labdát, amely előbb elakadt, majd az ismétlést már Vancsa a bal sarokba lőtte. A félidő zárásaként még Vasvári próbálkozott, de Ulrich hárított.

Fordulás után Vancsa növelte tovább csapata előnyét, miután betört a tizenhatoson belülre, és két játékost is megbolondítva a rövid sarokba helyezett. A vendégek próbálkoztak a szépítéssel, de a hazaiak stabilan védekezve nem esélyt sem hagytak a rohamozó cseh támadóknak. A hajrában büntetőt kaptak a prágaiak, ám Vydra tizenegyesét Csenterics bravúrral védte.

Az eredmény már nem változott, az MTK Budapest 3-1-es győzelmet aratott a Sparta Praha ellen, így kétgólos előnyből várhatja az október 20-án, szerdán 14 órától esedékes, prágai visszavágót.

UEFA Ifjúsági Liga, 1. forduló - első mérkőzés

MTK Budapest U19-Sparta Praha U19 3-1 (Vasvári 5., Vancsa 25., 46., ill. Silhart 20.)

MTK Budapest U19: Csenterics - Guth, Fekete, Várkonyi, Helembai (Georgievski, 75.) - Kata (Szőke, 83.), Horváth A. - Miknyóczki (Juhász B., 84.), Kovács M., Vancsa - Vasvári (Balogh M., 61.)

Sparta Praha: Ulrich - Sevinsky, Vydra, Stárek, Suchomel - Silhart, Lilling, Kastánek, Osmani - Vana, Schánelec