NB II: Zsinórban hatodik hazai meccsén nyert az MTK - mesteri gólpassz után jött a 3 pontot érő találat

Michael Boris csapata Schön Szabolcs góljával győzte le a Szolnokot, így a fővárosi kék-fehérek a bajnokság felénél továbbra is vezetik a tabellát.
Nyikes Zoltán 2019. november 30., szombat 19:24
Szerző: Nyikes Zoltán 2019. november 30., szombat 19:24

Az NB II 19. fordulójának második szombati mérkőzésén az éllovas MTK Budapest fogadta a kiesés ellen harcoló Szolnoki MÁV FC-t.

A fővárosi klubhonlap összefoglalója azt írja, hogy az első félidő legnagyobb lehetősége Mezei előtt adódott a 34. percben: Vass passzolt középre, Schön átlépte a labdát, a fiatal középpályás pedig jó helyzetből lőhetett 11 méterről, de nem volt elég erős és pontos a lövése. A túloldalon a vendégek részéről Szabó P. veszélyeztetett, de lövése elkerülte a kaput.

A második játékrészt aktívan és egy Kanta-átlövéssel kezdte az MTK, majd Vass labdájáról Schön maradt le centikkel a kapu előtt. Nyomás alatt tartotta Michael Boris vezetőedző csapata a Szolnok kapuját, és ez eredményt is hozott: az 56. percben Fülöp mesteri, félpályát átölelő keresztlabdájára Schön érkezett balról a tizenhatoson belülre, és a rövid felsőbe bombázott (1-0).

A folytatásban inkább a mezőnyben zajlott a játék - bár Rokszinnak a hajrában egy éles szögből leadott lövése elsuhant a kapu előtt, Tamás próbálkozását pedig Somodi fogta -, így az állás nem változott, az MTK 1-0-ra legyőzte a Szolnoki MÁV FC-t.

Mindez azt is jelenti, hogy a bajnokság felénél, vagyis 18 forduló után, 40 szerzett ponttal a fővárosi kék-fehérek vezetik a tabellát.

NB II, 19. forduló

MTK Budapest–Szolnoki MÁV FC 1-0 (Schön 56.)

NB II: Vendéggyőzelemmel kezdődött a forduló - három gól született a kiesőjelölt otthonában
Papírforma győzelmet aratott a Szeged a 19. helyen álló Vác vendégeként.