NB I: Rangadót nyert az MTK - videó

Bognár István sorozatban negyedik mérkőzésén is betalált, ami győztes gólnak bizonyult: az MTK nyerte az Újpest elleni fővárosi rangadót.
Csakfoci Admin 2018. október 27., szombat 16:23
Szerző: Csakfoci Admin 2018. október 27., szombat 16:23

Némi mezőnyjáték után vezetést szerzett az MTK: Gera remek szóló után hozta helyzetbe Torghellét, akit akasztottak, a megítélt büntetőt pedig Bognár értékesítette higgadtan (1-0) - sorozatban negyedik bajnokiján volt eredményes a középpályás.

Ezt követően a lilák próbálkoztak egyenlítéssel, de leginkább csak átlövésekig jutottak, ám Obinna, majd Zsótér lövésénél is a helyén volt Kicsak, így 1-0-al fordultak a csapatok.

A második játékrész elejét nagyon megnyomta az Újpest, a legnagyobb egyenlítési lehetőség Onovo előtt adódott: 8 méterről lőtt, Kicsak azonban nagyot mentett a jobb sarok elől. Nagy csata jellemezte a folytatást, a kék-fehérek stabilan tartották az eredményt.

Majd hazai helyzetek következtek: Lencse kapott nagy labdát, de közeli lövésébe beleléptek, aztán Vass Patrik 17 méteres kapáslövése alig ment a jobb kapufa mellé. Az Újpest a hajrában nem tudott helyzeteket kialakítani, így az MTK megnyerte a rangadót.

MTK Budapest - Újpest FC 1-0

Gólszerző: Bognár (17.-büntetőből)

REAC
Urbán lehet az edző
Sajtóhírek szerint Urbán Flórián veheti át a harmadosztályban szereplő rákospalotaiak irányítását.
Dárdai Pál
A 26 éves szélső, Fabian Reese a napokban a csapat nevében látogatást tett Dárdai otthonában, a célja pedig az volt, hogy meggyőzze a magyar trénert a júniusban lejáró szerződésének meghosszabbításáról.