NB I: Látványos gól, MTK-fölény és döntetlen Miskolcon - videó

Molnár látványos találatával szerzett vezetést a végig a kontrákra berendezkedő DVTK, az MTK a helyzetei alapján közelebb állt a győzelemhez, de döntetlennel zárult a miskolci mérkőzés.
Csakfoci Admin 2020. augusztus 28., péntek 21:56
Szerző: Csakfoci Admin 2020. augusztus 28., péntek 21:56

Az OTP Bank Liga 3. fordulójának nyitómérkőzésén az eddig veretlen és listavezető MTK Budapest a DVTK otthonába látogatott.

A fővárosi kék-fehérek kezdték aktívabban a mérkőzést: a 7. percben Schön passzolt Csekéhez, aki 21 méterről a bal alsó mellé lőtt, majd Herrera bal oldali beadásáról kevéssel maradt le középen az érkező Gera Dániel.

A 15. percben a hazaiak Drazic révén veszélyeztettek először, a 26. percben viszont nagyon közel állt az MTK a vezetés megszerzéséhez: Gera végzett el szabadrúgást a jobb oldalról, amire Herrera érkezett remekül, de közeli fejesét Antal nagy bravúrral védeni tudta.

A 28. minutumban vezetést szerzett a Diósgyőr: Polgár indította Molnár Gábort, aki a vendégek kapujától nyolc méterre levette a labdát, majd a bal felsőbe lőtte a játékszert (1-0).

A játékrész hátralevő részében Schön közeli lövésénél járt közel a gólhoz a játékot uraló MTK, de az eredmény a szünetig nem változott.

A fordulás után állandósult az MTK fölénye, és gyorsan egyenlítettek a vendégek: Gera adott remek passzt tizenhatos előteréből a bal oldalon érkező Schön Szabolcsnak, aki pontosan lőtte ki a bal alsó sarkot (1-1).

A 65. percben kevésen múlt, hogy nem vette át a vezetést az MTK, Schön parádés indítása után ugyanis Herrera lépett ki és került ziccerbe a bal oldalon, Antal viszont nagy bravúrral hárított.

A hajrában Grozav lövését Mijatovic védte magabiztosan, a másik oldalon pedig Mezei távoli próbálkozása kerülte el kevéssel a bal felső sarkot. Az MTK közelebb állt a győzelemhez a védekezésre berendezkedő hazaiak ellen, de újabb gól már nem született, így döntetlennel ért véget a mérkőzés.

OTP Bank Liga, 3. forduló

DVTK-MTK Budapest 1-1 (Molnár G. 29., ill. Schön 55.)

DVTK: Antal - Shestakov, Polgár, Hegedűs J., Memolla (Vági A. 35.) - Márkvárt (Szűcs K. 39.), Iszlai - Hasani, Molnár G. (Rui Pedro 68.), Grozav - Dražić

MTK Budapest: Mijatovic - Balázs B. (Palincsár M. 65.), Baki, Nagy Zs., Herrera (Bíró B. 72.) - Cseke, Mezei, Katona - Gera D. (Prosser 82.), Ramos, Schön