Az MTK Budapesthez szerződik Futács Márkó, aki a szlovén bajnokság 3. helyén álló Olimpija Ljubljanától igazol a kék-fehér klubhoz.
Futács Márkó idehaza korábban a DVTK-ban, a MOL Fehérvárban és a ZTE-ben is szerepelt, a 95, Magyarországon lejátszott tétmérkőzésén 33 gólig és 12 gólpasszig jutott.
A 2016/17-es idényben horvát gólkirály lett 18 találattal a Hajduk Split színeiben, de légiósként megfordult többek között az angol Leicester, a Portsmouth, valamint a német Werder Bremen és Ingolstadt csapatainál is - írja az mtkbudapest.hu bejelentésében.
A remek felépítésű, 196 centiméter magas csatár háromszor lépett pályára a magyar válogatottban, korábban tagja volt az U20-as világbajnokságon bronzérmet szerzett csapatnak is.
A támadó természetesen már az MTK Budapesttel kezdi meg a felkészülést január elején.
Átigazolások
ZTE
Az új edző
A Sportingnál és a Sahtar Donyecknél is megfordult Filipe Celikkaya lett a ZTE vezetőedzője.
DVTK
Vallejo távozott
Közös megegyezéssel szerződést bontott a DVTK és Alexander Vallejo.
Sepsi
Keita érkezett
Az elefántcsontparti Aboubakar Keita Sepsiszentgyörgyön folytatja pályafutását. A 28 éves védekező középpályás 1+1 évre kötelezte el magát. Korábban a DVTK, a Nyíregyháza és az Újpest játékosa is volt.