Az MTK megcsinálta, ami eddig egy csapatnak sem sikerült az új Haladás-stadionban - videó

Az MTK idegenben elért győzelmével megszakította a Haladás 2017 novembere óta tartó hazai veretlenségi sorozatát. Gaál Bálint gólja csak a szépítésre volt elég.
Csakfoci Admin 2018. augusztus 25., szombat 22:36
Szerző: Csakfoci Admin 2018. augusztus 25., szombat 22:36

Szombathelyen az MTK kezdett jobban: a 3. percben Lencse lövése Királyban akadt el. Utána Bognár futott le az alapvonalig, Lencsének passzolt középre, akinek lapos lövését védte Király. A 13. percben megszerezték a vezetést a vendégek: Kanta ugratta ki Lencsét, ő jó cselek után Schäferhez passzolt, aki higgadtan a bal alsó sarokba helyezett (0-1).

Az első félóra végén egyenlíthetett volna a Haladás, ám Kicsak remek vetődéssel kivédte Priskin - vitatott - tizenegyesét. Nem sokkal utána ismét az ukrán kapus mentett, ezúttal Tamás 7 méteres fejesénél mutatott be bravúrt.

A túloldalon Bognár is betalálhatott volna, de lövését a gólvonalról mentették, így 0-1-el fordultak a csapatok.

FRISS TABELLA: ÍGY ÁLL AZ NB I - KATTINTS!

A fordulás után a csereként beálló Halmosi veszélyeztetett, de Kicsak könnyedén védte a támadó próbálkozását. Az 50. percben egyenlítési lehetőséget szalasztottak el a hazaiak, Mészáros visszapassza után Halmosi lába alatt csúszott ki a labda.

A 62. percben Schimmer jobboldali beadása után Rabusic fejelt fölé. A 81. percben Szelin beadását Torghelle csúsztatta meg, majd Gera lövése Király lábai között a kapuban kötött ki (2-0).

A 91. percben Gaál távoli lövésével csak szépíteni tudott a Haladás, amivel a hazaiak elveszítették a tavaly november óta tartó veretlenségüket hazai pályán.

Haladás - MTK 1-2

Gólszerzők: Gaál 91., ill. Schäfer 13., Gera D. 81.