Nego-tripla és fehérvári ötös - kiütéssel kezdték az EL-selejtezőket

A Fehérvár magabiztos győzelmet aratott a montenegrói Zeta otthonában, így nagy előnnyel várhatja a jövő heti visszavágót.
Csakfoci Admin 2019. július 11., csütörtök 22:29
Szerző: Csakfoci Admin 2019. július 11., csütörtök 22:29

Remekül kezdődött az előző idényben az Európa Liga csoportkörébe jutott MOL Fehérvár FC első selejtezős mérkőzése a montenegrói Zeta otthonában, a 3. percben már vezetett is Marko Nikolic csapata: Milanov lefutotta a védőjét, középre tálalt, Scepovic elengedte az előnyösebb helyzetben érkező Negónak, aki lendületből a kapuba bombázott (0-1).

Tíz perccel később ismét megzördült a hazaiak hálója: megint Milanov tekert középre, az üresen maradt Nego pedig közvetlen közelről a léc alá bombázva megszerezte saját maga és csapata második gólját (0-2). Erre érkezett válasz a montenegróiaktól: a 17. minutumban a tizenhatos előterében cselezett Vukcevic, majd passza Fiola érintésével került Goranovic elé, aki a Zeta első próbálkozását gólra váltotta (1-2).

Nem kellett azonban sokat várni a harmadik fehérvári gólra sem: Scepovic lőtt ziccerben a kapusba, majd Nego-Milanov-Nego volt a labda útja, a francia szélső pedig ezúttal is a rövid alsót lőtte ki (1-3). A játékrész hajrájában még Nego bal oldali beadása után Milanov fejelt, a kapus a gólvonalon védett nagyot, majd Bosnjak adott be balról, Vukcevic fejese pedig kevéssel kerülte el a bal alsót.

A fordulás után, az 52. percben Vukcevic a tizenhatoson kívülről vette célba a Fehérvár kapuját, a bal felsőbe tartó labdát Kovácsik védte bravúrral. Sárga lapok és cserék következtek helyzetek nélkül, mígnem a 87. percben újabb gólt szerzett a magyar csapat: Huszti adott be a jobb oldalról szöglettel felérő szabadrúgást, Juhász pedig szép mozdulattal fejelt a jobb felső sarokba (1-4). A hosszabbítás végén pedig jött a ráadás: 20 méterről végezhetett el szabadrúgást a Fehérvár, Huszti pedig remekül tekerte a léc alá a labdát (1-5).

A Fehérvár 5-1-re győzött idegenben, ami után nagyon kedvező pozícióból várhatja a jövő csütörtöki, Pancho Arénában megrendezésre kerülő visszavágót.

FK Zeta - MOL Fehérvár FC 1-5

Gólszerzők: Nego (3., 13., 23.), Juhász (87.), Huszti (93.) ill. Goranovic (17.)

Az MU-ba tart?
Lőw Zsolt
Van esély rá, hogy a Chelsea után egy másik nagy angol klub, a Manchester United is alkalmazza Thomas Tuchelt, valamint állandó segítőjét, Lőw Zsoltot.
Ő lehet az új edző
A csakfoci.hu információi szerint Tóth Mihály a legesélyesebb jelölt a Mezőkövesd vezetőedzői pozíciójára, vele kezdheti meg az NB II-es idényt a borsodi csapat.
Muhamed Besic
A csakfoci.hu információi szerint biztossá vált, hogy Muhamed Besic a szezon végén távozik a Ferencvárostól.