NB I: Könnyed győzelemmel feledtette a Vidi a paksi botlást - videók

A MOL Fehérvár FC az első játékrészben 30 perc alatt háromszor is bevette a Budafok kapuját, így korán eldöntötte a három pont sorsát.
Nyikes Zoltán 2020. december 12., szombat 21:21
Szerző: Nyikes Zoltán 2020. december 12., szombat 21:21

Az előző fordulóban a Paks vendégeként vereséget szenvedő MOL Fehérvár FC az újonc Budafokot fogadta a szombati játéknap esti összecsapásán. A Vidinél nem került be a keretbe Nikolics Nemanja, Nego Loic és Boban Nikolov sem, miután mindhárom játékos PCR-tesztje kétes minősítést kapott pénteken, és bár azóta újabb vizsgálaton vettek részt, ami már szerencsére negatív lett, de a kétes eredmény után a szakmai és orvosi stáb elővigyázatosságból úgy döntött, hogy nem nevezi őket a mai mérkőzésre.

Nagy lendülettel kezdte a találkozót a fehérvári együttes, az ötödik percben máris megszerezte a vezetést, miután Houri jobb oldalról beívelt szabadrúgását Alef a jobb alsó sarokba fejelte 6 méterről, 1-0.

Tíz perccel később máris jött az újabb hazai találat, ekkor Petrjak az elé pattanó labdát kapásból, 7 méterről bevágta a jobb alsóba, 2-0.

A Vidi ezt követően is mezőnyfölényben maradt, de a Budafok is eljutott már egyszer-egyszer lövőhelyzetig, elsősorban Kulcsár Kornél volt aktív a vendégektől. A 35. percben tovább növelte előnyét a Vidi: Nikolic passzolta röviden Romic felé a labdát, amire így lecsapott Zivzivadze és egy az egyben vihette a játékszert Póserre, a grúz támadó azonban önzetlen volt és inkább passzolt a jobbján érkező Petrjaknak, aki az üres kapuba gurított, 3-0.

A szünet előtt még a gólpasszos Zivzivadze is majdnem betalált, miután Petrjak passza után átjátszotta magát Romicon, majd 7 méterről célba vette a jobb alsót, de Póser lábbal nagy bravúrt mutatott be.

A szünetben két helyen is változtatott csapatán Csizmadia Csaba vezetőedző, ám ez sem változtatott a játék képén a fordulást követően.

A 48. percben Bolla kínálta meg a jobb oldalról Pósert, aki középre ütötte a labdát, a kipattanóra érkezett Zivzivadze, ám kísérletét blokkolta Nikolic. Nyolc minutummal később Houri bal oldalról érkező beadását Rus fejelte 8 méterről a bal felsőbe, ezzel négygólosra növelte a különbséget.

A Budafok ezúttal nem tudta azt az összeszedett, stabil játékát hozni, amit megszokhattunk tőle a bajnokság eddigi nagy részében, így a Vidi továbbra is akkor került helyzetbe, amikor csak akart, sőt Petrjak és a csereként beálló Géresi révén újabb gólt is szerzett, ám mindkettőt lesről, így korai volt az ünneplés ezeknél a szituációknál.

A hajrában azért a Budafok előtt is adódtak már lehetőségek, előbb Szabó szép egyéni villanása után a lövése kevéssel kerülte el a bal felső sarkot, majd Micsinai ugratta ki remekül Kovácsot, aki nagy helyzetben, 15 méterről lőtt, de Rockov szögletre mentett. A hosszabbításban végül össze is jött a becsületgól: Lőrinczy szabadrúgásból laposan ugratta ki Kovácsot, aki 11 méterről kilőtte a rövid alsót, 4-1.

Összességében a Vidi nagyon magabiztosan, és ekkora arányban is megérdemelten verte a rossz napot kifogó Budafokot.

NB I, 14. forduló

MOL Fehérvár FC-Budafoki MTE 4-1 (Alef 5., Petrjak 15., 35., Rus 55., ill. Kovács D. 92.)

A mérkőzés minden fontos eseménye percről percre itt!

Vidi: Rockov - Rus, Fiola (Zeke, 81.), Stopira - Bolla (Bamgboye, 67.), Alef (Nyári, 67.), Rúben Pinto, Houri, Hangya - Petrjak (Szabó L., 81.), Zivzivadze (Géresi, 67.).

Budafok: Póser - Huszti, Nikolic (Venczel, 90.), Romic, Medgyes (Margitics, 46.) - Oláh, Micsinai - Kovács D., Kulcsár (Lőrinczy, 58.), Takács (Szabó, 58.) - Zsóri (Ihrig-Farkas, 46.).