NB I: Hiába a több mint 20 perces emberelőny, a Vidi nem talált fogást a Puskás Akadémián

A MOL Fehérvár FC több mint húsz percet emberelőnyben játszva ikszelt a Puskás Akadémia ellen az NB I 7. fordulójának szombati esti játéknapján.
Csakfoci Admin 2021. szeptember 25., szombat 21:21
Szerző: Csakfoci Admin 2021. szeptember 25., szombat 21:21

A kezdeti fehérvári lehetőségek után fokozatosan vette át a kezdeményezést a Puskás Akadémia, amely több gólhelyzetet is kialakított az első félidőben. A 23. percben Nagy beadása után Stopirának kellett nagyot mentenie, a kipattanót már Van Nieff lőtte mellé. Pár percre rá egy tetszetős kontra után Favorov kínálta meg Kovácsot, a hazaiak kapusa résen volt. A 28. percben kis híján megszerezhette volna a vezetést a felcsúti együttes, ha Kozák fejese nem csattan a kapufán, majd a játékrész utolsó perceiben nem figyel kellően Kovács kapus.

Fordulás után Gera nyitotta a helyzetek sorát, ám ígéretes helyzetben, két védő szorításában a bal kapufa mellé csúsztatott. A másik oldalon Heister 25 méterről eleresztett lökete alig szállt el a bal sarok mellett. A 60. percben az újabb lehetőséget a Vidi alakította ki: Csirmaz mellel hazatett labdájára Dárdai startolt rá, a bajt észlelve Tóth remek ütemben lépett ki a kapujából és blokkolta a szélső közeli lövését, megóvva csapatát a kapott góltól. Sokáig mezőnyben gyűrték egymást a felek, majd a 65. percben Van Nieff taposott oda Nikolicsnak, kisebb videóbírózás után Solymosi felmutatta a piros lapot a vendégek holland játékosának.

A hajrában mindent megtett a győztes gól megszerzéséért a Fehérvár - a három hét karantén után visszatérő Petrjak is beállt, hogy segítsen csapatának, Funsho meccslabdát rontott az utolsó percekben -, így a Puskás Akadémia idegenben szerzett egy pontot a szombati játéknapon.

NB I, 7. forduló

MOL Fehérvár FC-Puskás Akadémia 0-0 - kiállítva: Van Nieff 67. (Puskás Akadémia)

A meccs minden fontos pillanata itt!

MOL Fehérvár FC: Kovács - Nego, Rus, Fiola, Stopira - Dárdai (Petrjak 83.), Szendrei, Makarenko, Heister - Jallow (Funsho - a félidőben), Nikolics

Puskás Akadémia: Tóth B. - Csirmaz, Stronati, Spandler, Nagy Zs. - Van Nieff, Favorov - Slagveer (Nunes 85.), Corbu (Plsek 69.), Gera D. (Komáromi 78.) - Kozák (Weslen Junior 78.)

Interjú: „Nem biztos, hogy a Ferencvárossal és a Fehérvárral külön harcot kell vívnunk” - a Puskás Akadémiát élcsapattá tévő klubigazgató a sikeres igazolások receptjéről és a magyarosításról
Amióta ő a klubigazgató, más utat jár a Puskás Akadémia NB I-es csapata. Kinevezése után lecserélt több mint 20 játékost, az új igazolások pedig 70 százalékban beváltak, mindez az eredményeken is megmutatkozott, hiszen két év alatt egy bronz- és egy ezüstérmet szereztek. Ma már fontos szempont, hogy minél több magyar szerepeljen a csapatban és a vezetőedző is megkapja hosszú távon a bizalmat. Tóth Balázs nagyon ritkán nyilatkozik, de most a csakfoci.hu-val kivételt tett. A korábbi 34-szeres válogatott klubigazgató elmondta, mi a siker receptje, miért állják meg a helyüket az új szerzemények és miért tartja nagyon fontosnak a saját nevelésű labdarúgók beépítését. A vezető beszélt a csapatból kifaroló, drasztikus étrendváltozáson átesett, erejét vesztő légiósról, a klub küldetéséről, valamint őszintén vallott arról is, hogy egy családi tragédia miatt miért nem tudott még komolyabb futballkarriert befutni. Interjú.