NB I: Három gól, egy buta kiállítás, végül Vidi-győzelem a Kisvárda ellen - videó

A Fehérvár 3-0-ra nyert a Kisvárda ellen az NB I 16. fordulójának nyitómérkőzésén.
Csakfoci Admin 2020. december 18., péntek 21:50
Szerző: Csakfoci Admin 2020. december 18., péntek 21:50

Remekül indult a találkozó a hazaiak számára, hiszen három nagy helyzetet is kidolgoztak hat perc alatt. Előbb Sassá hibázott nagyot a félpályánál, amire Petrjak csapoott le és métereken keresztül vezette a labdát, Zivzivadzéhoz továbbított, lövését Minca fogta. Két percre rá ismét az igencsak nagy kedvvel játszó Petrjak centerezése után a kisvárdai kapus kivetődve ütötte el a játékszert az érkező grúz támadó elől. Majd egy szögletet követően Pinto csúsztatott Stopriának, lábáról fölé vágódott a labda. A vendégek védelme a 8. percben kapitulált, ekkor Zivzivadze középre adott, az érkező Funsho hat méterről nem hibázott.

A jó folytatás adott lett volna, sajnos pontatlan, vagdalkozó játékot mutattak be a vendégek, de ez az átmeneti állapot csak pár percig tartott. Helyette a fehérváriak helyzeteit láthattuk, amelyek rendre kihasználatlanul maradtak. A félidő közepétől kiegyenlítettebbé vált a játék, a vendégek nem jutottak helyzetig. Zárómomentumként Alef lehetősége újabb csapás lehetett volna a kisvárdaiaknak, ám kevéssel a keresztléc fölé célzott.

A második játékrész - az elsőhöz hasonlóan - kiválóan indult a Fehérvár számára. Rus hosszú indítása után Petrjak 7 méterről nagy gólt ragasztott Minca kapujába. A folytatásban is a Márton-csapat irányította a mérkőzést. A fehérváriak a 70. percben emberelőnybe kerültek, miután Hej megkapta a második sárga lapját, és vele együtt a pirosat is.

Nincs mit szépíteni, a kiállítás nem tett jót a meccs képének, egyoldalúvá vált a találkozó. A fehérváriak megnyugodtak és ezáltal könnyelműek lettek. Helyzetek nélkül, alacsony iramban lecsordogáltak a percek, és, amikor már végleg azt gondoltuk volna, hogy nem lesz újabb találat, ekkor Funsho lezárt minden lényeges kérdéskört. A Fehérvár megérdemelten gyűjtötte be a három pontot, és a tabella második helyén tölti a téli szünetet a magyar élvonalban.

NB I, 16. forduló

MOL Fehérvár FC-Kisvárda 3-0 (Funsho 8., 87., Petrjak 46.) - kiállítva: Hej 70. (Kisvárda)

A meccs minden fontos pillanata percről percre itt!

MOL Fehérvár FC: Rockov - Bolla, Stopira, Rus, Hangya - Alef - Funsho, Pinto (Szabó 88.), Houri, Petrjak (Géresi 83.) - Zivzivadze (Nikolics 70.)

Kisvárda: Minca - Melnik, Rubus, Datkovic, Hej - Lucas, Cukalasz (Szőr 67.) - Kovácsréti (Horváth Z. 55.), Bumba (Zlicsics - a szünetben), Sassá - Camaj (Navratil 55.)