NB I: A Vidi nem bírt a Puskás Akadémiával a dobogósok csatáján - videó

A Ferencváros még tovább növelheti előnyét, ha szerdán győzni tud Pakson. A fehérváriak és a felcsútiak összességében igazságos ikszre végeztek.
Dudás Gábor 2020. december 15., kedd 22:10
Szerző: Dudás Gábor 2020. december 15., kedd 22:10

Nagy iramban kezdődött a dobogósok csatája a székesfehérvári MOL Aréna Sóstóban, de komoly helyzet az első negyedórában nem alakult ki a kapuknál. Aztán a kezdőcsapatba bekerült fiatal fehérvári, Nyári kaput találó szögleténél kellett Tóthnak az első védést bemutatnia. A 19. percben aztán vezetést szereztek a vendégek: az eladott, majd lekészített labdát Knezevic jó 25 méterről ágyúzta a jobb felsőbe (0-1).

Ezután a csapatok főként távoli kísérletekkel próbálkoztak, a Vidi birtokolta többet a labdát, de a felcsútiak tűntek a kapura veszélyesebbnek. És a 43. percben kis híján a második góljukat is megszerezték, ekkor megint eladott egy labdát a Vidi veszélyes helyen, Mance lövését még blokkolta Musliu, de Rockovnak utána nagyot kellett védenie Plsek ismétlésénél.

Márton Gábor a szünetben még nem cserélt, de az 54. percben már igen, bejött Bolla és Géresi, ami szerkezeti átalakítással is járt. És ez be is jött a hazaiaknak: Géresi, majd Funsho távoli lövésénél még védett Tóth, az 59. percben azonban már tehetetlen volt a hálóőr. Funsho most pontosabban célzott, balról, kissé éles szögből lőtte ki szépen a jobb sarkot, miután remek labdát kapott Houritól (1-1).

Két perccel később Bolla három szép csellel három védőt csapott be jobbról befelé húzva, majd lőtt is 15 méterről, de magasan a léc fölé. A 68. percben Géresi balról érkező labdájáról épphogy lemaradt a kapu előtt Nikolics. Nem sokkal később aztán a Vidi egyik legbiztosabb pontját, Musliut kellett lecserélni sérülés miatt.

A 80. percben komoly esélyt kapott a hazai csapat a győzelemre. Mance nyúlt hátra, miközben Hangyával csatázott - a Vidi játékosa azért alaposan rájátszott az esetre, de a horvát csatár felesleges mozdulata miatt megkapta a második sárgáját. (Tegyük hozzá, hogy nem sokkal korábban alighanem tényleg járt volna a második sárga az Alefet torkonütő Balutának.)

Az emberelőny azonban nem igazán dobta fel a hazaiak játékát, nagy helyzetet nem tudtak kidolgozni, a felcsútiak viszont próbáltak bátran kontrázni, igaz, sikerrel ők sem jártak.

Így maradt az 1-1 a dobogósok csatáján, aminek alighanem a listavezető Ferencváros örülhet a legjobban.

Márton: "Ha tudnám, miért kezdtünk így, megmondanám"; az Újpestnél azt hitték, megvan a meccs - így látták az edzők
Így látták a szakvezetők a keddi NB I-es bajnokikat Kisvárdán, illetve Székesfehérváron. Edzői értékelések.