NB I: 60 perc újpesti focisuli elég volt a Vidi legyőzéséhez

Az Újpest 60 percig hatalmas fölényben játszott a Fehérvár ellen, de a vége szoros lett.
Privacsek András 2022. november 9., szerda 21:54
Az Újpest 60 percig hatalmas fölényben játszott a Fehérvár ellen, de a vége szoros lett.
Szerző: Privacsek András 2022. november 9., szerda 21:54

Az Újpest bekezdett, a 7. percben Pauljevic 20 méteres lövését kellett Kovácsnak bravúrral védenie. Két perc múlva viszont jött a hazai vezetés: Gouré passza után a korábbi Vidi-játékos, Csoboth lőtt 11 méterről a kapuba. A folytatásban is az újpestiek játszottak sokkal jobban, a 11. percben Kastrati a kapufát találta el.

A 37. percben Katona adott be, Gouré alig pörgetett mellé.

Még a szünet előtt is volt Csobothnak egy jó lövése 18-ról, amit Kovács kiütött. Az első félidőben óriási fölényben játszott az Újpest.

Az második félidő elején Csongvai távoli szabadrúgását is kitolta Kovács. Az 57. percben Csoboth sarokkal készítette le a labdát Katonának, aki 17 méterről a kapufára tekert. Egy perccel később már semmi sem segített a Vidin. Katona adott középre, Szabó pedig közelről a kapuba helyezett.

A 62. percben veszélyeztetett először a Fehérvár, Pokorny éles szögből leadott lövését védte Nikolic. A 66. percben összejött a szépítés is: Houri szöglete után Serafimov fejelt a kapuba.

A 93. percben Gouré ziccerben léphetett volna ki, Funsho lerántotta, jogosan kapott pirosat. Az eredmény azonban nem változott, megérdemlten nyert az Újpest.

OTP Bank Liga, 15. forduló:

Újpest - MOL Fehérvár FC 2-1 (Csoboth 9., Katona 58., ill. Serafimov 66.)

Újpest: Nikolic - Antonov, Csongvai, Kastrati, Pauljevic – Mack (Boumal 71.), Katona (Bjelos 80.), Jakobi, Szabó – Csoboth (Simon 80.), Gouré (Jevtovski 95.)

Fehérvár: Kovács D. - Nego (Bese 46.), Serafimov, Fiola, Stopira - Pokorny, Liedniev (Dárdai 46.) - Kastrati (Funsho 46.), Houri, Schön (Bumba 78.) – Kodro (Szendrei 66.)

Neked ajánljuk
Átigazolások
KTE
Irány Olaszország?
Az olasz negyedosztályú San Donato Tavarnelle csapatával edz, és ha elégedettek vele, akkor a klubhoz is igazolhat a KTE-t elhagyó spanyol, Tófol Montiel. (TMW/La Nazione)
Légiósok
Komáromiról tárgyalnak
Egy meg nem nevezett lengyel klub tárgyal Komáromi György átigazolásáról. A Maribor játékosát vételi opcióval vennék kölcsön. (NSO)
Légiósok
Orbán és Gulácsi is veszélyben?
Ole Werner, az RB Leipzig új vezetőedzője szavai alapján Willi Orbán jövőjét továbbra sem látni tisztán Lipcsében.
Tovább az összes átigazoláshoz