Felkészülés: 12 gólig meg sem állt a Vidi a második nyári meccsén - videó

Az első és a második játékrészben is hat-hat gólt szerzett a MOL Fehérvár FC a megyei első osztályú Sárosd ellen.
Nyikes Zoltán 2021. június 11., péntek 10:03
Szerző: Nyikes Zoltán 2021. június 11., péntek 10:03

Csütörtök délután zárt kapus felkészülési mérkőzést játszott a MOL Fehérvár FC a Fejér megyei I. osztály aranyérmese, a Sárosd ellen a MOL Aréna Sóstóban. A Vidi második nyári meccsén Szabics Imre vezetőedző a Dala - Kojnok, Vágó, Lüftner, Zeke - Dárdai, Alef, Houri, Evandro - Bourard, Tóth T. összeállításban küldte pályára a csapatot.

Nem kellett sokat várni az első Vidi-gólokra, a 2. percben ugyanis Dárdai indult jobbról a kapu felé, majd 14 méterről, ballal a hosszú sarokba tekert (1-0), egy perccel később pedig, egy rossz sárosdi csúsztatást követően Tóth Tamás Vid elé került a labda, aki az ötös sarkáról, ballal a kapuba bombázott (2-0). A 15. minutumban Evandro került ziccerbe, 10 méterről okosan helyezett a jobb alsóba (3-0). A 18. percben Bourard lépett meg a jobb szélen, majd kapu elé adta a labdát, amely az egyik sárosdi védőről, Vida Tamásról pattant a kapuba - öngól (4-0). Kevéssel a szünet előtt Evandro lőtt 20 méterről szép gólt (5-0), majd a brazil támadók beadását Tóth Tamás Vid fejelte a sárosdi kapuba, így 6-0-ás félidei eredményt mutatott a MOL Aréna Sóstó kijelzője.

Nem telt el öt perc a második játékrészből, amikor Petrjak sprintelt el a jobb szélen, beadását Kovács Bence váltotta gólra (7-0). A 60. percben Halmai nagyon szépen vette át Kovács István passzát, 12 méteres lövését azonban nagy bravúrral védte a sárosdi hálóőr. Pár perccel később ismét Halmai veszélyeztetett, de ezúttal is nagyot védett ellenfelünk kapusa. A 72. percben Petrjak ugratta ki Kovács Istvánt a jobb szélen, aki szépen adott középre, Halmai ezúttal már nem hibázott (8-0). Sőt, alig két perccel később egy nagyon szép Halmai - Kovács István - Halmai kényszerítőt követően újabb gólt szerzett a fiatal támadó (9-0), a 83. percben pedig ugyancsak ő volt eredményes (10-0).

Ezzel azonban még nem volt vége, az utolsó percekben előbb Petrjak lőtte ki 14 méterről a jobb alsót (11-0), majd közvetlenül a lefújás előtt Kovács István tekert ballal 15 méterről a hosszú sarokba (12-0) - írja a molfehervarfc.hu.

Felkészülési mérkőzés, Székesfehérvár, MOL Aréna Sóstó

MOL Fehérvár FC-Sárosd Kronos Sport 12-0 (6-0)

Gólszerzők: Dárdai (2.), Tóth T. (3., 43.), Evandro (15., 40.), Vida (18.), Kovács (49., 90.), Halmai (72., 74., 83.), Petrjak (88.)

Vidi: Dala - Kojnok, Vágó, Lüftner, Zeke - Dárdai, Alef, Houri, Evandro - Bourard, Tóth T.
2. félidő: Kovács D. - Horváth B., Dinnyés, Horváth Á., Kövesdi - Gulyás, Kovács I., Pinto, Petrjak - Halmai, Kovács B.

A meccs góljai

Sepsi
Storck marad az edző
Román lapértesülés szerint a német szakember új szerződése értelmében havi 18 ezer eurót kereshet majd.
Kérdéses a jövője
Dárdai Pál
Továbbra is kérdéses, ki irányítja a következő szezonban a Herthát, de az is, milyen célokkal vág neki a csapat a szezonnak, és kikkel teszi meg mindezt.