Először győzött a Videoton 2018-ban

A német Wuppertaler ellen 2-0-ra győztek a fehérváriak, Kovács István és Stopira góljával, így zárták a spanyolországi edzőtáborukat.
Dudás Gábor 2018. január 29., hétfő 16:55
Szerző: Dudás Gábor 2018. január 29., hétfő 16:55

A kínai Beijing Renhe FC (1-1), a lengyel Wisła Kraków (0-1) és a kolozsvári CFR (0-3) ellen nyeretlen maradt eddig a Videoton a felkészülés során, de hétfőn megszakadt a rossz sorozat, a német negyedosztályú Wuppertaler ellen 2-0-ra nyert Marko Nikolic csapata.

A 22. percben került előnybe a Vidi, egy gyors támadás végén Kovács lőtt a német kapus lábai között a kapuba egy szélről érkező beadás után (1-0). Az összességében, a papírformának megfelelően végig irányító piros-kékek a 60. percben döntötték el az összecsapást a vidi.hu beszámolója szerint. Scepovic lövését még blokkolták, de a labda visszakerült a szerb támadó elé, aki a bal szélen érkező Stopirának passzolt. A zöld-foki szigeteki balbekk gyönyörű cselt mutatott be a 16-os sarkánál, majd a "gyengébbik" lábával óriási gólt lőtt, kialakítva a végeredményt.

Felkészülési mérkőzés,

Videoton - Wuppertaler SV 2-0 (Kovács I. 22., Stopira 60.)

Videoton: Tujvel - Nego (Vinícius, 69.), Juhász, Fiola, Stopira - Hadzic - Pátkai (Réti P., 85.), Nikolov - Kovács - Lazovic, Scepovic (E. Hadzic, 77.)

Megszólalt a Vidihez tartó válogatott csatár edzője: "Jó játékos, de..."
A Sporting Gijón szakvezetője, Rubén Baraja szerint a Videotonhoz tartó Stefan Scepovic egyértelmű jelét adta, hogy távozni kíván, így nem gördítettek akadályt klubváltása elé. Már csak a hivatalos bejelentés hiányzik az ügyében.
REAC
Urbán lehet az edző
Sajtóhírek szerint Urbán Flórián veheti át a harmadosztályban szereplő rákospalotaiak irányítását.
Dárdai Pál
A 26 éves szélső, Fabian Reese a napokban a csapat nevében látogatást tett Dárdai otthonában, a célja pedig az volt, hogy meggyőzze a magyar trénert a júniusban lejáró szerződésének meghosszabbításáról.