EL: Elszalasztotta a nagy esélyt a Vidi, már csak a Chelsea elleni bravúr érhet továbbjutást – videó, tabella

Vereséget szenvedett Fehéroroszországban a Vidi, amely így nehéz helyzetbe került a továbbjutást tekintve az Európa Ligában.
Csakfoci Admin 2018. november 29., csütörtök 20:46
Szerző: Csakfoci Admin 2018. november 29., csütörtök 20:46

Nagy nyomást helyezett a BATE az első percekben a Vidi kapujára: már a harmadik percben eltalálták a kapufát a hazaiak, majd a 7. minutumban egy kapu felé tartó labdát vágott ki Vinícius a gólvonal előtt. Mintegy negyedóra után rendezte sorait a fehérvári együttes, kissé csökkent a nyomás, mégis ekkor szereztek gólt a fehéroroszok: Bal oldali szöglet után Signevich fejelt tisztán, a labda pedig a bal alsó sarokban kötött ki (1-0).

Az első félidőben még Milanov megindulása jelenthetett volna veszélyt, majd öt perccel a szünet előtt Huszti végezhetett el jó helyről szabadrúgást, de a kapus kiütötte lövését.

A meccs minden fontos momentuma percről percre közvetítésünkben – kattints!

A fordulás után kezdeményezőbb Vidit és inkább a védekezésre berendezkedő BATE-t láthatott a közönség. Az 53. minutumban ismét Huszti próbálkozhatott ígéretes pozícióból, de szabadrúgása elakadt a sorfalban. A 60. percben Juhásznak kellett blokkolnia Ivanic lövésénél, ekkor a Vidi támadott, de az ellenfél kontráira is oda kellett figyelniük Negóéknak. Következtek a cserék, Hodzic, Kovács és Nikolov is pályára lépett, és a 71. percben egy bal oldali Vidi-szöglet után egy hazai fejről majdnem a fehérorosz kapuba került a labda.

A hajrában azonban nemhogy az egyenlítés nem jött össze, újabb gólt lőtt a BATE: Ivanic lépett ki, majd egy csel után a rövid alsóba lőtt (2-0).

A hazaiak így 2-0-ra nyertek, és a Vidi csak abban az esetben juthat tovább csoportjából, ha két hét múlva több pontot szerez hazai pályán a Chelsea ellen, mint a BATE a PAOK elleni mérkőzésen.

BATE Boriszov - Vidi FC 2-0 (Signevich 22., Ivanic 85.)

BATE: Scherbitski – Rios, Volkov, Filipenko (46. Filipenko), Filipović – Baga, Dragun, Ivanić – Hleb (Skavysh 66.) Signevich, Stasevich (Gordejchuk 89.)

Vidi: Kovácsik – Fiola, Juhász, Vinícius, Stopira – Nego (Kovács I. 67.), A. Hadzic, Pátkai (Hodzic 64.) – Milanov, Huszti (Nikolov 74.) – Scsepovics