Állva hagyta a Vidit a Kisvárda a szünet után és az NB I élére ugrott

A második félidő első felében háromszor is a MOL Fehérvár kapujába talált a Kisvárda.
Dudás Gábor 2022. augusztus 28., vasárnap 16:24
Szerző: Dudás Gábor 2022. augusztus 28., vasárnap 16:24

Veszélyesebben kezdett a Kisvárda. A félidő közepén Karabeljov ugratta ki Asanit, aki 15 méterről lőtt, Kovács lábbal védett.

A 30. percben ismét hatalmas bravúrt mutatott be a Vidi kapusa: Camaj adott középre, Kravcsenko 7 méteres fejesét a lécre ütötte Kovács. Nem sokkal később Bumba szögletét követően Stopira fejelt mellé. A 38. percben ismét Camaj ívelt, Kravcsenko bólintása kicsivel ment mellé. A félidő előtt egy szép fehérvári támadás végén Nego lőtt fölé 11 méterről.

A második játékrész ennél is mozgalmasabb és ami még fontosabb, gólgazdagabb lett. Köszönhetően elsősorban a hazaiaknak, akik a szünet után nem sokkal, bő tíz perc alatt háromszor is kapuba találtak.

Az 51. percben Mesanovic egy csellel két ellenfelét is becsapta, kiugratta Camajt, aki kicselezte Larsent, majd 6 méterről a hosszú felsőbe vágta a labdát (1-0). Négy perccel később Asani könnyedén elvitte a labdát Shabanov mellett, középre adott, Makowski pedig közelről a kapuba fejelt (2-0).

És ezzel még nem volt vége: a 63. percben Larsen hibázott óriásit, Camaj elvitte a labdát, balról középre adott, Mesanovic pedig 12 méterről a léc alá fejelt (3-0).

Itt el is dőlt a találkozó, hiába szépített nem sokkal később Kodro 11-esből (3-1). A kapufát még egyszer eltaláló Kisvárda a folytatásban is kézben tartotta a találkozót és összességében teljesen megérdemelt sikert aratott, amivel az OTP Bank Liga élére is ugrott.

OTP Bank Liga, 5. forduló:

Kisvárda - MOL Fehérvár FC 3-1 (Camaj 51., Makowski 55., Mesanovic 63., ill. Kodro 70. - 11-esből)

Kisvárda: Hindrich - Hej, Karabeljov (Ötvös, 72.), Kovacic, Leoni - Kravcsenko, Asani (Navrátil, 72.), Melnyik - Makowski (Lucas, 82.), Mesanovic (ILievski, 94.), Camaj (Vida K., 72.)

MOL Fehérvár FC: Kovács - Larsen (Lednev, 81.), Stopira, Shabanov - Nego, Fiola, Bumba (Funsho 53.), Heister (Pinto 46.) - Kodro, Zivzivadze, Dárdai (Hangya 57.)

Négy sztáredző is jelölt
Honlapunk úgy tudja, nagyon magas polcról választhat edzőt a Fradi, első körben Rafael Benítez, Phillip Cocu, Alessio Dionisi és Rui Vitória szerepel a jelöltek között.
Siófok/Sepsi
Dénes Csanád Vilmos
Honlapunk úgy értesült, hogy a Sepsi OSK vezetőedzőjének figyelmét felkeltette a Siófok támadója, Dénes Csanád Vilmos.
Edzőjelöltek
A Rakówot bajnoki címig vezető lengyel Marek Papszun, valamint a PAOK-nál, Krasznodarnál, Watfordnál és Maccabi Tel-Avivnál is megfordult Vladimir Ivic is szóba kerülhetett Stankovic lehetséges utódjaként. (nso.hu)