AEK-Vidi: Már vezetett a fehérváriaknak győztes európai találkozót a visszavágó bírója

Az Európai Labdarúgó-szövetség (UEFA) döntése értelmében a lengyel Szymon Marciniak vezeti majd az AEK Athén-MOL Vidi FC Bajnokok Ligája-selejtező visszavágóját. A lengyel bíró hat évvel ezelőtt már vezetett győztes európai találkozót a Vidinek.
Csakfoci Admin 2018. augusztus 27., hétfő 11:26
Szerző: Csakfoci Admin 2018. augusztus 27., hétfő 11:26

A 37 éves Szymon Marciniak és csapata vezeti az AEK Athén-MOL Vidi FC playoffkör visszavágóját csütörtök este. A lengyel sípmester munkáját Paweł Sokolnicki, Tomasz Listkiewicz, Paweł Raczkowski és Tomasz Musiał segítik, míg a negyedik játékvezető Radosław Siejka lesz.

Marciniak 2011 óta tagja a nemzetközi keretnek. Idén ő fújta a sípot az augusztus 15-i, tallini Real Madrid-Atlético Madrid Európai Szuperkupa-döntőn, ahol Paweł Sokolnicki és Tomasz Listkiewicz voltak a segítői. Valamint a tartalék játékvezető a romániai Ovidiu Alin Hategan volt.

Jó ómennek tűnhet, kicsit több, mint hat évvel ezelőtt Marciniak már vezetett mérkőzést a Vidinek.

Akkor a Jules Ottenstadionban megrendezett KAA Gent-Videoton (0-3) Európa-liga harmadik selejtezőkörének visszavágóján működött közre, majd a fehérváriak fegyelmezett és eredményes játéknak köszönhetően 4-0-s összesítéssel jutottak tovább.

Marciniakhoz köthető a tavaly tavaszi Portugália-Magyarország (3-0) sorsdöntő vb-selejtező dirigálása is.