A Vidi kettős emberhátrányban harcolta ki az első győzelmét - nincs már százszázalékos csapat az NB I-ben

Két góllal is vezetett már a Vidi a Kisvárda ellen, de a hajrában összejött a szépítés a vendégeknek, akik az utolsó pillanatig mentek előre a döntetlenért. A fehérváriak végül 9 emberrel gyűjtötték be a három pontot.
Nyikes Zoltán 2021. augusztus 21., szombat 20:09
Szerző: Nyikes Zoltán 2021. augusztus 21., szombat 20:09

A három mérkőzés után százszázalékos Kisvárda a mostani idényben még nyeretlen MOL Fehérvár FC otthonába látogatott az NB I 4. fordulójában.

1. félidő

Ahogyan az várható volt, a Vidi lépett fel támadólag az első percektől kezdve és a 13. percben vezetést is szerzett, de hiába lőtt szép kapásgólt Petrjak, lesről tette ezt. Olykor-olykor azért a várdaiak is igyekeztek támadni, Mesanovic, Hei és Melnyik is kísérletezgetett, de csak utóbbi találta el a kaput, ennél a szituációnál sem volt azonban nehéz dolga Kovácsiknak.

A 34. percben Petrjak 17 méterről vette célba a bal sarkot, Leoni azonban blokkolt. A szünet előtt nem sokkal aztán feltörte a várdai védelmet a Vidi: Dárdai ugratta ki jó ütemben Zivzivadzét, aki 15 méterről a bal alsó sarokba helyezett, 1-0!

2. félidő

A második játékrész szinte azonnal egy Vidi-helyzettel kezdődött, Zivzivadze 7 méterről, kisodródott helyzetből lőhetett, Dombó szépen védett lábbal. Az 52. percben emberhátrányba került a Fehérvár: Stopira rúgta el a labdát Navrátil elől, majd a fehérvári védő továbblendülő lába telibe találta a várdai játékos combját, a videóbírózást követően pedig Berke kiállította Stopirát – Szabics azonnal cserére szánta el magát és Nikolics helyére beküldte Musliut, azaz csatárt váltott egy védő.

Az emberelőnynek köszönhetően át is vette az irányítást a Kisvárda, de csak meddő mezőnyfölényt alakított ki. A vendégek többnyire átlövésekkel igyekeztek veszélyeztetni, előbb Hej passza után Navrátil lőtt 15 méterről, a léc alá tartó labdát Kovácsik ütötte szögletre, majd Mesanovic kísérletét védte a Vidi-kapusa, a kipattanóra pedig kis híján lecsapott Asani.

A 76. percben viszont egy kontra után eldőlt a három pont sorsa: Makarenko szerelte Bumbát, majd Zivzivadze ugratta ki Petrjakot, aki a saját térfeléről indulva egy az egyben vezethette Dombóra a labdát, az ukrán játékos azonban önzetlen volt és a balján érkező Dárdaihoz passzolt, a középpályás pedig becsúszva juttatta a labdát az üres kapuba, 2-0.

A hosszabbításban Leoni balról érkező beadását fejelte a jobb sarokba Mesanovic, így összejött tehát a szépítés. A 95. percben Fiola megkapta a második sárgáját, így kettős emberhátrányban fejezte be a meccset a Vidi. Lucas lövésével zárult a mérkőzés, végül pedig egy gólt megőrzött az előnyéből a Vidi, a Kisvárda így elszenvedte első vereségét a mostani bajnokságban, míg a fehérváriaknak ez volt az első győzelmük.