Kellemetlen meglepetés: A Vaduz kiejtette az EL-ből a Fehérvárt

Hosszabbítás után, emberelőnyben búcsúzott az egy éve még csoportkörös fehérvári csapat.
Csakfoci Admin 2019. augusztus 1., csütörtök 21:40
Szerző: Csakfoci Admin 2019. augusztus 1., csütörtök 21:40

Vaduz - MOL Fehérvár FC 2-0 (Gajic 61, - büntetőből, Coulibaly 100.)

Az első félidőt jóval aktívabban kezdték a liechstensteniek, hiszen már a 4. percben Fiolának kellett menteni Dorn beadása után. Nyolc perccel később Gajic került helyzetbe, ám ezúttal Kovácsiknak kellett résen lenni. A félidő feléhez közeledve a hazaiak több helyzetet dolgoztak ki, többek között Cicek 22 méterről veszélyeztetett, majd Gajic szabadrúgása éppen hogy elkerülte a vendégek kapuját. A hosszabbításban még Huszti szabadrúgása suhant el a kapufa előtt, így 0-0-al mentek pihenni a felek.

A fordulás után az 56. percben Huszti beadása megtalálta Juhász fejét, aki tisztán fejelhetett, de mellé célzott. A 60. percben Nego lépett oda Gajicsnak a tizenhatoson belül, a litván játékvezető büntetőt ítélt, amit a sértett végzett el és a jobb alsóba gurított (1-0).

A hátralévő félórában a liechtensteniek vérszemet kaptak, helyzeteket dolgoztak ki, ám nem sikerült megszerezniük a második találatot. A 81. percben Scsepovics szólója után kapura lőtt, de a lövését a kapus könnyedén fogta.

A kétszer tizenöt perces ráadásban a hazaiak ott folytatták, ahol abbahagyták, aminek meglett az eredménye: a csereként beállt Coulibaly futott el a jobb szélen és laposan a bal alsóba lőtt (2-0). A hosszabbításban még Antoniazzi kiállítása után emberelőnybe kerültek a fehérváriak, de ezzel nem tudtak élni, így 2-1-es összesítéssel a Vaduz jutott az EL-selejtező 3. körébe, ahol az Eintracht Frankfurttal néz farkasszemet.

Vaduz: Büchel - Sülüngöz, Sutter, Cicek (Coulibaly 72.), Antoniazzi, Gajic, Schmid, Schwizer (Hofer 114.), Dorn, Wieser (Prokopic 82.), Göppel

MOL Fehérvár FC: Kovácsik - Stopira, Elek, Juhász, Fiola (Petrjak 46.) - Pátkai, Nikolov, Huszti (Hodzic 103.) - Milanov (Kovács 64.), Scsepovics (Futács 83.), Nego

EL-selejtező: Vaduz - MOL Fehérvár FC 2-0 – közvetítés
A MOL Fehérvár FC egy héttel ezelőtt hazai pályán 1-0-s sikert ért el a Vaduz ellen az EL-selejtező második körének első felvonásán, így egy gólos előnyből várja a liechtensteni visszavágót. Kövesd a történéseket a csakfoci.hu-n percről percre!