MLSZ: Nagyon komoly büntetést kapott az Újpest sérülést okozó játékosa

Abdoulaye Diaby, az Újpest légiósa a DVSC ellen Bárány Donátot taposta meg annyira, hogy a Loki támadóját le kellett cserélni.
Privacsek András 2021. augusztus 10., kedd 15:55
Szerző: Privacsek András 2021. augusztus 10., kedd 15:55

Az MLSZ Fegyelmi Bizottsága augusztus 10-i ülésén az alábbi határozatokat hozta - olvasható az mlsz.hu-n.

NB I

Ötvös Bence (Kisvárda) 2, Anicento Grandela Nunes (Puskás) 3, Abdoulaye Diaby (Újpest) 4 soron következő férfi felnőtt nagypályás bajnoki mérkőzésre szóló eltiltást kapott.

Nem múlt el sérülés nélkül a DVSC-Újpest bajnoki vasárnap: a 14. percben Bárány Donát maradt a földön egy rúgást követően és később le is kellett cserélni - hosszabb kihagyás várhat rá. A vétkes, a mali Abdoulaye Diaby először sárga lapot kapott, de a VAR-felvétel megtekintését követően Bogár Gergő játékvezető kiállította a lilák légiósát a vasárnapi, 2-2-s bajnoki első negyedórájának végén.

FRISSÍTÉS: "Klubunk a szabálytalanság tényét nem vitatja, de a büntetés mértékét kifejezetten túlzónak tartja" - reagált az ujpestfc.hu a határozatra.

Ezért a szabálytalanságért kapott négy meccset Diaby

NB II

Lukács Raymond Barna (Békéscsaba) 2 és Hudák Martin (Soroksár) 4 soron következő férfi felnőtt nagypályás bajnokimérkőzésre szóló eltiltásban részesült.

Csábi József vezetőedző (Szolnok) a mérkőzéssel kapcsolatos sportszakemberi tevékenységtől 2 soron következő NB II férfi felnőtt nagypályás bajnoki mérkőzésre szóló eltiltást kapott.

A korábbi szövetségi kapitány a Szolnok Budaörs elleni egyenlítő gólját követően reklamált hevesen, amiért a játékvezető kiállította.

Két sárga lapos figyelmeztetés utáni, határozat nélküli eltiltás

Nagy Zsolt (Puskás), Baráth Botond (Honvéd), Bakos Szabolcs (Csákvár), Posztobányi Patrik (Csákvár), Drazic Stefan (Mezőkövesd), Kálnoki Kis Dávid (ZTE) és Bobál Dávid (ZTE) 1-1 soron következő férfi felnőtt nagypályás bajnoki mérkőzésre szóló eltiltás

Waltner Róbert vezetőedző (ZTE) a mérkőzéssel kapcsolatos sportszakemberi tevékenységtől 1 soron következő NB I férfi felnőtt nagypályás bajnoki mérkőzésre szóló eltiltás

Stefan Drazic
Ügynöke megerősítette, hogy Drazic a ZTE-től és az Újpesttől is kapott ajánlatot, de van egy harmadik magyar érdeklődő is, sőt külföldről már négy ajánlat is befutott. A támadó még nem döntött a folytatásról. (nso.hu)