Fotó: facebook.com/mezokovesdzsory

Nem mindennapi meccs az NB I-ben: 5 gól, 4 piros lap és VAR-dömping után nyertek Pintérék

A többszöri videóbírózást követően 55 percig tartott az első játékrész, ami után két góllal is vezetett a Kövesd, ám fordulás után egyenlíteni tudott a ZTE, de a slusszpoén a végére maradt.
Nyikes Zoltán 2021. augusztus 7., szombat 19:45
Szerző: Nyikes Zoltán 2021. augusztus 7., szombat 19:45

A Vidi elleni hazai döntetlent követően a ZTE a három ponttal rajtoló Mezőkövesd otthonába látogatott.

1. félidő

Öt percet kellett várni és máris tizenegyest kapott a Mezőkövesd, miután Besirovic esett el Serafimov mellett a 16-oson belül, ám Pillók játékvezető hosszas videóbírózást követően úgy döntött, hogy nem történt szabálytalanság, így szabadrúgással folytatódhatott a játék kifelé.

De ez sem szegte kedvét kövesdieknek, a 15. percben Farkas jobb oldalról érkező beadását fejelte Jurina nagy erővel a bal sarokba, előnyhöz juttatva a hazaiakat, 1-0.

Három perccel ezután majdnem ott volt az újabb kövesdi gól, de a jó lövőhelyzetben lévő Katanec még tovább tette a labdát Besirovicnak a 16-oson belül, csak épp pontatlanul, így tisztázni tudtak a zalai védők.

Nem sokkal később a túloldalon is akadt egy helyzet, amikor is Babati szabadrúgása után Bobál fejelt 4 méterről, de Antal bravúrral védett. A 32. percben újabb VAR-eset következett: Skribek szabadrúgása után Koszta fejelt öt méterről a jobb alsóba, de videóbírózást követően a játékvezető visszavonta a gólt, mert a zalai támadó könyökölt.

A 42. percben Skribek ugratta ki Babatit, aki könnyedén egy az egy elleni szituációba kerülhetett volna Antallal, de a támadó rosszul vette át a labdát, így Pillár beérte.

De itt még nem volt vége az első félidőnek, a nyolcperces hosszabbítás 9. percében ugyanis következett egy újabb VAR-szituáció, aminek a végén a játékvezető tizenegyest ítélt a Mezőkövesd javára, a labda mögé pedig Cseri állt, aki a bal alsóba helyezett, 2-0.

2. félidő

A második játékrészre már nem ülhetett le a kispadra a vendégek vezetőedzője, Waltner Róbert, aki a szünetben, az öltözőbe vonulás közben addig reklamált, hogy kiállította őt a játékvezető.

A fordulást követően is folytatódott a ZTE pechszériája, hiába szerzett ugyanis újabb gólt Koszta, előtte Babati lesen tartózkodott, így ezt a találatot sem adta meg a játékvezető - jogosan. A zalaiak viszont ezek után sem adták fel és továbbra is mezőnyfölényben játszottak, aminek meg is lett az eredménye, két percen belül ugyanis sikerült egyenlíteniük.

A 67. percben Skribek a bal oldalon befűzte Farkast, majd nagyszerűen ívelt középre, ahol érkezett Koszta és négy méterről, ziccerben a kapuba fejelt, majd Kálnoki Kis a bal oldalról ívelt középre, Koszta mellel lekészített a labdát Serafimovnak, aki 11 méterről, laposan a jobb alsóba lőtt.

A hajrában sem hagytak egy perc üresjáratot sem a csapatok, a 80. percben a csereként beállt Drazicot állította ki a játékvezető két gyors sárga lapot követően, majd két perccel később Kálnoki Kis is a kiállítás sorsára jutott, miután ő is megkapta a második sárgáját.

A Mezőkövesd pedig akárcsak Pakson az első fordulóban, újra megszerezte a vezetést 2-2 után: a 83. percben Besirovic 19 méterről végezhetett el szabadrúgást, a lövése a sorfalban kötött ki, a lepattanót viszont egy pattanás után bezúdította a jobb alsóba, 3-2.

És még most sem volt vége.... A 88. percben Bobál is megkapta a második sárga lapját, így ő is idő előtt mehetett zuhanyozni. A hosszabbításban Cseke lezárhatta volna a meccset, de lövését bravúrral védte Demjén. Újabb gól nem esett, elképesztően eseménydús meccsen győzött a Mezőkövesd a lelkesen küzdő ZTE ellen.

NB I, 2. forduló

Mezőkövesd Zsóry FC-Zalaegerszegi TE FC 3-2 (Jurina 15., Cseri 45+9. - 11-esből, Besirovic 83., ill. Koszta 67., Serafimov 69.)

Kiállítva: Drazic (80.), ill. Waltner (a szünetben, a kispadról), Kálnoki Kis (82.), Bobál (88.)

Mezőkövesd: Antal - Farkas, Katanec, Pillár, Kocsis - Cseke, Madarász (Nagy D., 76.), Chrien (Calcan, 71.) - Cseri (Vutov, 71.), Jurina (Drazic, 76.), Besirovic.

ZTE: Demjén - Serafimov, Bobál, Kálnoki Kis, Gergényi - Sankovic, Halilovic (Szalay, 62.), Bedi - Babati (Meshack, 62.), Koszta, Skribek (Spoljaric, 78.).