NB I: Ötgólos bajnokival kezdődött a szezon - kihagyott tizenegyessel debütált a videóbíró

A Mezőkövesd már 2-0-ra is vezetett, végül 3-2-re nyert Pakson az új idény első bajnoki mérkőzésén.
Csakfoci Admin 2021. július 30., péntek 20:14
Szerző: Csakfoci Admin 2021. július 30., péntek 20:14

Paks - Mezőkövesd mérkőzéssel kezdődött az OTP Bank Liga 2021/2022-es idényének első fordulója. Az első 20 perc kevés lehetőséget hozó játékát követően a vendégek szerezték a szezon első gólját: Nagy Dániel jobb oldali beadása után Besirovic előzte meg védőjét és fejelt a kapuba (0-1).

A játékrész hajrájában Ádám fejese centiméterekkel kerülte el a jobb alsót, majd Papp lövése suhant el a felső léc felett, aztán a félidő ráadásában még nagyobb lehetőség adódott a hazaiak előtt. Az NB I-ben ma debütáló VAR-rendszer segítségét igénybe véve ítélt a játékvezető büntetőt (Katanec rántotta le Sajbánt), Haraszti állt a labda mögé, ami azonban a jobb oldali kapufáról kipattant, épp Szabó elé, aki pedig fölé lőtt.

A fordulás után, a 47. minutumban Cseri passza után a frissen beállt Madarász hozta ziccerbe Jurinát, aki a kapus mellett a hálóba lőtte a labdát (0-2). A paksiak viszont gyorsan visszajöttek a mérkőzésbe, az 54. percben Ádám passzolt Sajbánhoz, aki egy szép átvétel után 14 méterről pontosan lőtt a bal alsó sarokba (1-2).

Támadásban maradt a Paks, aminek meg is lett az eredménye: Nagy passzolt Hahnhoz, az előző szezon gólkirálya pedig egy szép csel után, 12 méterről a kapu jobb oldalába lőtt (2-2).

A mérkőzést eldöntő gól a 79. minutumban született meg: ez egy perccel korábban beállt Calcan 18 méterről vette be a paksiak kapuját (2-3). A hátralevő időben a Paks ment előre az egyenlítésért, a legnagyobb lehetőség Böde előtt adódott, ő azonban közelről nem találta el a kaput. A másik oldalon Calcan több kontrával is veszélyeztetett, de nem sikerült lezárnia a meccset.

A Mezőkövesd így 3-2-es győzelemmel kezdte az új idényt, a mérkőzés pedig az öt gólja mellett a videóbíró első NB I-es alkalmazása miatt is emlékezetes maradhat.

OTP Bank Liga, 1. forduló

Paksi FC - Mezőkövesd FC 2-3 (Sajbán 54., Hahn 76., ill. Besirovic 21., Jurina 47., Calcan 79.)

Paks: Nagy G. - Lorentz (Windecker, 81.), Kinyik, Lenzsér, Szabó J. - Papp, Balogh (Nagy, 46.), Kesztyűs (Böde, 46.) - Sajbán, Ádám (Hahn, 64.), Haraszti (Bognár, 46.)

Mezőkövesd: Antal - Farkas D., Pillár, Katanec, Vajda (Szépe, 52.) - Nagy D. (Madarász, 46.), Karnitski (Cseke, 46.), Cseri, Chrien (Drazic, 65.) - Jurina (Calcan, 78.), Besirovic