Magabiztosan győzött és előzött a Paks

A gólnélküli első félidő után előbb Szabó J., majd Bartha volt eredményes, így a paksiak magabiztosan verték a Haladást.
Budai László 2017. augusztus 5., szombat 21:48
Szerző: Budai László 2017. augusztus 5., szombat 21:48

Gyorsan kényszerű cserére kényszerültek a hazaiak: Szakály Dénest sérülés miatt kellett lehozni. A Haladás jobban kezdte el a meccs elejét, de aztán magára talált a Paks. Nem sokkal később egy szép hazai akció végén Hajdú elől mentettek nagyot, majd Bartha lőtt távolról fölé.

Ez első félidő végéhez közeledve láthattuk a meccs addigi legszebb jelenetét: Kulcsár beadása után Bartha kapásból lőtt, Király azonban védett. A túloldalon is veszély alakult ki: Ramos volt harcos, labdát szerzett, majd a hosszú sarok felé nyesett, de a kapufáról kifelé jött a labda, a folytatásban sem esett gól, így 0-0-al fordultak a csapatok.

Fordulás után fokozta a nyomást a hazai csapat, és kisebb lehetőségek után meg is született a vezető találat: egy szöglet után Lenzsér csúsztatta meg a labdát, Szabó pedig a léc alá helyezett közelről (1-0).

Alig öt perc elteltével jött a második is: egy mintaszerű akció végén Király még mentett, ám Bartha nagyon okosan helyezett a hálóba (2-0).

Szinte minden eldőlhetett volna egyből utána: az ezekben a percekben kiválóan futballozó Paksból Bertus is betalálhatott volna, ám nagy helyzetben mellé lőtt.

Ezt követően picit veszélyesebb lett a Haladás, de az újabb nagy ziccer is Csertői Aurél csapata előtt adódott: Bertus mértani pontos beadását ideális volt Barthának, ő azonban mellé fejelt. A Paks azonban így is biztosan győzött, az ezúttal is csak magyarokkal felálló hazai csapat teljesen megérdemelten szerezte meg a 3 pontot. A paksiak ezzel meg is előzték mostani ellenfelüket.

Paks - Haladás 2-0 (Szabó 57., Bartha 62.)