A Loki négy, az Újpest három gólig jutott, a Békéscsaba két meccsen 13-at lőtt

Ezek az eredmények születtek az NB I-es és NB II-es együttesek délutáni edzőmérkőzésein.
Budai László 2017. július 8., szombat 20:33
Szerző: Budai László 2017. július 8., szombat 20:33

Ma délután az Újpest, a Debrecen és több NB II-es együttes is felkészülési mérkőzésen lépett pályára. A találkozók alakulását alább gyűjtöttük össze. A délelőtti edzőmeccsekről ebben a cikkünkben olvashatsz.

NB I-es edzőmeccsek

Már az első félidőben eldőlt az Újpest és a Vác felkészülési mérkőzése. Bár Pauljevic korai góljára a váciak még tudtak válaszolni, a szünet előtt Novothny és Windecker is betalált, így a lila-fehérek kétgólos előnnyel mehettek a szünetre. Az állás a második félidőben már nem változott.

Újpest FC-Vác FC 3-1 (Pauljevic Novothny, Windecker., ill Zsolnai)

A Debrecen ma két felkészülési találkozót játszott, igaz, az első mérkőzés csak 55 percig tartott, miután a játékvezető villámlás miatt félbeszakította az összecsapást (0-0).

A második mérkőzés már jóval gólgazdagabb volt. A vezetést már a 9. percben megszerezték a román élvonalbeli Temesvár ellen: Kuti jobb oldalról, szabadrúgásból ívelte a túloldalra a labdát, Sós Bence pedig a balösszekötő helyéről kilőtte a hosszú alsó sarkot. A második játékrészben Takács előbb lábbal, majd fejjel volt eredményes, a 83. percben pedig Sekulic is fejelt egy gólt. A Loki így simán, 4-0-ra győzött.

Debreceni VSC – ACS Poli Timisoara (román) 4-0 (Sós, Takács (2), Sekulic)

Debreceni VSC – Szeged 2011-Grosics Akadémia 0-0 (az 55. percben félbeszakadt)

A Paks 2-1-re győzött a Videoton ellen, erről a mérkőzésről itt olvashatsz bővebben.

Videoton-Paks 1-2 (Barczi 63., ill. Bartha 5., Báló 80.)

NB II-es edzőmeccsek

A Békéscsaba mai első edzőmeccsén a mesterhármasig jutó Birtalan Botond vezérletével 8-1-re verte a Hódmezővásárhelyt. Második találkozóján szintén megszórta magát, és 5-1-re nyert a Füzesgyarmat ellen.

Békéscsaba 1912 Előre – Hódmezővásárhelyi FC 8-1 (Birtalan (3), Nagy I., Gyurján B., Kun L., Huszár G. - öngól, Mácsai, ill. Kormányos)

Füzesgyarmat-Békéscsaba 1-5 (Miklya, ill. Urbin, Kálmán (2), Eszlátyi, Szélpál)

Az ETO egy korai szlovák gól után Kabát Péter büntetőből szerzett góljával, valamint Beliczky találatával nyert 2-1-re a másodosztályú ellenféllel szemben.

FC STK 1904 Samorín (szlovák) – ETO FC Győr 1-2 (Pato, ill. Kabát – 11-esből, Beliczky)

A gyirmótiak szintén hátrányba kerültek az első félidőben, de a második játékrészben előbb egy okos Stieber-fejessel, majd egy beadás utáni 11 méteres Paku-lövéssel megfordították edzőmeccsüket.

AFE (spanyol II. osztály területi válogatott) – Gyirmót FC Győr 1-2 (Agudo Perez, ill. Stieber A., Paku)

A Kisvárda két góllal nyert szlovák ellenfelével szemben, míg a Nyíregyháza 1-1-re végzett a szerb másodosztályú Vranjéval.  A Csákvár pedig 0-0-t játszott a horvát első osztályú Cibaliával.

FC Lokomotíva Kosice (szlovák) – Kisvárda Master Good 0-2 (Lukács, Délczeg)

Nyíregyháza-Dinamo Vranje 1-1 (a Szpari gólszerzője: Sinanovic)

Csákvár-Cibalia 0-0