A Loki kikapott az EL-csoportköröstől, az Újpest és a Honvéd nyert

A debreceniek nem bírtak az ősszel az EL csoportkörében is érdekelt Sheriffel. Vignjevic és Supka csapata is 2-1-re győzött.
Budai László 2018. február 14., szerda 16:56
Szerző: Budai László 2018. február 14., szerda 16:56

DVSC-FC Sheriff Tiraspol 0-2

Az összecsapás első lehetőségére mindössze négy percet kellett várni, ekkor Varga Kevin lőtt húsz méterről, a labda a bal kapufa mellett hagyta el a pályát. Egy perccel később Bódi Ádám a tizenhatos sarkától tekert, a kapus fogta a lövést. A 11. percben újabb debreceni helyzet maradt ki, Könyves tizenhatoson belülről leadott lövése szögletre pattant. A 25. percben megszerezte az EL-csoporkörben harmadik helyen végzett Sheriff a vezetést, miután támadója 17 méterről a bal alsóba lőtte a labdát. Két perccel később majdnem egyenlített a Loki, egy jobbról beadott szöglet után azonban a gólvonalról hárított a kapus. A 31. percben már kettővel ment a Sheriff, miután egy alapvonalról visszagurított labdát lőtt az üres kapuba a sárga-feketék játékosa - számolt be róla a dvsc.hu.

A második játékrész elején rögtön szépíthetett volna a Debrecen, ám Jovanovic 8 méterről a kapu fölé lőtt. Ebben a félidőben nem alakult ki annyi helyzet, mint az elsőben. Harcos találkozó volt, sok párharc alakult ki a középpályán. A 83. percben Tőzsér szépíthetett volna, 25 méterről elvégzett szabadrúgása azonban kevéssel ment el a bal kapufa mellett.  Így maradt a 2-0-s Sheriff-siker.

DVSC: Szabados – Bényei, Kinyik, Szatmári (Mészáros, 46.), Ferenczi (Barna, 62.) – Varga K. (Mengolo, 46.), Tőzsér, Jovanovic, Bódi (Sós, 62.) – Könyves (Bereczki, 69.), Takács (Tabakovic, 46.)

Újpest-Gyirmót 2-1 (Simon K. 43., Nagy D. 54., ill. Farkas 85.)

Az Újpest ezúttal a Gyirmótot fogadta edzőmérkőzésen. A találkozó 12. percében a vendégek részéről Présinger riogatta a lila-fehérek kapuját szabadrúgásból, azonban Pajovic bravúrral hárított. A 24. percben Simon adott be jobboldalról, amire Novothny érkezett, de hat méterről a kapu mellé fejelt. A 42. percben az Újpest megszerezte a vezetést, Zsótér passzából Simon szerzett gólt (1-0).

A második játékrészben a gyirmótiak próbálkoztak az egyenlítéssel, Sandal fejelt hat méterről, de próbálkozását Pajovic magabiztosan fogta. Az 54. percben kétgólos előnyre tettek szert a lila-fehérek, Nagy cselezte be magát a tizenhatoson belülre a baloldalon, majd a vendégkapus mellett elgurítva lőtte a labdát a hálóba (2-0). A hátralévő időben a vendégek Farkas góljával szépíteni tudtak, ezzel kialakult a 2-1-es újpesti győzelem.

Újpest: Pajovic - Pauljevic, Bojovic, Litauszki, Mohl - Obinna, Diallo - Simon, Nagy, Zsótér - Novothny

Cserék: Gundel-Takács, Balázs, Pávkovics, Sankovic, Tischler, Remzifaik, Onovo

Honvéd-Dinamo Breszt 2-1 (Eppel, Danilo, ill. Gavrilovic)

Újabb felkészülési mérkőzésen van túl a Budapest Honvéd. A kispestiek ezúttal a fehérorosz bajnokságban negyedik helyen álló Dinamo Breszt ellen mérkőztek meg. A Honvéd már a 11. percben megszerezte a vezetést Eppel góljával, a magyar válogatott csatára Lanzafame balról belőtt szabadrúgását lőtte nyolc méterről a kapuba (1-0). A 20. percben kétgólosra nőtt a Honvéd előnye, Kamber felívelését Danilo fejelte a kapuba (2-0).

Nyolc perc elteltével szépíteni tudtak a vendégek, Gavrilovic egy labdavesztés után bombázott a kispestiek kapujába (2-1). A folytatásban Eppel lőhetett volna újabb gólt, azonban a fehérorosz védők menteni tudtak. A 80. percben Horváth hatalmas bravúrral védte Bobál saját kapujába tartó fejesét, így a Honvéd 2-1-re nyert a fehérorosz csapat ellen.

Honvéd: Horváth A. – Heffler, Lovric, Bobál D., Kukoc (King 72.) - Gazdag, Kamber - Banó-Szabó (Herjeczki 60.), Lanzafame, Danilo (Holender 46.) - Eppel

REAC
Urbán lehet az edző
Sajtóhírek szerint Urbán Flórián veheti át a harmadosztályban szereplő rákospalotaiak irányítását.
Dárdai Pál
A 26 éves szélső, Fabian Reese a napokban a csapat nevében látogatást tett Dárdai otthonában, a célja pedig az volt, hogy meggyőzze a magyar trénert a júniusban lejáró szerződésének meghosszabbításáról.