NB I: Látványos gólokkal nyert a Paks, nagy meglepetésre kapott ki otthon a Loki - eredmények, tabella

A Videoton sikerrel vette első tavaszi mérkőzését, győzelmet aratott az Újpest, Pintéréknek viszont nem sikerült nyerni a rajton.
Csakfoci Admin 2018. február 24., szombat 19:01
Szerző: Csakfoci Admin 2018. február 24., szombat 19:01

Videoton-Vasas 2-1 (A. Hadzic 26., S. Scepovic 60., ill. Ádám 41.)

A Videoton a mérkőzés előtt néhány perccel jelentette be, hogy két kulcsjátékosa, Danko Lazovic és Pátkai Máté meghosszabbította a szerződését. A két labdarúgó a Vasas ellen is kezdett, a találkozót pedig mindkét csapat aktívan indította. Az első komolyabb helyzet aztán a Videoton előtt adódott, amikor Hadzic bombázott 25-ről, Kamenár vetődve ütötte oldalra a labdát. Nem sokkal később a vezetést is megszerezte a hazai együttes: Stopira baloldalról begurított labdájára Anel Hadzic érkezett remekül, és az ötös sarkáról a hosszúba gurított, 1-0. Nem sokkal később a második találat is meg lehetett volna: Lazovic középre ívelt szabadrúgását S. Scepovic csúsztatta meg, a hosszún érkezett Stopira, aki becsúszva a felső lécet találta el. A Vasas azonban a félidő hajrájára nagyon összeszedte magát, és egyenlített is: Barczi tette ki a labdát Remilinek, aki középre gurított, ott érkezett Ádám, ő pedig becsúszva, közelről a kapuba lőtt, 1-1. Fél perccel később centikre voltak a vendégek az újabb találattól, Ádám bombája azonban kijött a jobb kapufáról.
A második játékrész is kiegyenlítetten kezdődött, igaz, ez ezúttal abban mutatkozott meg, hogy egyik együttes sem tudott nagyon veszélyeztetni. Aztán a Videoton új igazolásai hozták az újabb gólt: Lazovic pörgetett Nikolovhoz remekül, ő tökéletesen ívelt középre, érkezett S. Scepovic és a léc alá fejelt (2-1). A 71. percben Barczi megkapta második sárgáját is, így a Vasasnak emberhátrányban kellett volna kiharcolni a pontszerzést. Ez kis híján sikerült is, amikor Hangya ugratta ki a labdáért megharcoló Ádámot, az angyalföldi támadó lőtt is, de a visszatérő Nego lábáról mellé pattant a labda. A végig kiélezett mérkőzés így 2-1-es Videoton-sikerrel zárult.

Vidi: "A Fradi nem nyeri meg minden meccsét, mi leszünk a bajnokok" - interjú Mezey és Sousa kedvenc kapusával

Paksi FC - DVTK 2-1 (Szakály D., 24., Haraszti 90., ill. Szarka 58.)

Pakson remekól előkészített pálya várta a csapatokat, köszönhetően a klub csütörtöki "hótakarító" akciójának. A hazaiak azonnal előnybe kerülhettek volna, hiszen Antal egy hiba után Hahn ellen szabálytalankodott, de a jogos büntető elmaradt. A túloldalon Shestakovnak volt egy fejese, amit Verpecz biztosan védett, majd a félidő közepén vezetést szerzett a Paks: Szakály kapott remek labdát, Brkovicot kicselezte, majd Antal felett a hálóba helyezett, kiváló egyéni megoldás volt (1-0) - ezzel lett 1-0 az első félidő, amelynek krónikájához hozzátartozik, hogy Simont le kellett cserélni, miután nekiütközött a kapufának.

Fordulás után aktívabb lett a DVTK, mégis a túloldalon Hahn előtt adódott lehetőség, kemény, 16 méteres lövése azonban a kevéssel a léc fölé ment. Nem sokkal később viszont egyenlítettek a vendégek: Lipták tökéletesen ívelt a csereként beállt Szarka elé, a támadó mellel átvette a labdát, majd a hálóba helyezett 12 méterről (1-1).
A Paks vette át ezután az irányítást, akadt egy-két veszélyesen belőtt labda, a meccslabda Szakály előtt adódott, aki ziccerben ki akarta cselezni a kapust, de Antal mentett. Haraszti is majdnem betalált, de éles szögből ellőtt labdája elgurult a kapu előtt, majd egy távoli lövése ment alig mellé.
A Paks a végén aztán megszerezte a megérdemelt 3 pontot, miután a 90. percben Haraszti kilőtte a "pipát" 14 méterről - 2-1 lett a vége.

Debrecen – Balmazújváros 0-2 (Arabuli 86., Rácz 95.)

Kisebb meglepetésre vendégfölénnyel és balmazújvárosi próbálkozásokkal kezdődött a harmadik Debrecen és a kiesőhelyen szerénykedő, újonc Balmaz Kamilla Gyógyfürdő mérkőzése az NB I tavaszi nyitónapján. Horváth Ferenc együttese többet támadott és többet lőtt a sok technikai hibával tarkított összecsapáson, az első hazai lövésre a 25. percig kellett várni, amikor Varga Kevin vette célba a kaput, de nem találta el. Egyre többet tartózkodott az ellenfél térfelén a Loki, a játékrész hajrájára mégis a Balmaznak voltak lehetőségei a vezetés megszerzésére: Arabuli lövését Nagy Sándor tudta védeni, Zsiga pedig mellé lőtt.

A DVSC a fordulás után nem tudott újítani, a Balmaz pedig harcosságának és küzdésének köszönhetően további helyzetekig jutott el. Arabuli volt a második félidő főszereplője, aki előbb hét méterről lőtt a bal oldali kapufára, majd kicsivel vétette el a kaput, ám a hajrában már nem hibázott: Rácz-Rudolf-Arabuli összjáték végén talált be (0-1). A ráadás pedig a cserejátékos Rácztól érkezett, aki Rudolf passza után távolról emelte át Nagy Sándor kapust, bebiztosítva a Balmaz bravúrgyőzelmét (0-2).

Újpest – Haladás 1-0 (Novothny 51.)

Alig tíz perc elteltével az Újpest előtt adódott gólszerzési lehetőség, Zsótér beadásáról Novothny fejelt nyolc méterről a kapu fölé. A folytatásban helyzetek adódtak mindkét oldalon, előbb Obinna 20 méterről lőtt mellé, majd Kovács veszélyeztetett, de a beadásáról mindenki lemaradt. A 35. minutumban Ramos egyenlíthetett volna, azonban tizenhat méterről fölé bombázott (0-0).
A szünet után, az 51. percben gólra váltotta fölényét az Újpest. A mérkőzésen végig aktívan játszó Nagy Dániel beadását Novothny Soma fejelte középre, amivel vezetéshez juttatta csapatát (1-0).
A 65. percben megduplázhatta volna előnyét az Újpest, de Simon csúnyán fölé lőtt 26 méterről. Tizenkét perc elteltével emberhátrányba kerültek a vendégek, Németh Milán piros lapot kapott, miután a gólra törő Simont visszarántotta. A hátralévő szűk negyedórában a hazaiak veszélyeztettek, Nagy, Novothny és Simon révén, de próbálkozásaikat Király magabiztosan fogta, így maradt az 1-0-s újpesti győzelem a Haladás ellen.

Mezőkövesd - Puskás Akadémia 0-0

A 20. fordulóval kezdetét vette az OTP Bank Liga tavaszi idénye. Az utolsó helyezett Mezőkövesd a nyolcadik Puskás Akadémiát látta vendégül. A hazaiaknak égető szüksége van minden pontra, Kuttor Attila legénysége pedig ennek tudatában kezdte a mérkőzést. Már a találkozó elején megszerezhette volna a vezetést a Mezőkövesd. Előbb Katanec hagyott ki nagy helyzetet, majd Bognár István remek passzát az üresen érkező Tóth rúgta csúnyán a kapu fölé. A Puskás Akadémia is felvette a ritmust. Knezevic egy szögleltet csavart a kapura, ami meg is lepte Dombót, de végül a kapu fölé tudta paskolni a labdát. Nem sokkal később, a felcsútiak beadását Perosevic elől tisztázta Villár, aki még az utolsó pillanatban oda tudott érni. Az első félidő gólnélküli döntetlennel zárult.
A szünet utáni percekben a Puskás Akadémia akarata érvényesült. Bognár hatalmas hibája után Mevoungou mehetett egy az egyben a kapusra, de lövését Dombó bravúrral hárítani tudta. Negyedórára rá újabb gólt szerezhetett volna Pintér Attila együttese, Trajkovski beadását a csereként beállt Henty pörgette a kapura, de Dombó le tudott érni a rövidre. A hajrában még Vadnai dönthette volna a mérkőzés sorsát, de túl sokat várt, lövését Heris blokkolni tudta. A találkozó végül gólnélküli döntetlennel ért véget.

FRISS TABELLA: ÍGY ÁLL AZ NB I - KATTINTS!