Fotó: kisvardafc.hu/Nyulak Nikoletta

NB I: Hiába a VAR-kiállítás, a Fradi után az újoncot is legyőzte a Kisvárda

Az első félidei gyors gólváltást követően még a szünet előtt emberhátrányba került a Kisvárda a videóbírózás után, de ez sem akadályozta meg Joao Janeiro csapatát a három pont begyűjtésében.
Nyikes Zoltán 2021. augusztus 6., péntek 21:53
Szerző: Nyikes Zoltán 2021. augusztus 6., péntek 21:53

A Ferencváros elleni idegenbeli bravúrgyőzelmet követően a Kisvárda az újonc Gyirmót FC Győrt látta vendégül az NB I második fordulójának nyitómeccsén.

1. félidő

A 4. percig kellett várni az első veszélyesebb lehetőségre, ekkor Nagy szöglete után Varga fejelt a léc alá, de Dombó kitolta szögletre. Nems sokkal később Bumba 21 méterről lőtt a jobb alsó mellé kevéssel, majd a túloldalon egy bal oldalról érkező beadást Herjeczki 12 méterről, nagy ziccerben lőhetett, de eltörte a labdát, így veszélytelenné vált a kísérlet.

A 32. percben vezetést szerzett a Kisvárda: Mesanovic a 16-os előterében passzolt a balján érkező Bumbának, aki a 16-oson belülre érve megtolta a labdát a védője mellett, majd élesen középre lőtt és a kapu torkába Melnyiknek már nem volt nehéz dolga, 1-0. De nem sokáig örülhettek a hazaiak, három perccel később egy bal oldali szabadrúgást Varga Barnabás csúsztatott a hálóba 4 méterre a kaputól, 1-1.

Az első játékrész hosszabbításában aztán megszületett az első VAR utáni piros lap az NB I-ben, videóbírózást követően ugyanis a játékvezető kiállította Ötvöst, aki csúnyán vádlin talpalta Nagyot.

2. félidő

A fordulás után egyáltalán nem játszott alárendelt szerepet az emberhátrányban lévő Kisvárda, ennek pedig meg is lett az eredménye, az 56. percben ugyanis ismét a hazaiaknál volt az előny: Hej jobb oldali beadását Ene éppen középre fejelte Bumbához, aki 18 méterről nem túl erősen, de nagyon precízen helyezte lövését a bal alsóba, 2-1.

Az újbóli hátrány következtében viszont magasabb fokozatra kapcsolt a Gyirmót és beszorította a Kisvárdát. A 68. percben Zeke bal oldalról érkező beadását fejelte 9 méterről nem sokkal Simon a kapu fölé, két percre rá pedig Lencse kapott ajándékba egy labdát a 16-oson belül, az alapvonal felé megtolta a labdát, majd középre adott, ahol érkezett Simon, ám Leoni nagyszerű közbelépése miatt nem tudta az üres kapuba juttatni a játékszert.

A 73. percben is közel járt az egyenlítéshez a Gyirmót: Simon ugratta ki remek ütemben Medgyest, ki 9 méterről célba vette a jobb alsót, keveset tévedett.

A hajrában is nagy mezőnyfölényben játszott az újonc, ám ekkor már kevesebb helyzetet tudott kialakítani, a támadások felépítésébe már több hiba csúszott, Hej révén pedig a Kisvárda is tudott veszélyeztetni, de a jobbhátvéd külsővel megeresztett lövését védte Hársfalvi.

A háromperces hosszabbításban sem tudott helyzetig eljutni a Gyirmót, így a Kisvárda egy félidőt emberhátrányban játszva is behúzta a három pontot, így történelme során először kezdte két győzelemmel az NB I-et.