Kisvárda, 2022. február 5. A kisvárdai Claudiu Vasile Bumba (b) és a kispesti Nagy Dominik a labdarúgó OTP Bank Liga 19. fordulójában játszott Kisvárda Master Good-Budapest Honvéd mérkõzésen a kisvárdai Várkerti Stadionban 2022. február 5-én. MTI/Czeglédi Zsolt

NB I: Három perces Honvéd-rövidzárlat után fordított a Kisvárda, és elrontotta Vignjevic magyarországi visszatérését

Noha előnybe került a Honvéd a Kisvárda ellen a félidőben, a második játékrészben a szabolcsi együttes három perc alatt megfordította az állást és nyert egy közönségszórakozató, izgalmas mérkőzésen az NB I 19. fordulójában, szombat délután.
Csakfoci Admin 2022. február 5., szombat 16:41
Szerző: Csakfoci Admin 2022. február 5., szombat 16:41

A hét közepén edzőváltáson áteső, immáron Nebojsa Vignjevic által irányított Honvéd alaposan bekezdett a Kisvárda ellen: A 2. percben Nagy Dominik beadása után Lukic fejese a kapufán csattant, nem sokkal később Zsótér jobbról elvégzett szöglete után a négymeccses eltiltása után visszatérő Batik fejjel köszönt be. A vendégek előnye nem tartott sokáig, Hej lecsúszott lövési kísérletét Kravchenko vette át és hét méterről Szappanos kapujába továbbított.

Innentől kezdve a házigazdának megvolt a lehetősége arra, hogy megszerezze a vezetést, többek közt Bumba egy az egyben ment a vendégek kapusára, ám a kapu mellé passzolta a labdát. A futball egyik örök törvénye érvényesült a mérkőzésen: a kihagyott kisvárdai helyzetek megbosszulták magukat. Tamás ment el a bal oldalon, beadását követően Zsótér fejelt a kapu jobb oldalába, Odincov tehetetlen volt. Látni lehetett, hogy ettől a találattól megnyugodtak a vendégek, ennek ellenére a félidő utolsó percében még Bumba két méterről a bal kapufa mellé célzott.

A fordulás után Hej és Kravchenko próbálkozott, de egyikük sem tudta bevenni Szappanos kapuját, ahogy Bumba sem, próbálkozását a kispesti hálóőr bravúrral tolta szögletre. A Kisvárda nyomása a 66. percben érett góllá, hiszen a csereként beállt Camaj éles szögből leadott lövését Szappanos az érkező Bumba elé ütötte, aki köszönte szépen és közelről a kapuba zúdította a játékszert. Ha üzlet egy beindul: a 69. percben Melnyik találatával megfordította az állást a szabolcsi együttes.

Érezhető volt, a harmadik kapott gól után a Honvéd megtört, újdonsült mesterük cserékkel próbált frissíteni csapatán - Banó-Szabó és Májer érkezett Nagy Dominik és Zsótér Donát helyére. A kispestieknek természetesen sürgőssé vált a gólszerzés, és Batik fejesével akadt is kisebb lehetőség Vignjevic fiai előtt, azonban a pontot érő találat nem jött össze, így a szerb szakember bő másfél év után vereséggel tért vissza a magyar élvonalba, a Kisvárda pedig megelőzte a vasárnap meccselő Puskás Akadémiát és beérte pontszámban az éllovas Fradit.

NB I, 19. forduló

Kisvárda-Honvéd 3-2 (Kravchenko 6., Bumba 65., Melnyik 69., ill. Batik 3., Zsótér 29.)

A meccs minden fontos pillanata itt!

Kisvárda: Odincov - Hej, Kravchenko, Cirkovic, Leoni - Melnyik, Ötvös, Asani (Navratil 82.), Makoswki (Camaj 64.), Bumba (Zlicsics 82.) - Mesanovic (Gosztonyi 88.)

Honvéd: Szappanos - Petkovic (Baráth 89.), Batik, Klemenz, Tamás - Hidi (Machach 61.), Petrusenko (Nagy G. 89.), Zsótér (Májer 80.) - Nagy D. (Banó-Szabó 80.), Drazic, Lukic

NB I: Mindent kihagyott az MTK, látványos gól is kellett a ZTE győzelméhez
A mérkőzés túlnyomó részében nagy fölényben játszott az MTK, ez pedig sok helyzetben is megmutatkozott, a gólokat viszont a vendégek lőtték.
A Charlton az elmúlt hetekben gyakran hangoztatta, hogy hiába kötött előszerződést a Vidivel George Dobson, megpróbálják megtartani a csapatkapitányt. Nem sikerült.