A Kisvárda gázolva előzte meg újra a Fradit az NB I élén - 12 perc alatt triplázott a cserejátékos

Három győzelem után futott bele nagy pofonba a ZTE Kisvárdán: az ismét az NB I élére ugró hazaiak a duplázó Navratil és a csereként 12 perc alatt mesterhármast szerző Camaj vezérletével 5-0-ra nyertek vasárnap.
Dudás Gábor 2021. október 31., vasárnap 16:21
Szerző: Dudás Gábor 2021. október 31., vasárnap 16:21

Egy-egy távoli lövéssel kezdtek a csapatok, előbb Skribek tüzelt, majd Mesanovic, de mindkét próbálkozás pontatlan volt. A 19. percben megszerezte a vezetést a Kisvárda: Navratil 13 méteres lövését Kálnoki-Kis már csak a gólvonal mögül tudta kirúgni. Bognár elsőre nem ítélt gólt, de némi videóbírózás után a játékvezető megadta a találatot (1-0).

A 29. percben ismét a játékvezető került főszerepbe: Dombó elütötte a labdád Meshack elől, de a bíró meglepetésre 11-est ítélt. A VAR kihívta, hogy nézze meg a jelenetet, majd miután ez megtörtént, visszavonta a büntetőt.

A 34. percben növelték előnyüket a hazaiak: Lesjak Navratil elé fejelte a labdát, aki 14 méterről Demjén felett a kapuba emelte a labdát (2-0).

Waltner Róbert hármat is cserélt a szünetben, agresszívabb is lett a ZTE, amely az egyik padról beszállt játékos, Zimonyi lövésénél a szépítéshez is közel járt, de Dombó nagyot védett az 50. percben.

A vendégek mezőnyfölényben futballoztak, de a hazai kontrákben végig benne volt a veszély. A 74. percben el is döntötte a Kisvárda a találkozót. Két cserejátékos hozta össze a mindent eldöntő gólt: Zlicic adott nagyszerű lőtt passzt Camajnak, aki balról befelé húzott, becsapva őrzőjét is, majd 18 méterről a kapu bal oldalába tekert (3-0).

És ezzel még nem végzett a cserejátékos: a montenegrói légiós a 83. percben Ötvös indítása után gurított a kapuba (4-0), majd újabb három perc elteltével Hej centerezését pofozta a hálóba 5 méterről (5-0). Mesterhármas 12 perc alatt!

A Kisvárda 5-0-s sikerével ismét átvette a vezetést az OTP Bank Ligában - folytatás az egy meccsel kevesebbet játszott és jelenleg "trónfosztott" FTC ellen...