Az utolsó percekben jött a meglepetés.
Csakfoci Admin 2016. augusztus 13., szombat 20:38
Szerző: Csakfoci Admin 2016. augusztus 13., szombat 20:38

Ferencváros - Vasas 1-2 (Trinks 45. ill. Vaskó 28., Pavlov 89.)

Rangadóval zárult az NB I 5. fordulója, a bajnokságot vezető, címvédő Ferencváros a meglepetésre második helyen álló Vasast fogadta. A zöld-fehérek a múlt heti, paksi 0-0 után mindenképp győzni akartak, a Vasas pedig az Újpest elleni vereséget követően igyekezett javítani.

A Ferencváros kezdeményezett és birtokolta a labdát, a vendégek azonban villámgyors ellentámadásaikkal többször is gondot okoztak a zöld-fehér védőknek. A nagyobb helyzeteket az FTC alakította ki, azonban a piros-kékek szerezték meg a vezetést, Remili szögletét Vaskó fejelte a kapuba. A kapott gól után nagyobb sebességre kapcsoltak a hazaiak, azonban Nagy Gergely eszén nem tudtak túljárni, a Vasas kapusa több alkalommal is bravúrral védett.

Még az első félidőben megtört a jég, Nagy Dominik passzából Trinks kiegyenlített, így a lélektani előny a zöld-fehérekhez került. A második játékrészben is nyomott a Fradi, azonban a gól sehogy sem jött össze a hazaiaknak, Nagy Gergely és a Vasas masszív védekezése állta a sarat. Az utolsó percekben már egyértelműnek látszott a történet: az FTC mindent megtett a győztes gól megszerzéséért – azonban jött a slusszpoén, a Vasas egy labdaszerzést követően betalált. Berecz ugratta ki Pavlovot, aki kíméletlenül belőtte a ziccert. Ezzel a sikerrel a tabella élén a Vasas, a Ferencváros pedig elvesztette veretlenségét.