Horváth: "Nem akarok mentségeket keresni, de..." - Doll szerint nehéz időket él át a Fradi

Így látták az edzők a szombati meccseket.
admin 2016. szeptember 10., szombat 21:18
Szerző: admin 2016. szeptember 10., szombat 21:18

TABELLA: AZ NB I állása itt - kattints!

MTK - Ferencváros 2-1 (Gera D., 35., Torghelle 93. - 11-esből, ill. Seungwoo 70.)

Teorodu Vaszilisz (MTK): Az első félidőben nagyon taktikusan és fegyelmezetten játszottunk, a Fradinak alig akadt helyzete - ez ritka. A második félidőben eredménykényszerben voltak, jobbnál jobb játékosokat cseréltek be, Nem tudtuk megtartani a labdát, várható is volt, hogy a Ferencváros ki fog egyenlíteni. Aztán jött a szerencsefaktor, de úgy gondolom, hogy megérdemelten nyertünk. (M4 Sport)

Thomas Doll (Ferencváros): Per pillanat nagyon bután viselkedünk, amikor gólokat kapunk. Lehet látni a pályán, hogy a mérkőzés vége előtt az ellenfelek rendre szabadrúgáshoz jutnak ellenünk, amelyek feleslegesek. Nem viselkedünk elég okosan. Sok olyan játékosunk van, aki még nincs jó formában. Túl hektikusak vagyunk, a fiúk mindent kiadtak magukból, csak az volt a probléma, hogy nem voltak, tiszta, világos akcióink, hanem mindent erővel próbáltunk megoldani, úgyhogy itt kell rendet rakni. Mindig támadunk, csak nem viselkedünk okosan. Gólokat kapunk, a védekezésünket kell összeraknunk, per pillanat nehéz időket élünk át. (M4 Sport)

DVSC - Újpest 2-1 (Holman 11., Horváth Zs. 84., ill. Windecker 79.)

Nebojsa Vignjevic (Újpest): Nagyon meglepett a fiúk hozzáállása, ahogy elkezdtük ezt a meccset, arra nehéz szavakat találni. Hiányzott az energia a játékosaimból, nem találtuk a ritmust, csak vártunk a hazai támadásokra, ezért ezt a mérkőzést az első félidőben veszítettük el. A szünetet követően jóval aktívabbak voltunk, sok helyzetet alakítottunk ki, de valami mindig hiányzott az akcióink sikeres befejezéséhez. (ujpestfc.hu)

Videoton - Haladás 3-0 (Stopira 51., Feczesin 72., Géresi 90.)

Henning Berg (Videoton): Megvoltak a lehetőségei a Haladásnak, Kovácsik Ádám védett pár nagyot és a kapufát is eltalálták, de mi voltunk a jobb csapat és egy jól sikerült második félidő után megérdemelten nyertük meg a meccset. Nehéz volt-e összeállítani a kezdőt? Mindig az. Nagyon sok jó játékosunk van, több mint a nyáron, amikor heti két mérkőzésünk volt. Viszont megnéztem a menetrendet, és most is éppen hasonló időszak következik, szóval lesznek majd változtatások a csapatban. Nagy a verseny a kereten belül, ez jó a Vidinek és hosszútávon jó a játékosoknak is. Persze nekik valamennyire nehéz is néha, hiszen jó labdarúgók így néha kimaradnak, de ha egy olyan csapathoz igazolsz, amely nagy célokért, trófeákért küzd, akkor ezzel számolni kell. Legutóbb 5-1-re nyertünk a Debrecen ellen, ezért nem volt szükség sok változtatásra. Fejes András került be Lang Ádám helyére, Stopira pedig egészséges volt, így most ő szerepelt balhátvédként. Lehet, hogy emiatt Szolnoki Roland kicsit csalódott volt most, de hozzátenném, hogy egyébként Szoszó idén már remekül játszott a védelem mindkét szélén és a középpálya közepén is. A mai jó teljesítmény után is nehéz lesz belenyúlni a csapatba – de, mint mondtam, néhány változtatásra azért sor kerül majd. (vidi.hu)

Mészöly Géza (Haladás): Az első félidőben volt két nagy helyzetünk, legalább az egyikből gólt kellett volna szereznünk, teljesen más lett volna a mérkőzés menete. A második játékrészben 1-0 után Halmosi Péter remek beadására érkezett Polgár Kristóf, aki ha talán egy pár centivel beljebb áll, akkor vissza tudtunk volna jönni a meccsbe. Király Gábor sérülése sem jött jól, főleg, hogy tegnap Gaál Bálint és Németh Márió is kiesett, ez kicsit sok a keretnek. Volt azért örvendetes dolog, két 99-es születésű játékos is be tudott szállni, örülök, hogy rájuk is lehet számítani. A 3-0-ás végeredmény szerintem nem tükrözi hűen a mutatott játékot. (vidi.hu)

Vasas - Paks 1-0 (Kulcsár 34.)

Michael Oening (Vasas): Örülök, hogy végre sikerült a Paks ellen is nyernünk. Még intenzívebben készültünk erre a meccsre, mint egyébként. Néhány percet leszámítva elégedett vagyok a játékosok teljesítményével, sikerült vezetést is szereznünk. A második félidőben kicsit szétesett a játékunk, és mivel nem sikerült megszerezni a második gólt, az utolsó percig izgulnunk kellet. Elégedett vagyok az eredménnyel, és úgy gondolom, megérdemelten nyertünk, jobban játszottunk és több helyzetünk volt.

Csertői Aurél (Paks): Nehéz értékelni, az első félidőben voltak lehetőségeink, de még három méterről sem sikerült az üres kapuba találni, a Vasas egy pontrúgásból gólt szerzett. A második félidő végén több rizikót vállaltunk, de nem sikerült egyenlíteni. Volt egy kétes szituáció, egy kezezés, nem kaptuk meg a tizenegyest, de nem akarom erre fogni, a helyzeteket be kell rúgni.

Mezőkövesd - Honvéd 3-1 (Bacelic-Grgic 29., Strestik 52., Egerszegi 88., ill. Hidi 11.)

Pintér Attila (Mezőkövesd): Azt kaptam, amire számítottam. Megkaptuk a kötelező gólunkat, de megpróbáltuk rendezni a sorainkat. Félidőben próbáltam felhívni a csapat figyelmét a hibákra és önbizalommal visszaküldeni őket a pályára. Összességében meg szeretném köszönni a közönségnek, mert nélkülük nem sikerülhetett volna. Továbbá gratulálok a csapatnak, hogy 1-0-ás Honvéd vezetés után meg tudták fordítani a mérkőzést. Bízom a csapatban, összességében minden játékosom a maximumot nyújtotta. (mezokovesdzsory.hu)

Marco Rossi (Honvéd): Egy olyan mérkőzést láttam, amin domináltunk és kikaptunk 3-1-re. Hihetetlen volt ez a mérkőzés. Kihagytunk egy nagy helyzetet, amiből fel tudtuk hozni a Mezőkövesdet. Azt kell mondanom, hogy a jó kapura lövésekkel alulmaradtunk. (mezokovesdzsory.hu)

Gyirmót - DVTK 1-0 (Sallói 74.)

Urbányi István (Gyirmót): A mérkőzés elejétől uraltuk a meccset. A tízedik percben már nálunk lehetett volna az előny, akár egy-két góllal is. Minden győzelem óriási jelentőségű, első hazai győzelem, első hazai gól. Egységesek voltunk. A legutóbbi mérkőzéshez képest hét helyen volt változás a kezdőcsapatban, a védelem is stabilabb lett. (dvtk.eu)

Horváth Ferenc (DVTK): Nem akarok mentségeket keresni sem a magam, sem a csapatom számára. Elvesztettünk egy olyan meccset, amit mindenféleképpen szerettünk volna megnyerni. Nem úgy mennek a dolgaink, ahogy szeretnénk, de annyi hozzátartozik az igazsághoz, hogy a szállodában Elek Ákos rosszul lett, a mérkőzés előtt pedig Oláh Bálintról kellett levenni a mezt, mert mind a ketten elkaptak valami vírust. A mérkőzés előtt kétszer kellett átrendezni a csapatot, ráadásul a héten is voltak sérültjeink, négy ballábas játékos hiányzott a csapatból. Még egyszer mondom, ez nem mentségkeresés, elvesztettük a mérkőzést, vállaljuk a felelősséget. (dvtk.eu)

Németh Hunor Vajk
Hosszú távú szerződést írt alá a dán Köbenhavnnál az U17-es magyar válogatott játékos, Németh Hunor Vajk.