Horváth F.: A szünetben azt hittem, meghalt valaki; Rossi ilyen Fradit rég nem látott - így látták az edzők

Pintér Attila szerint nem "kiscsapat" a Mezőkövesd, Vignjevics szerint a semmiből kaptak két gólt.
Mokány Lajos 2016. július 23., szombat 19:35
Szerző: Mokány Lajos 2016. július 23., szombat 19:35

DVTK - Újpest 2-1

Horváth Ferenc (Diósgyőri VTK): (boon.hu)

A meleg ellenére viszonylag egy jó meccset játszottunk. Az első félidő elején mi kezdeményeztünk, a játékrész második része inkább az Újpesté volt. Nem volt egyszerű feldolgozni a 11-est, elérte, vagy nem a kapusunk az ellenfelet, nem tudom, de én ilyet még nem láttam, ez meg is látszott a csapat játékán. A második félidő előtt az öltözőben azt hittem, hogy meghalt valaki, de a fiúk fel tudtak állni. A második félidő elején nagyon jó pár percet produkáltunk, amiből két gól született és ezt megpróbáltuk tartani, mert erőnkből többre nem futotta. Ha így fognak futballozni, lehet elkezdeni szeretni a játékosokat, mert nem volt olyan, aki ne adott volna ki magából mindent. Nem a taktikai diadala volt ez, a játékosok küzdöttek, kitették a szívüket a pályára, az érdem az övék.

Nebojsa Vignjevics (Újpest FC): (boon.hu)

Elég nehéz értékelni ezt a meccset, hiányzott a tapasztalat a csapat játékából, főleg a második félidőnek abban a szakaszában, amikor a két gólt kaptuk. Az első félidőben kontroll alatt tartottuk a mérkőzést, sikerült megakadályozni a Diósgyőrt játékának kibontakoztatásában. Aztán a második félidő elején a semmiből két gólt kaptunk. Utána nehéz dolgunk volt, alakítottunk ki helyzeteket, de sajnos minden igyekeztünk ellenére már nem tudtunk betalálni. Gratulálok a Diósgyőrnek, és edzőjének a győzelemhez.

Haladás - Mezőkövesd 1-1

Mészöly Géza: (haladas.hu)

A ferencvárosi mérkőzéssel ellentétben ezúttal jól kezdődött számunkra a mérkőzés, hamar vezetést szereztünk. Ezután is jól futballoztunk, kezünkben volt a találkozó, de ahogy tavaly oly sokszor, most sem sikerült rárúgnunk az első gólra a másodikat. Pedig utólag is kiderült, milyen fontos lett volna a második találat. Szeretném, ha csapatomnak nem megy a játék, egy szabadrúgásgóllal sikerül kiegyenlítenünk - de nem szeretnék az ellenféllel foglalkozni. Noha a második félidőben már nem volt olyan gördülékeny a játékunk, helyzeteink ekkor is megvoltak. Elég ha Németh Márió, Iszlai Bence vagy Gaál Bálint lehetőségére gondolok. A hajrában még Wils is előrement - mindent elkövettünk a győztes gólért. Ami Rácz Barnabás teljesítményét illeti, egész héten jól edzett, ezúttal is bizonyította, hogy jó játékos, lehet rá számítani.

Pintér Attila: (haladas.hu)

Nagyon jól futballozott a csapatom, egyenlő létszámban a győzelemre is megvolt az esélyünk, úgy érzem, végig kézben tartottuk a mérkőzést. Sajnos sokszor pontatlanul passzoltunk, ám fejet hajtok játékosaim előtt, óriásit küzdöttek. Ami a kiállítást illeti, nem szeretnék a játékvezetővel foglalkozni, de én nem adtam volna meg a büntetőt. Hogy kiscsapat lennénk? Nem tartom magunkat kiscsapatnak, ugyanolyan együttes vagyunk, mint a többi tizenegy. A mai meccsen a Haladás is mindent megtett a győzelemért, de a mi akaratunk érvényesült.

Honvéd - FTC 0-1

Marco Rossi (Honvéd, m4):

Mindent megtettünk, ami tőlünk tellett, a második félidőben szinte végig domináltunk, a végén sorra cseréltük be a támadókat, a Ferencvárosnak csak 1-2 helyzete volt, az elmúlt 2-3 évben így még nem láttam őket játszani, sajnos a kevés lehetőségükből egyet gólra tudtak váltani. Hozzátenném, hogy mi - más csapatokkal ellentétben – minden MLSZ ajánlást betartunk, így sokszor eléggé meg van kötve a kezem.

Thomas Doll (FTC, m4):

Nagyon fontos volt számunkra a mai mérkőzés, a szerdai 120 perc és hatalmas csalódás után meg kellett védeni a becsületünket. A következő hetekben biztosan mindenkiben ott lesz még a korai kiesés, foglalkoztat minket, hiszen hosszabb szereplésről álmodtunk, mély nyomot hagyott bennünk a búcsú. A mai mérkőzés legfontosabb feladata az volt, hogy ismét érezzük át, egységet tudunk alkotni, igazi csapatként küzdeni a pályán.

TABELLA ITT!

Honvéd
Futács Márkó
A sportal.hu információi szerint Futács Márkó a Honvédnál folytathatja a pályafutását. A 34 éves, 3-szoros magyar válogatott csatár jelenleg szabadon igazolható, legutóbb az MTK-ban játszott.
Batik Bence
Az nb1.hu úgy tudja, nem hosszabbítják meg Batik Bence szezon végén lejáró szerződését. A korábbi Fradi-játékos helyét az angol harmadosztályú Charltonban játszó Terell Thomas veheti át.
Németh Hunor Vajk
Hosszú távú szerződést írt alá a dán Köbenhavnnál az U17-es magyar válogatott játékos, Németh Hunor Vajk.